Nintendo przyspiesza produkcję Switcha przed Zelda: Tears of the KingdomNintendo planuje przyspieszyć produkcję Switcha w następnym roku fiskalnym przed premierą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Źródła zaznajomione ze sprawą poinformowały Bloomberga, że ​​Nintendo poinformowało dostawców i partnerów montażowych, że planuje zwiększyć produkcję w roku finansowym 2023/2024, czyli od początku kwietnia.

Wzrost produkcji to także efekt ustępujących po dwóch latach niedoborów komponentów, co według źródeł pozwala ostatecznie Nintendo przezwyciężyć ograniczenia podażowe i wyprodukować tyle konsol, ile potrzebuje rynek.

Firma przyznała w sierpniu ubiegłego roku, że te niedobory szkodzą sprzedaży i chociaż najwyraźniej jest otwarta na rewizję swoich nowych planów produkcyjnych, jeśli okażą się one zbyt ambitne, poprzednio zmniejszona sprzedaż jest w dużej mierze przypisywana niedoborom komponentów.

Plany zwiększonej produkcji są dość niezwykłe, biorąc pod uwagę, jak długo Switch jest obecny na rynku, ponieważ zbliża się szósty rok po jego premierze w marcu 2017 r.

Tears of the Kingdom prawdopodobnie spowoduje jednak wzrost sprzedaży, biorąc pod uwagę sukces jego poprzednika Breath of the Wild wraz z drażnieniem go przez Nintendo od 2019 roku.

W naszej recenzji 10/10 oryginału, IGN powiedział: „The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest sugestywny, ekscytujący i stanowi mistrzowską lekcję projektowania otwartego świata”.

Ryan Dinsdale jest wolnym strzelcem IGN i pełni funkcję redaktora wiadomości w Wielkiej Brytanii. Całymi dniami będzie opowiadał o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/nintendo-is-ramping-up-switch-production-ahead-of-zelda-tears-of-the-kingdom