Nintendo zapłaci swoim pracownikom 10% więcejNintendo planuje podnieść w tym roku podstawowe wynagrodzenie swoich pracowników o 10% w związku z inflacją. Reuters poinformował, że Nintendo planuje podnieść pensje, mimo że obniżyło swoje przewidywane zyski na ten rok. Nintendo wcześniej obniżyło prognozę zysku operacyjnego z przewidywanych 582 miliardów jenów do 480 miliardów jenów (3,6 miliarda dolarów).

Nintendo zmieniło również prognozowaną sprzedaż oprogramowania i sprzętu. Przewiduje, że Switch sprzeda w tym roku 18 milionów sztuk, w przeciwieństwie do wcześniejszych prognoz na poziomie 19 milionów. Podobnie obniżyła prognozę sprzedaży oprogramowania z 210 milionów sztuk do 205 milionów. Nintendo ponownie potwierdziło, że obecnie nie planuje podwyżek cen swoich konsol ani gier.

Ponieważ inflacja nadal uderza w światowy rynek, premier Japonii Fumio Kishida wezwał firmy do płacenia więcej, aby zrekompensować rosnące koszty utrzymania. Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, powiedział: „Dla naszego długoterminowego rozwoju ważne jest, aby zabezpieczyć naszą siłę roboczą”. Odmówił komentarza, gdy zapytano go o następcę Switcha. Więcej szczegółów na temat nadchodzących gier i planów firmy na ten rok może zostać pokazanych na nadchodzącym Nintendo Direct, pierwszym w 2023 roku.

W 2022 roku Nintendo of America spotkało się z krytyką za traktowanie zakontraktowanych pracowników kontroli jakości. Anonimowi pracownicy twierdzili, że pracownice były molestowane seksualnie. Nintendo rozstrzygnęło również sprawę sądową z jednym byłym wykonawcą, który twierdził, że została zwolniona za pytanie o uzwiązkowienie.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/nintendo-will-pay-its-workers-10-more/1100-6511268/?ftag=CAD-01-10abi2f