Nowa klasa budzi się w Phantasy Star Online 2: New Genesis


Streszczenie

  • Chociaż harmonizator może nie brzmieć jak onieśmielająca broń, podstawowe urządzenie niszczące Wakera z pewnością odciśnie swoje piętno.
  • Odpowiadając na pytanie „Czy są wierzchowce w NGS?” ma się utrudnić wraz z wprowadzeniem jednej z umiejętności Wakera – Fredran Riding.
  • Ataki blokujące sprawiają, że Marmelo jest zły, a w pewnym momencie jego gniew może być wybuchowy.

To nie pierwszy raz, kiedy wprowadzono nową klasę Phantasy Star Online 2: Nowa Geneza (PSO2:NGS) od premiery w czerwcu 2021 roku. Do RPG akcji o tematyce science fiction dodano Braver, potężną maszynę dzierżącą łuk i katanę w sierpniu tego samego roku. . Wprowadzenie Wakera w tym tygodniu będzie jednak zupełnie inne, ponieważ nie jest to klasa, która była obecna w Gwiazda fantazji online 2 (PSO2).

Chociaż ma niewielkie podobieństwo do popularnej klasy Przywoływacza z PSO2 w doborze broni (harmonizer), ta klasa nie rozpieszcza, nie karmi ani w żaden inny sposób nie bawi się ze zwierzętami. Nie, na pewno nie ma tu pudełka na cukierki. Waker wyzwala fotoniczne, zwierzęce przejawy śmierci i zniszczenia w artystycznym tańcu zgodnym z płynnym stylem walki gry. Ta klasa nie boi się podejść do wrogów z bliska, choć może również zadawać obrażenia z daleka. Dzięki umiejętnościom zadającym obrażenia zarówno pojedynczemu celowi, jak i obszarowemu (AOE), Waker jest zarówno wszechstronny, jak i złożony, i opiszę, co mam przez to na myśli w poniższych akapitach.

Jak wspomniano powyżej, Waker używa Harmonizera, a biorąc umiejętność Harmonizer Focus ze swojego Drzewa Umiejętności, Waker przyczynia się do wskaźnika skupienia chowańca związanego z Photon Art (PA), którego używa do zadawania obrażeń wrogowi. Krótko mówiąc, jeśli zrobisz trochę walenia w ziemię za pomocą PA związanego z Wulfrenem, zbudujesz wskaźnik skupienia Wulfrena. Jedź Fredranem do bitwy i koś wrogów (tak, możesz i jest to PA o nazwie Fredran Riding), a zwiększysz wskaźnik skupienia Fredran. Dodatkowo istnieje dość duża korzyść z budowania ich wskaźników skupienia w tandemie, ponieważ możesz następnie wykorzystać część każdego z nich, używając harmonii umiejętności klasowych, która uwalnia je jednocześnie za jakieś harmonijne spustoszenie.

Powyższe może wydawać się dość proste, ale gra zmienia się, gdy weźmiesz pod uwagę, że każda ze zdolności dostępnych dla Wakera zmiany gdy jest „naładowany” lub przycisk jest przytrzymywany przez określony czas przed zwolnieniem. Na przykład wspomniana umiejętność Fredran Riding, gdy jest używana normalnie, po prostu kieruje Fredranem, aby wystrzelił strzał z dystansu we wrogów. Prawdziwa magia pojawia się, gdy ładujesz umiejętność, a następnie ładujesz wrogów na swojego skrzydlatego chowańca. Kiedy PA zostaje wreszcie zwolniony, Fredran wychodzi w blasku chwały i zabiera ze sobą wrogów przed sobą.

Phantasy Star Online 2: Zrzut ekranu z New Genesis

Wulfen Demolition jest również skomplikowana, a czynności wykonywane przez hulkującego znajomego różnią się w zależności nie tylko od tego, czy naładujesz zdolność, czy nie, ale także od jak długo ładujesz umiejętność. Nienaładowany Wulfen wykonuje atak falą uderzeniową. Naładowany przez krótki czas, Wulfen wykona uderzenie w ziemię i spowoduje pewne wstrząsy wtórne w okolicy na chwilę. Ładując przez dłuższy czas, zużyjesz dodatkowe PP, a Wulfen wykona znacznie silniejszy atak niż jego normalne uderzenie w ziemię. To tylko dwie umiejętności, z których Waker może korzystać w walce, a pozostałe są nie mniej skomplikowane.

Ponadto na wezwanie Wakera pojawia się jeszcze jeden znajomy – Marmelo. Po pomyślnym odbiciu ataku wroga za pomocą Akcji Broni, Marmelo urosnie (maksymalnie dwukrotnie). Przytrzymanie akcji broni przed zwolnieniem spowoduje: rzucać Marmelo we wrogów, powodując eksplozję przy bezpośrednim trafieniu. Na koniec, Waker może również wziąć zdolność Znakowanie Klucza Wiolinowego ze swojego Drzewa Umiejętności – co powoduje, że po kilku atakach skierowanych na tego samego wroga, normalne ataki nakładają „znacznik”, który zwiększa otrzymywane obrażenia, a także zastosowany Factor Down (zwiększa w zasadzie szansa na ogłuszenie.) Naciśnięcie i przytrzymanie normalnego ataku podczas celowania we wroga oznaczonego kluczem wiolinowym spowoduje detonację znaku.

Phantasy Star Online 2: Zrzut ekranu z New Genesis

W drzewku umiejętności Budzącego są inne rzeczy, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze bardziej interesująca, ale tylko w oparciu o powyższe można łatwo znaleźć się w walce na pokładzie skrzydlatego chowańca, powodującego trzęsienie ziemi, przywołując jednocześnie obu chowańców do tandemu chaos, rzucając innym chowańcem jak bomba, a jednocześnie detonując oznaczonych wrogów pomiędzy nimi. To nie jest spokojna rozgrywka, ale jest absolutnym „wybuchem”, gdy już to zrozumiesz. Jeśli polubiłeś swoją obecną klasę, ale intryguje Cię Waker, powinieneś wiedzieć, że jesteś w stanie wybrać ją jako podklasę, jednak korzyści z tego płyną głównie w postaci zapewnienia sobie przetrwania, ponieważ wiele umiejętności polega na użyciu harmonizatora.

Jeśli nie grasz PSO2:NGS jednak, to teraz jest świetny czas na zapoznanie się (gra słów zamierzona). Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić sklep Xbox lub Windows Store na konsoli lub komputerze i pobrać grę za darmo, aby samemu doświadczyć cudu planety Halpha.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/08/04/a-new-class-wakes-in-phantasy-star-online-2-new-genesis/