Nintendo planuje dodać nowe tory i tryby do F-Zero 99!

Nintendo planuje w najbliższej przyszłości zaktualizować F-Zero 99 o nowe tory i tryby.

Nowe trasy

Najpierw Nintendo ogłosiło, że dodane zostaną dwa zestawy kursów. Pierwsza będzie dostępna pod koniec września i będzie pochodzić z Queen League. Drugi będzie dostępny w połowie października i będzie pochodził z King League.

Obecnie kursy w grze pochodzą głównie z Ligi Rycerskiej, więc w najbliższej przyszłości należy spodziewać się trudniejszych kursów.

Nowe tryby gry

Następnie – i być może bardziej interesująco – eksploratorzy danych odkryli odniesienia do dwóch nowych trybów gry, które potencjalnie mogłyby zostać dodane w przyszłości.

Dataminer OatmealDome odkrył w plikach gry odniesienia do trybu Arcade i trybu przetrwania. Ich tweet został już usunięty, ale został zgłoszony przez NintendoLife.

Tryb zręcznościowy będzie zawierał licznik czasu i bramki czasowe, przez które należy przejść, a gracze prawdopodobnie będą musieli się poddać, jeśli nie osiągną limitu czasu.

Nie podano żadnych dalszych szczegółów na temat trybu przetrwania, ale wydaje się to oczywiste: wygra ostatni gracz, który przetrwa. Zdecydowanie podkreśliłoby to aspekt walki królewskiej w grze.

Inny eksplorator danych, LuigiBlood, znalazł w grze nieużywane pliki, które można powiązać z nowymi torami z ekskluzywnej gry BS F-Zero Grand Prix wydanej na satelicie Nintendo SNES. Ta wersja zawierała ligę Ace z jeszcze trudniejszymi kursami.

LuigiBlood zauważył, że odniesienia oparte na danych są jedynie symbolami zastępczymi dla Mute City 1, ale możliwe jest, że te dawno utracone kursy mogą powrócić.

F-Zero 99

F-Zero 99 zostało ogłoszone podczas ostatniego Nintendo Direct – to świetna rozrywka w oczekiwaniu na pełną grę, która przypomina bitwę królewską na automacie do pinballa.

A jeśli szukasz wskazówek, japońska strona Nintendo wyjaśnia, jak wystrzelić rakietę.

Źródło: www.eurogamer.net