Nintendo pozywa Switch Pirates: Modded Hardware i moderatora r/SwitchPirates.

Walka z piractwem dla Nintendo trwa

Według TorrentFreak, Nintendo kontynuuje w tym tygodniu wysiłki przeciwko piractwu, składając dwie nowe skargi.

Zmodyfikowany sprzęt na celowniku Nintendo

Pierwsza skarga dotyczy Modded Hardware, grupy wychwytywanej przez Nintendo od kilku miesięcy. Prowadzony przez Ryana Daly’ego (aka „Homie Homie”) firma Modded Hardware zyskała sławę, sprzedając w pełni zmodyfikowane konsole Switch, karty pamięci umożliwiające pirackie pobieranie plików i inne usługi modowania.

Po tym, jak na początku tego roku zagroziła pozwaniem Daly’ego, Nintendo w końcu złożyło pozew, utrzymując, że dalsze usługi Daly’ego wyrządziły „znaczną i nieodwracalną szkodę”.

Grzywny nałożone na zmodyfikowany sprzęt mogą potencjalnie wynieść miliony dolarów, ponieważ Nintendo stara się odzyskać poniesione szkody.

Sprawa Jamesa „Archboxa” Williamsa

Oprócz sprawy Modded Hardware, TorrentFreak donosi, że Nintendo wszczęło sprawę przeciwko Jamesowi „Archboxowi” Williamsowi, głównemu moderatorowi subreddita r/SwitchPirates, który ma prawie 190 000 członków.

Skarga Nintendo łączy Williamsa z kilkoma „sklepami pirackimi” oferującymi „obszerne biblioteki pirackich gier na Nintendo Switch”. W zgłoszeniu oskarża się także Williamsa o zachęcanie do piractwa za pośrednictwem subreddita poprzez oferowanie porad technicznych i zachęcanie innych użytkowników do korzystania z pirackich sklepów.

Nintendo twierdzi również, że Williams wiedział, że popełnia akt piractwa. „Pozwany doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zachowanie jest nielegalne i narusza prawa własności intelektualnej Nintendo” – sugeruje dokument. „W istocie pozwany publicznie zachwalał fakt, że jest „piratem”, który nie da Nintendo 50 dolarów za grę.

Jeśli będziemy mieli dalsze informacje na temat tych przypadków, będziemy Państwa o nich informować.

[source: torrentfreak.com]

Źródło: www.nintendolife.com