Nintendo ujawnia alternatywne nazwy Donkey Konga, w tym „Kong Dong”.

Pochodzenie nazwy Donkey Kong ujawnione w dokumentach sądowych Nintendo

Alternatywne nazwy Donkey Konga

W 1983 roku dokumenty sądowe ujawniły, że Donkey Kong był prawie nazywany „Kong Dong”, wśród wielu innych nazw rozważanych przez Nintendo podczas pozwu przeciwko Universalowi. Dokumenty te zostały upublicznione przez entuzjastę historii gier wideo Normana Caruso w 2020 r., a niedawno przekazane przez Supper Mario Broth.

Batalia prawna pomiędzy Universalem a Nintendo

W latach 80. Universal i Nintendo znalazły się w sądzie, a Universal oskarżył Nintendo o oparcie nazwy Donkey Kong na King Kongu, do którego Universal posiadał prawa. Nintendo wygrało pozew i od tego czasu Donkey Kong pozostaje własnością Nintendo.

Różnica między Donkey Kongiem a King Kongiem

Sędzia w sprawie zauważył, że Donkey Kong i King Kong różniły się od siebie, przy czym ten pierwszy był „szalony i nie miał charakteru seksualnego”. Ta różnica zadecydowała o decyzji sędziego, która uznała, że ​​postać Donkey Konga była parodią, a nie naruszeniem praw autorskich.

Rzeczywiście, goryl Donkey Kong wywołuje humorystyczne wrażenie, dokuczając Mario, podczas gdy King Kong jest opisywany jako dziki goryl poszukujący kobiety, dokonujący brutalnych i tragicznych działań.

Nieuchronny powrót Donkey Konga

W 2025 roku fani będą mogli znaleźć Donkey Kong na Nintendo Switch wraz z ponownym wydaniem klasyka Wii, Donkey Kong Country Returns, zaplanowanym na 16 stycznia 2025.

Źródło: www.eurogamer.net