Nintendo potwierdza, że ​​zamyka biura w północnej Kalifornii i TorontoNintendo zamyka swoje biura w Redwood City w Kalifornii i Toronto w Ontario – ruch, który podobno wpłynie na ponad 100 pracowników. Decyzja zbiega się ze zgłoszoną rezygnacją starszego wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu Nicka Chaveza, który odejdzie z Nintendo, by dołączyć do Kentucky Fried Chicken.

Po raz pierwszy zgłoszone przez Kotaku, Nintendo of America potwierdziło, że biura zostaną zamknięte w oświadczeniu dla IGN.

„Siedziba główna Nintendo of America znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton i Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Przenosimy więcej naszych pracowników i operacji do tej siedziby i z czasem będziemy zamykać małe biura satelitarne w Toronto w stanie ON i Redwood City w Kalifornii”. mówi oświadczenie.

Kontynuuje: „Devon Pritchard, wiceprezes wykonawczy ds. biznesowych i relacji z wydawcami w Nintendo of America (NOA), przejmie tymczasowe kierownictwo sprzedaży, marketingu i komunikacji po odejściu Nicka Chaveza. Pani Pritchard będzie nadzorować strategię i realizację sprzedaży, marketingu i komunikacji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie”.

Według Kotaku, pracownicy byli podobno „zdenerwowani” decyzją o zamknięciu biura Redwood City.

Do czasu ich zamknięcia lokalizacje Redwood City i Toronto były biurami satelitarnymi, w których mieściły się głównie zespoły sprzedaży i marketingu Nintendo. IGN był w biurze Redwood City w zeszłym miesiącu, aby zobaczyć Switch OLED i zagrać w Metroid Dread, a lokalizacja była prawie całkowicie pusta.

Podobnie jak wiele innych firm, Nintendo musiało się starać, aby dostosować się do nowej pracy z domowych protokołów i innych problemów związanych z pandemią COVID-19. Wygląda na to, że jest to próba konsolidacji jego fizycznych biur w miarę upływu pandemii.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN.Source : https://www.ign.com/articles/nintendo-northern-california-toronto-offices