The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Odkryj Głębiny, ogromną część mapy Hyrule Tears!

Ostrzeżenie: spoiler z gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Nintendo zachowało ogromny fragment mapy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom przed pełnym ujawnieniem opinii publicznej przed premierą. Wspomniany fragment to Depths, absolutnie ogromna część map Hyrule Tears, która była całkowicie niedostępna w Breath of the Wild. Tomek Marks, w swojej recenzji 10/10 podsumowuje to najlepiej:

„Bądźcie pewni, że generalnie małe wyspy na niebie nie reprezentują całości nowego obszaru do zbadania, ponieważ pod nimi czeka niebezpieczna, czarna jak smoła mapa, która jest dosłownie wielkości samego Hyrule. Jest masywny. Grałem ponad 100 godzin w Tears i odkryłem może połowę tego cudownego nowego obszaru.”

Jak zauważa Marks, Głębiny, które leżą pod czerwonymi przepaściami na powierzchni, nie mają tak wielu zadań, jak mapa nad ziemią. Mimo to jest wiele do odkrycia, w tym niezliczone skrzynie ze skarbami możesz odeprzeć Mrok – czyli substancję, która zmniejsza twoje maksymalne zdrowie, dopóki nie wrócisz na powierzchnię lub nie zjesz posiłku usuwającego mrok.

Jak więc zrobiło to Nintendo, zwłaszcza że Depths stały się dostępne wkrótce po części wprowadzającej? Po pierwsze, podczas gdy dziennikarze, którzy oglądali zwiastun Łez królestwa, w tym własne IGN mogli w nią grać godzinami, szczególnie w wersji demonstracyjnej nie obejmują Głębiny, utrzymując je na niebie przez większość czasu.

Po drugie, Nintendo po prostu wstrzymywało się ze swoim marketingiem, aby uniknąć dawania zbyt wiele. Chwila przyczepy i materiał z rozgrywki z pewnością zawierały materiały z podziemia, w żadnym wypadku nie oddały czystej miarki dobroci Depth, którą gracze pozostawili do odkrycia.

Były, żeby było jasne, niektóre przecieki Łez królestwa, a istnienie Głębin było w nich zawarte. Jednak nawet to, co wyciekło, nie może naprawdę pokryć tego, jak ogromny jest ten obszar – poważnie, to dużo.

Jeśli potrzebujesz trochę pomocy w poruszaniu się po Głębinach, sprawdź nasz przewodnik po pracy kamery w terenie. Aby uzyskać pomoc we wszystkim, co związane jest z Łezami królestwa, zajrzyj do naszego poradnika i przewodnika Łzy królestwa na temat przechodzenia przez Hyrule. W rzeczywistości możesz zacząć tutaj:

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, nadzorującym reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją znaleźć czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.

Źródło: https://www.ign.com/articles/nintendo-managed-to-hold-back-tears-of-the-kingdoms-biggest-secret-until-launch.