Nintendo wprowadza turnieje Splatoon 3 i Mario Kart 8 Deluxe na PAX East 2023


Obraz: Nintendo

Wcześniej w tym tygodniu słyszeliśmy, że nadchodzące wydanie Nintendo The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pominie PAX East 2023. W oświadczeniu rzecznik Nintendo wspomniał, że obecność firmy na pokazie będzie poświęcona rywalizacji.

Teraz, w oficjalnym komunikacie prasowym, Nintendo ogłosiło, że zorganizuje mistrzostwa Splatoon 3 i Mario Kart 8 Deluxe Championships na to wydarzenie od 23 marca do 26 marca. Fani Nintendo będą mogli zobaczyć, jak niektórzy z najlepszych graczy w Ameryce Północnej walczą. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w finałowych kwalifikacjach do turnieju Mario Kart 8 Deluxe Championship Cup (zameldowanie odbędzie się 25 marca o 10:00 ET osobiście i 24 marca o 10:00 ET online).

„26 marca nie przegap najlepszych z najlepszych wyścigów i rozpisz to w Mario Kart 8 Deluxe Puchar Mistrzów 2023 i Splatoon 3 Turnieje Mistrzostw Ameryki Północnej 2023! Wszystkich uczestników PAX zapraszamy do obejrzenia tych pełnych akcji turniejów, w których biorą udział niektórzy z najlepszych elitarnych graczy w Ameryce Północnej. Cztery najlepsze drużyny z kl Splatoon 3 Turniej Splatsville Showdown będzie rywalizował we wszystkich trybach rankingowych, aby zobaczyć, która drużyna kałamarnic wyłoni się vINKtorious! The Mario Kart 8 Deluxe Turniej Championship Cup 2023 rozpocznie się o godzinie 11:00 ET 26 marca w PAX Arena, a bezpośrednio po nim nastąpi Splatoon 3 Turniej Mistrzostw Ameryki Północnej 2023.”

W ramach tego pokazowego wydarzenia Nintendo będzie również prowadzić salon gier NintendoVS, w którym fani będą mogli spróbować zabawnych wyzwań w Mario Party Superstars, Yoshi’s Crafted World, Mario Golf: Super Rush i oryginalnej grze Super Mario Bros. Będą nawet specjalne prezenty dla tych, którzy wezmą udział.

NintendoVS będzie również organizować loterie na miejscu i online, w których gracze będą mogli wygrać specjalny, wykonany na zamówienie fotel do gier NintendoVS. Użytkownicy online mogą wejść przez My Nintendo. Odbędzie się również zameldowanie w My Nintendo dla dwóch oddzielnych prezentów na parkiecie PAX.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/03/nintendo-brings-splatoon-3-and-mario-kart-8-deluxe-tournaments-to-pax-east-2023