Nintendo potwierdza swoje wsparcie dla sprzedaży fizycznej: szczegóły tutaj

Nintendo: w stronę mieszanej strategii cyfrowo-fizycznej

Szybki rozwój cyfrowy Nintendo

Nintendo odnotowało na przestrzeni lat niezwykły wzrost sprzedaży oprogramowania cyfrowego i to samo dotyczy każdego większego wydawcy. Jednak firma nie stawia wyłącznie na cyfrową przyszłość.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej wyników finansowych za rok 2024 prezes Nintendo Shuntaro Furukawa odpowiedział na ogłoszone na początku tygodnia pytanie dotyczące rozwoju mediów cyfrowych i oczekiwań firmy wobec „następcy Nintendo Switch”.

Skoncentruj się na sprzedaży fizycznej i cyfrowej

Furakawa przyznaje, że branża ewoluowała od czasu premiery Nintendo Switch, podkreślając „zwiększoną skalę naszego cyfrowego biznesu” jako jedną z kluczowych zmian dla firmy. Nintendo jednak stanowczo twierdzi, że jego celem nie jest po prostu zwiększenie udziału w sprzedaży cyfrowej, ale maksymalizacja ogólnej sprzedaży oprogramowania do gier, w tym sprzedaży oprogramowania fizycznego.

Ta uspokajająca strategia dla fanów nośników fizycznych pozwala zachować równowagę między sprzedażą cyfrową i fizyczną. Nintendo dąży do poprawy komfortu użytkowania konsumentów oprogramowania w pakietach i wersji do pobrania.

Ewoluująca cyfrowa przyszłość

Branża stale się rozwija, jak podkreśla Furukawa, a Nintendo będzie nadal monitorować treści cyfrowe wraz z następcą Switcha. Firma jest świadoma rosnącego znaczenia technologii cyfrowej, pozostając jednocześnie wierna nośnikowi fizycznemu.

Tak więc Nintendo nie przechodzi jeszcze na model wyłącznie cyfrowy, ale dostrzega jego szybki rozwój. Pocieszamy się wiedząc, że deweloper będzie na razie nadal obsługiwał nośniki fizyczne.

Twoja opinia się liczy!

Czy nadal kupujesz nośniki fizyczne? Czy jesteś obecnie zadowolony z odnowionego wsparcia Nintendo dla wydań fizycznych? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com