Fire Emblem: Płonące Ostrze – Kultowa gra RPG na Switch Online już wkrótce!

Nintendo ogłasza, że kultowa gra z 2003 roku, Fire Emblem, wydana na Game Boy Advance, pojawi się w usłudze Switch Online już w przyszłym tygodniu, 23 czerwca. Gracze będą mogli cieszyć się tą taktyczną grą RPG, również znana jako Fire Emblem: Płonące Ostrze, na poziomie pakietu rozszerzeń. Gra była pierwszą odsłoną serii wydaną poza Japonią i zawierała debiut Lyn, która również pojawia się w nowym wydaniu Switcha Fire Emblem Engage.

W Godło ognia, naród Licji stoi na krawędzi wojny po wiekach pokoju. Gracze muszą zgromadzić własną armię, aby walczyć z siłami, które zniszczyłyby wszystko, co jest im drogie – i zanim świat zostanie spalony na popiół. W trakcie historii, będą gromadzić bohaterów po swojej stronie, szkolić ich, aby wyróżniali się szeroką gamą broni i klas, a także doskonalić ich umiejętności na polu bitwy. W bitwie opracuj strategię działania wokół różnych terenu i warunków. Następnie przejmij dowodzenie nad polem i poprowadź swoje jednostki do zwycięstwa, wypełniając określone cele. Ale bądź ostrzeżony: w tym Godło ognia grze, jeśli twoi żołnierze dożyją końca, odejdą na zawsze.

Oprócz premiery na GBA, Fire Emblem na GBA ukazało się wcześniej w eShopie Wii U w 2014 roku. W kwietniu tego roku tytuł obchodził również swoje 20-lecie. Możesz dowiedzieć się więcej o jego historii w naszej funkcji Nintendo Life.

Warto zaznaczyć, że Japonia otrzyma w tym miesiącu Fire Emblem: The Binding Blade (z udziałem Roya). Czy sprawdzisz Fire Emblem w usłudze Switch Online GBA? Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej!

Źródło: Nintendo Life

Zdjęcia: Nintendo