Nowa duża aktualizacja Cyberpunka 2077: Phantom Liberty

Zanurz się w świecie Cyberpunk 2077, gry wideo, która wywołała wiele szumu po premierze w 2020 roku. Premiera gry była katastrofalna, nie spełniła ogromnych oczekiwań graczy. Główną wadą były problemy techniczne, z częstymi awariami i mnóstwem błędów. Wersja na PlayStation 4 została nawet wycofana z półek. Pomimo dobrych recenzji prasy (która miała dostęp jedynie do kopii gry na komputery PC), zawartość gry została zepchnięta na dalszy plan w obliczu problemów technicznych.

Jednak od tego czasu CD Projekt pracował nad udoskonaleniem gry.Regularnie oferowane są aktualizacje naprawiające błędy i ulepszające mechanikę. Studio wypuściło także adaptację anime „Cyberpunk: Edge-runners”, która pozwoliła graczom głębiej zanurzyć się w uniwersum gry. Jednak największa aktualizacja dopiero nadejdzie: Phantom Liberty. Stanowi to dla graczy okazję do dania Cyberpunkowi 2077 kolejnej szansy i sprawdzenia, czy w końcu spełni on oczekiwania.

W tym artykule zanurzymy Cię w świat Cyberpunka 2077 po jego burzliwej premierze. Badamy wnioski, jakie CD Projekt wyciągnął z tego doświadczenia i jak zespół zakasał rękawy, aby przywrócić grę na właściwe tory. Ujawnimy także szczegóły dotyczące Phantom Liberty, największej jak dotąd aktualizacji gry.

Nauka po uruchomieniu
Po katastrofie podczas premiery Cyberpunka 2077 zespół musiał stawić czoła rzeczywistości i zastanowić się, co poszło nie tak. Głównym celem było to, aby nigdy więcej nie powtórzyć takiego błędu. CD Projekt podjął się wewnętrznej reorganizacji, trudnego, ale koniecznego zadania w celu usprawnienia procesów rozwojowych. Zadanie pracy nad rozbudową i aktualizacjami okazało się łatwiejsze do wykonania.

Morale zespołu było najniższe w historii po negatywnym przyjęciu gry w dniu premiery. CD Projekt zdecydował się jednak na podział zadań. Niektórzy skupili się na aktualizacji nowej generacji i innych aktualizacjach, podczas gdy inni pracowali nad rozszerzeniem Phantom Liberty. Jednocześnie firma podjęła działania mające na celu restrukturyzację i poprawę morale zespołu. Mierzone szczęście stało się kryterium sukcesu, oprócz dotrzymywania terminów i kamieni milowych. Na szczęście wraz z premierą gry proces tworzenia stał się bardziej płynny i skupiony na kreatywności.

Bardziej elastyczny rozwój
Przed premierą Cyberpunka 2077 CD Projekt przyjął tradycyjne podejście do produkcji, mając od początku ustalony plan. Jednak po chaotycznym starcie zespół zdał sobie sprawę, że musi zmienić swoje podejście. Przeszli na bardziej zwinny rozwój, w którym zespoły pracują równolegle, a zmiany można wprowadzić wcześniej, jeśli to konieczne. Zmiana ta wpłynęła nie tylko na rozwój Cyberpunka 2077, ale także na inne projekty w firmie.

To przejście było długim procesem, ale niezbędnym, aby zespół naprawdę zrozumiał, co robi. Poprawki i aktualizacje, które widzieli gracze, są wynikiem tego nowego trybu rozwoju.

Phantom Liberty: Nowa przygoda w Night City
Teraz skupmy się na długo oczekiwanym dodatku: Phantom Liberty. Podczas naszej sesji gry udało nam się odkryć tę nową historię zintegrowaną z główną narracją Cyberpunka 2077. Przygoda zaczyna się od telefonu od Songbirda, analityka wywiadu Stanów Zjednoczonych. Zna Twoją sytuację i odliczanie w Twojej głowie. Jeśli jej pomożesz, obiecuje, że uratuje ci życie.

Phantom Liberty nie jest odrębną historią rozgrywającą się po zakończeniu gry, ale rozszerzeniem zintegrowanym z głównym doświadczeniem. Gracze chcący spędzić czas z postacią Solomona Reeda, granego przez Idrisa Elbę, mogą rozpocząć bezpośrednio od zawartości dodatku. Nowi gracze, którzy chcą rozpocząć nową grę, również mogą to zrobić, podczas gdy starzy gracze mogą wczytać swój zapis i wznowić grę od miejsca, w którym ją przerwali.

Akcja rozszerzenia rozgrywa się w zupełnie nowej dzielnicy Night City o nazwie Dogtown, która nie była dostępna w podstawowej wersji gry. Miejsce to inspirowane jest apokaliptycznym uniwersum filmu „Ucieczka z Nowego Jorku”. Będziesz musiał stawić czoła ograniczonym zasobom i słabemu autorytetowi w tej dziedzinie. Przygotuj się na nowe przygody i odkrycia w tej ciemnej i niebezpiecznej okolicy.

Podsumowując, jeśli rozczarowała Cię burzliwa premiera Cyberpunka 2077, czas dać tej ambitnej grze drugą szansę. CD Projekt ciężko pracował, aby rozwiązać problemy i poprawić ogólne wrażenia. Wraz z nadejściem dodatku Phantom Liberty będziesz mógł głębiej zanurzyć się w uniwersum Night City i odkryć nowe, wciągające historie. Nie przegap tej okazji i przekonaj się, czy Cyberpunk 2077 w końcu sprosta niemożliwym oczekiwaniom. Czy jesteś gotowy na powrót na mroczne, futurystyczne ulice Cyberpunka 2077?

Źródło: www.gameinformer.com