Nintendo Switch 2: Prezes Nintendo dementuje pogłoski o następcy konsoli

Czy pogłoska o następcy Nintendo Switch się potwierdziła?

Pogłoski o następcy Nintendo Switch rosną z dnia na dzień, chociaż prezes Nintendo Shuntaro Furukawa wydaje się skłonny kwestionować prawdziwość tych twierdzeń.

Podczas niedawnej rozmowy telefonicznej dotyczącej finansów, napisanej dla japońskiej witryny Mainichi, Furukawa zagłębił się w niektóre z najnowszych dyskusji na temat „Switch 2”. Odnosząc się do twierdzeń, że kolejna konsola Nintendo została pokazana za kulisami tegorocznej imprezy Gamescom, prezes firmy powiedział: „Plotki w Internecie, które wydają się być informacjami publicznymi, nie są dokładne”.

Plotki wokół „Switcha 2”

W szczególności mówi się o wersji demonstracyjnej kolejnego systemu Nintendo na tegorocznych targach w Kolonii. Plotki głosiły, że na konsoli będzie można uruchomić Breath of the Wild w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a także wersję demonstracyjną gry Matrix Awakens firmy Epic na silniku Unreal Engine 5.

Furukawa skorzystał również z okazji, aby skomentować patent firmy na dwa ekrany, który kilka tygodni temu wywołał pogłoski o potencjalnym projekcie „Switch 2”. W tej kwestii Furukawa powiedział: „Złożyliśmy wniosek o patent, wiedząc, że informacje zostaną upublicznione. „Nie musi to oznaczać, że planujemy wyposażać w to przyszłe produkty”.

Możliwe, że Nintendo zaprzeczy (lub przynajmniej podważy) pogłoski w miarę zbliżania się świąt, ponieważ perspektywa nowej konsoli może zaszkodzić sprzedaży obecnego Nintendo Switch, jeśli konsumenci zdecydują się poczekać, zamiast kupować konsolę na Boże Narodzenie.

Zagadka zaprzeczeń

Nie zapominajmy, że Nintendo było w przeszłości znane z zaprzeczeń, a wkrótce potem plotki zostały potwierdzone. Pamiętacie oficjalne oświadczenie, że 3DS nie otrzyma przeprojektowania? Modele XL chcą wyjaśnienia…

W tej chwili wydaje się całkiem pewne, że w tym roku nie otrzymamy żadnej oficjalnej informacji na temat „Switcha 2”, ponieważ wszystko wskazuje na ogłoszenie w 2024 r. i być może premierę. Aby dowiedzieć się wszystkiego na temat nadchodzącej konsoli, w tym chipów, funkcji i plotek o premierze, zapoznaj się z naszym przewodnikiem poniżej.

Co sądzisz o komentarzach Furukawy? Czy powinniśmy je traktować z przymrużeniem oka? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com