Nowa grafika koncepcyjna remake’u Splinter Cell i szczegóły ujawnione w rocznicowym wideo


Ubisoft świętował 20. rocznicę Spinter Cell, publikując nowy film poświęcony serii i omawiający jej nadchodzący remake. Film ujawnił pewne szczegóły dotyczące statusu projektu, a także kilka wczesnych zdjęć.

Remake Splinter Cell został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu ubiegłego roku, ale wiedzieliśmy o nim bardzo niewiele poza tym, że jest przebudowywany od podstaw w Snowdrop Engine (używany do tworzenia gier The Division, Mario + Rabbids). W filmie zespół twierdzi, że doświadczenie będzie identyczne z tytułem z 2002 roku, ale chce wprowadzić ulepszenia i funkcje wprowadzone w późniejszych tytułach Splinter Cell, a także wygładzić niektóre ostre krawędzie. Na przykład zespół chce dać graczom więcej okazji do złagodzenia eskalacji sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak, zamiast natychmiastowego zakończenia gry.

Zespół programistów przyznaje również, że projekt jest wciąż we wczesnej fazie prototypowania. W związku z tym studio będzie ściemniać „na chwilę”, aby skupić się na tworzeniu gry, więc prawdopodobnie minie sporo czasu, zanim ponownie usłyszymy coś istotnego o remake’u. W międzyczasie możesz rzucić okiem na galerię nowych obrazów koncepcyjnych udostępnionych podczas poniższej prezentacji.

Splinter Cell nie ma okna premiery ani zapowiedzianych platform. Ten remake jest tylko jednym z wielu na horyzoncie i możesz nadążyć za nimi wszystkimi, sprawdzając naszą obszerną listę nadchodzących remake’ów gier wideo.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/11/17/new-splinter-cell-remake-concept-art-and-details-revealed-in-anniversary-video