Nintendo ostro uderza w ustawę DMCA dotyczącą modów GameBanana: Zelda.

Usunięcie modów GameBanana przez Nintendo

Nintendo najwyraźniej wydało kilka żądań usunięcia modów znajdujących się na stronie społeczności GameBanana na podstawie ustawy DMCA. Według członka „Waikuteru” w ciągu zaledwie kilku dni wystosowano ponad 60 żądań usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA, z czego 40 dotyczyło tego użytkownika, co spowodowało, że jego profil na GameBanana był pusty i nie zawierał żadnych zgłoszeń modów.

Niektóre modyfikacje Zeldy zawierają randomizer dla Tears of the Kingdom, a także niestandardowe mapy, takie jak Lon Lon Ranch i Skyview Temple. Mody do Super Smash Bros. Ultimate również były celem. Podczas odwiedzania stron modów, o których mowa, w zakładce „podgląd” wyświetla się nowy komunikat, stwierdzający:

„Treść będąca przedmiotem weryfikowalnego żądania usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA musi zostać usunięta z witryny. Wypłaty można kwestionować poprzez zgłoszenie do pomocy technicznej. Aby zapoznać się z treścią prośby o wypłatę, skontaktuj się z administratorem, który dokonał wypłaty. »

Obecnie Waikuteru wyraziło zamiar złożenia sprzeciwu, wyrażając wątpliwości co do autentyczności wycofań. Jeśli to prawda, Nintendo będzie miało 14 dni na odpowiednią reakcję. W międzyczasie omawiane mody Waikuteru Zelda zostały przesłane do MEGA.

Nintendo było dość nieubłagane w swoich żądaniach usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA przez cały okres istnienia Switcha, w ostatnich miesiącach atakując emulator Switcha Yuzu, a także setki gier stworzonych przez fanów w 2021 roku.

Twoja opinia na temat wypłat modów na GameBanana

Co sądzisz o usuwaniu modów na GameBanana? Czy uważasz, że jest to uzasadnione? Daj nam znać swoje przemyślenia za pomocą komentarza.

Źródło: www.nintendolife.com