Norco już dostępne w ramach Game Pass na Xbox One, Xbox Series X|S i PC


Witam! Jestem Yuts, członek Geography of Robots współpracującej przy tworzeniu gier.

Wydaliśmy naszą pierwszą grę Norko w marcu, a teraz przenosimy ją na konsole z pomocą naszego wydawcy, Raw Fury. Ta gra to pierwszoosobowa gra przygodowa typu „wskaż i kliknij” w stylu takich klasyków Porywacz, Powstanie Smokaoraz Deja Vu. Grasz jako Kay, przejściowa młoda kobieta, która po śmierci matki wróciła do swojego rodzinnego miasta Norco w Luizjanie tylko po to, by odkryć, że jej brat zaginął. Poprzez tę narrację gracz odkrywa niesamowity i surrealistyczny obraz południowej Luizjany, pełen obłąkanych proroków, kultów wpływowych, rozproszonej sztucznej inteligencji i innych wizji alternatywnej teraźniejszości. Byliśmy zaskoczeni i niezwykle wdzięczni za przyjęcie, z jakim spotkała się gra, zdobywając pierwszą w historii nagrodę Tribeca Games Award w 2021 roku, a także nagrodę „Long Feature” na festiwalu Berlin A Maze.

Gra rozpoczęła się jako nieformalny projekt geograficzny po huraganie Katrina. Wraz z bliskim przyjacielem podróżowaliśmy po południowej Luizjanie, robiąc zdjęcia i przeprowadzając wywiady, aby zrozumieć, w jaki sposób burza wpłynęła na nasz dom. Pochodzę z Norco, więc szczególnie skupiłem się zarówno na mieście, jak i na otaczającym go regionie „River Parish”. Prowadziliśmy ten projekt od około 2007 do 2010 roku. Od tego momentu zacząłem eksperymentować z bibliotekami open source online, ucząc się grafiki pikselowej i podstawowego projektowania gier. Użyłem tego do zbudowania prototypu side-scrollera opartego luźno na obserwacjach i badaniach, które zbieraliśmy. W tym okresie zacząłem współpracować z artystą dźwiękowym „Gewgawly I”, a zakres projektu szybko się rozrósł.

PODWÓRKO

Około 2020 roku, po podpisaniu kontraktu z Raw Fury, Aaron Gray dołączył do zespołu, aby pomóc przenieść grę z biblioteki JavaScript do Unity. W następnym roku do naszej ekipy dołączył niesamowity malarz, Jesse Jacobi, który pomagał nam w tworzeniu grafiki pikselowej. Do czasu premiery gry w marcu mieliśmy mały zespół i wspierającą społeczność. Ostatnie kilka miesięcy spędziliśmy na dodawaniu do gry funkcji poprawiających jakość życia. Należą do nich obwodnica bojowa; „tryb eksperta” dla graczy, którzy chcą bardziej wymagających zagadek; niestandardowe czcionki; i gamepada, które mamy nadzieję, że gracze konsolowi uznają za wygodne i intuicyjne.

Norko jest już dostępna w ramach Game Pass na Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba!

stacja paliw

NORKO

Xbox Live

NORKO

Surowa furia


52


14,99 $

11,99 USD

Przepustka do gry na PC

Xbox Game Pass

NORCO to tekstowa gra przygodowa typu „wskaż i kliknij”, która przenosi gracza na tonące przedmieścia i przemysłowe bagna coraz bardziej surrealistycznej i zniekształconej południowej Luizjany. Twój brat Blake zaginął w następstwie śmierci twojej matki. W nadziei na znalezienie go musisz podążać za zbiegłym androidem bezpieczeństwa przez rafinerie, centra handlowe i rowy melioracyjne na przedmieściach Nowego Orleanu. Zanurz się w surrealistycznej i niesamowitej południowej Luizjanie: Malarska i filmowa grafika pikselowa NORCO wciąga gracza w jej codzienny świat science fiction znikających bagien, labiryntowych rafinerii ropy naftowej i innych krajobrazów inspirowanych tytułowym miastem Norco w Luizjanie i innych częściach Luizjany Wielki Nowy Orlean. Zanurz się w bogatych nagraniach terenowych i projekcie dźwiękowym fmAura oraz porywającej, postindustrialnej elektronicznej partyturze Gewgawly I. Rozwiąż tajemnicę w świecie nawiedzonym przez przeszłość i zagrożonym przez przyszłość: To, co zaczyna się jako proste poszukiwanie zaginionego brata szybko przeradza się w wielopokoleniową tajemnicę. Linie między zbawieniem, pamięcią, technologią i naturą splatają się razem, tworząc wyjątkowo fascynującą, kontemplacyjną narrację zakorzenioną w literaturze południowej, pulp fiction i grach przygodowych typu „wskaż i kliknij”, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Eksploruj wraz z ostro zarysowanymi postaciami z głębokimi korzeniami, bogatymi historiami i złożonymi motywami: chaotyczny pirat z bayou, prywatny detektyw barowy, zbiegły android bezpieczeństwa i twoja wypchana małpa z dzieciństwa zaoferują pomoc w erodującym i niepewnym świecie. Rozwiązuj zagadki, przebijaj się przez korporacyjnych majstrów bezpieczeństwa i infiltruj kult influencerów w opuszczonym centrum handlowym na obrzeżach Nowego Orleanu”.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/11/17/norco-available-now-with-game-pass-on-xbox-one-xbox-series-xs-and-pc/