Nintendo podejmuje działania przeciwko niewłaściwemu używaniu swoich postaci online

Artykuł: Nintendo podejmuje działania przeciwko niewłaściwemu używaniu swoich postaci online

Nintendo odpowiada na obawy graczy

Nintendo odpowiedziało na obawy dotyczące niewłaściwego wykorzystania swoich postaci online i oświadczyło, że podejmie odpowiednie działania przeciwko wszystkim, co mogłoby sprawić, że niektórzy gracze poczują się „niekomfortowo”. Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa został niedawno przesłuchany przez akcjonariusza, który powiedział, że „zetknął się w mediach społecznościowych z przypadkami niewłaściwego wykorzystania adresów IP i gier Nintendo”. To „niewłaściwe” użycie znaków Nintendo „stwarza ryzyko szkody” dla marki firmy, kontynuowano pytanie – co zatem Nintendo planowało z tym zrobić?

Działania podjęte przez Nintendo

W odpowiedzi Furukawa powiedział, że polityką zarządzania Nintendo było „wywoływanie uśmiechu poprzez rozrywkę” (ale prawdopodobnie nie był to rodzaj uśmiechu generowanego przez „niewłaściwe” użycie). „Powstrzymam się od komentowania poszczególnych przypadków, ale uważamy, że należy podjąć odpowiednie środki wobec wszelkich zachowań sprzecznych z tą polityką” – kontynuował Furukawa, nie precyzując, na czym te środki polegają.

„Naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym każdy może cieszyć się grą. Będziemy w dalszym ciągu dokładać wszelkich starań, aby nasi konsumenci nie czuli się nieswojo, nie tylko w naszych grach, ale także wszędzie tam, gdzie zetkną się z naszą własnością intelektualną. »

Wykorzystanie znaków przez fanów

Oczywiście fani już od bardzo długiego czasu używali postaci Nintendo z „niestosownych” powodów. Najbardziej znanym tego przykładem w ostatnim czasie jest Bowsette – dziwaczna mieszanka Peach i Bowser, której Nintendo początkowo nie chciało komentować, gdy stało się wirusowe i zyskało popularność w mediach społecznościowych na całym świecie, tylko po to, by zadeklarować to niekanoniczne.

Niewielu twórców porusza kwestię wykorzystania swoich postaci przez fanów z mniej odpowiednich powodów. Po co ? Cóż, pamiętam, jak Ken Levine poprosił Reddita, aby zaprzestał rysowania pikantnych zdjęć Elizabeth z BioShock Infinite. Jednym słowem to nie działa. Ludzie zawsze będą podekscytowani, zwłaszcza fani Nintendo.

Ale może warto pamiętać, że Nintendo ma na to oko.

Źródło: www.eurogamer.net