Nintendo ogłasza aktorski film Zelda z Avi Aradem i Wesem Ballem w rolach głównych

Adaptacja live-action gry The Legend of Zelda

Nintendo ogłosiło, że pracuje nad aktorskim filmem The Legend of Zelda we współpracy z producentem Avi Aradem i reżyserem Wesem Ballem.

To ogłoszenie jest następstwem ogromnego sukcesu filmu Super Mario Bros. z Iluminacją. Dystrybucją Zelda Project będzie tym razem firma Sony Pictures Entertainment Inc.

Główni aktorzy projektu

Avi Arad, znany z pracy przy takich hitach jak Spider-Man: Across the Spider-Verse, Uncharted czy Iron Man, wydaje się rozsądnym wyborem dla tego projektu.

Ze swojej strony Wes Ball jest najbardziej znany z reżyserowania trylogii Więzień labiryntu, a obecnie znajduje się w fazie postprodukcji kolejnego Królestwa Planety Małp.

Projekt rozwijany od kilku lat

Co zaskakujące, Miyamoto powiedział na Twitterze, że on i Ari Arad pracowali nad projektem „od wielu lat”, po czym dodał, że „ukończenie go zajmie trochę czasu”. Mamy nadzieję, że oznacza to, że mają jasne pojęcie o tym, jak powinien wyglądać i jak powinien wyglądać film.

Współpraca Nintendo i Sony Pictures Entertainment Inc.

Nintendo ogłosiło, że film zostanie wyprodukowany przez Nintendo i Arad Productions Inc., a wyreżyserowany przez Wesa Balla. Produkcja będzie współfinansowana przez Nintendo i Sony Pictures Entertainment Inc., a ponad 50% środków zapewni Nintendo. Dystrybucją filmów na całym świecie zajmie się Sony Pictures Entertainment Inc.

Tworząc treści wizualne w oparciu o swoje własności intelektualne, Nintendo stwarza nowe możliwości zapewnienia odbiorcom na całym świecie dostępu do stworzonego przez siebie świata rozrywki za pomocą środków innych niż dedykowane konsole do gier. Angażując się głęboko w produkcję filmową, której celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach poprzez rozrywkę, Nintendo będzie kontynuować wysiłki na rzecz tworzenia wyjątkowej rozrywki i udostępniania jej jak największej liczbie osób.

Na ten moment nie ma oczywiście żadnych informacji na temat potencjalnej daty premiery, ale mamy nadzieję, że więcej informacji pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Czy jesteś podekscytowany obejrzeniem filmu Zelda na żywo? Czy wolałbyś animację? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com