Nintendo podobno zamyka biura w Kalifornii i Toronto


Według nowego raportu Kotaku i potwierdzonego przez The Verge, Nintendo zamknęło swoje biura w Kalifornii i Toronto.

Zamknięcie biura w Redwood City w Kalifornii dotyczy około 100 pracowników działu sprzedaży i marketingu Nintendo, a także NMI, który jest „dedykowanym zespołem terenowym zajmującym się merchandisingiem, który współpracuje ze sklepami detalicznymi w całym kraju”. Artykuł Kotaku wspomina, że ​​„wielu z wysiedlonych pracowników było zdenerwowanych tą decyzją”.

Nintendo potwierdziło zamknięcia w oświadczeniu dla The Verge. Oto pełne oświadczenie:

Siedziba Nintendo of America znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton i Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Przenosimy więcej naszych pracowników i operacji do tych siedzib i z czasem będziemy zamykać małe biura satelitarne w Toronto w stanie ON i Redwood City w Kalifornii.

Devon Pritchard, wiceprezes wykonawczy ds. biznesowych i relacji z wydawcami w Nintendo of America (NOA), obejmie tymczasowe kierownictwo sprzedaży, marketingu i komunikacji po odejściu Nicka Chaveza. Pani Pritchard będzie nadzorować strategię i realizację sprzedaży, marketingu i komunikacji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Nie wiemy jeszcze, ile wszystkich miejsc pracy zostało faktycznie dotkniętych. Z tego, czego dowiedzieliśmy się w powyższym oświadczeniu, wiele ról przenosi się do centrali Nintendo of America i Kanady. Ze względu na rozwój rozwiązań pracy hybrydowej i zdalnej zamknięcie biura niekoniecznie musi oznaczać utratę miejsc pracy. Okazja do zmiany miejsca zamieszkania również wydaje się być dla niektórych na stole.

Ponieważ siedziba w Redwood została podobno zamknięta, jedyne biura Nintendo na zachodnim wybrzeżu pozostają w stanie Waszyngton, gdzie jego siedziba i centrum dystrybucji dzwonią do domu.

Firma niedawno wydała nowy model przełącznika OLED, Metroid Dread, i dodała nowe funkcje Switch Online (i podwyższenie ceny, aby je obsługiwać). Aby zapoznać się z cotygodniową porcją wiadomości i dyskusji Nintendo, sprawdź nasz podcast All Things Nintendo.Source : https://www.gameinformer.com/2021/10/29/nintendo-reportedly-closes-california-and-toronto-offices