Nintendo wydaje pełne oświadczenie w sprawie odwołania Smash World TourKilka dni po wiadomościach, że Smash World Tour [SWT] odwołałby swoje ostatnie mistrzostwa w 2022 roku i trasę koncertową w 2023 roku, Nintendo złożyło obszerne oświadczenie w sprawie decyzji o odmowie przyznania SWT licencji na organizację wydarzeń Smash Bros.

W oświadczeniu dla IGN Nintendo stwierdziło, że „decyzja była oparta wyłącznie na naszej ocenie propozycji złożonych przez SWT i naszej ocenie ich nielicencjonowanych działań”. Nintendo dodało, że „każdy partner, któremu udzielamy licencji, musi spełniać wysokie standardy, których wymagamy, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów”.

„Ważne jest również, aby partner przestrzegał wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej oraz postępował zgodnie z najlepszymi praktykami zawodowymi i organizacyjnymi” — pisze Nintendo. „Używamy tego samego podejścia do niezależnej oceny wszystkich partnerów. Jeśli odkryjemy, że partner robi coś niewłaściwego, będziemy pracować, aby to naprawić”.

Wcześniej w tym tygodniu organizatorzy Smash World Tour, jednego z największych zewnętrznych turniejów gier walki Super Smash Bros., ogłosili, że odwołają ostatnie wydarzenie roku, a także wydarzenia z 2023 r., po tym, jak Nintendo odmówiło wydania im licencja na prowadzenie turniejów walki Smash Bros.

Organizatorzy SWT opublikowali długi post na Medium, w którym ubolewali nad wydarzeniami, twierdząc, że „bez ostrzeżenia” powiedziano im, że nie mogą już działać. Organizatorzy ujawnili również, że negocjowali z Nintendo uzyskanie licencji na prowadzenie turniejów Smash Bros. i że Nintendo zauważyło nawet, że SWT nie naruszyło ich własności intelektualnej.

Jednak ten punkt jest najwyraźniej kwestionowany przez oświadczenie Nintendo, które sugeruje, że każdy partner musi przestrzegać „wytycznych dotyczących marki i własności intelektualnej” określonych przez firmę.

Nintendo powtórzyło również, że „werbalnie” poinformowało organizatorów SWT, że nie prosiło o odwołanie finałów 2022 „ze względu na wpływ, jaki miałoby to na graczy” i mówiąc, że „decyzja o odwołaniu SWT 2022 była i nadal jest, ich własny wybór”.

Organizatorzy SWT twierdzą, że zaoferują pełne zwroty kosztów uczestnikom odwołanej imprezy w 2022 roku.

„Każdy partner, któremu udzielamy licencji, musi spełniać wysokie standardy, których wymagamy, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów”.


Organizatorzy SWT oskarżyli również jednego z partnerów Smash Bros. potencjalni partnerzy SWT zastanawiają się nad dołączeniem do Smash World Tour.

Nintendo twierdzi, że na jego decyzję „nie miały wpływu żadne strony zewnętrzne, takie jak Panda Global”, oraz że firma jest „otwarta na współpracę z innymi organizacjami i będzie nadal oferować licencje na duże turnieje poza Panda Cup”. Chociaż Panda Global pozostanie partnerem Nintendo w Smash Bros., firma mówi, że „wygląda[s] Czekamy na propozycje od innych grup dotyczące licencji turniejowych.

Poniżej możecie przeczytać pełne oświadczenie Nintendo.

Matt TM Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Możesz do niego dotrzeć @lawoftd.

Źródło : https://www.ign.com/articles/nintendo-issues-full-statement-over-smash-world-tour-cancellation