Activision Blizzard i Microsoft: Blokada przejęcia w Wielkiej Brytanii

Blokada przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft w Wielkiej Brytanii

Wczoraj Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) oficjalnie zablokował przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft w Wielkiej Brytanii. Towarzyszył temu 418-stronicowy raport końcowy, który wyjaśnia, w jaki sposób organ podjął decyzję.

Kilka powodów blokady

Raport przedstawia kilka powodów blokady, w tym bezpośredni wpływ na „szybko rozwijający się rynek gier w chmurze”. Jednak jeszcze jeden powód, na który zwrócono uwagę, jest bezpośrednio związany z Nintendo Switch.

Jedną z propozycji, która pojawiła się w ramach przejęcia, było 10-letnie zobowiązanie Microsoftu do wprowadzenia gier Call of Duty na Switcha, który według CMA nie jest „technicznie zdolny” do uruchomienia gry w sposób przypominający doświadczenie na mocniejszym platformy: Nintendo nie oferuje obecnie CoD i nie widzieliśmy żadnych dowodów sugerujących, że jego konsole byłyby technicznie zdolne do uruchomienia wersji CoD, która jest podobna do tych na Xbox i PlayStation pod względem jakości rozgrywki i zawartości.

„Nie widzieliśmy żadnych dowodów sugerujących, że jego konsole byłyby technicznie zdolne do uruchomienia wersji CoD, która jest podobna do tych na Xbox i PlayStation pod względem jakości rozgrywki i zawartości” – CMA

Ten komentarz w raporcie CMA pojawia się pomimo wcześniejszej wiary Microsoftu w rentowność portu. W lutym prezes Microsoftu, Brad Smith, stwierdził, że seria będzie działać „tak, jak można się spodziewać” na Switchu, co zostało później podkreślone przez dyrektora generalnego Microsoft Gaming i szefa Xbox, Phila Spencera, który stwierdził, że celem firmy jest zapewnienie „najlepszego wersja” CoD na wszystkie platformy, w tym Switch.

Jak można się spodziewać, Activision Blizzard skrytykowało decyzję CMA, a Microsoft oficjalnie ogłosił, że będzie się od niej odwoływał w oświadczenie które Smith opublikował na Twitterze, więc proponowane przejęcie jest na razie możliwe.

Czy Switch jest w stanie uruchomić Call of Duty?

Czy sądzisz, że Switch byłby w stanie uruchomić grę Call of Duty na akceptowalnym poziomie? Daj nam znać w komentarzach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o gry wideo, czy o superbohaterów, Jim nosi swoje pasje na rękawie. Zwykle odtwarza tytuł Zeldy, zamiast pracować nad swoimi stale rosnącymi zaległościami, jest wielkim fanem fantastyki i niczego nie lubi bardziej niż o tym rozmawiać.

Źródło: Nintendo Life.