Nintendo musi zmodernizować swoją bibliotekę cyfrową na potrzeby swoich remasterów

Remaster Luigi’s Mansion 2: konieczność ewolucji dla Nintendo

Nintendo jest znane z wykorzystywania swojego katalogu ukochanych klasycznych gier, oferując remake’i i remastery. Od Super Mario All-Stars na Super NES, przez klasyczną kolekcję NES na Game Boy Advance, po nowoczesne remastery HD, takie jak Metroid Prime i Paper Mario: Millennium Gate, Nintendo czerpie maksimum ze swojej historii. Jednak wraz z nadejściem ery cyfrowej japońska firma wydaje się pozostawać w tyle w tworzeniu wyjątkowej i międzypokoleniowej biblioteki cyfrowej, takiej jak ta oferowana przez PlayStation i Xbox. Pojawia się pytanie o możliwą ewolucję Nintendo w tym kierunku, w szczególności po niedawnych remasterach, takich jak Luigi’s Mansion 2 HD.

Luigi’s Mansion 2 HD Remaster: zanurzenie się w historii

Luigi’s Mansion 2 HD to remaster gry na 3DS z 2013 roku, który okazał się sukcesem. Ponowne odwiedzanie tej gry na nowoczesnym systemie jest prawdziwym hołdem dla jej historii. Jednak sam fakt, że gra jest remasterowana w jakości HD, rodzi pytania o przyszłość naszej cyfrowej kolekcji. Mimo że jest to część już rozbudowanej serii, gra ta zajmuje szczególne miejsce. Podczas gdy starsze lub trudniejsze do znalezienia remastery mogą potencjalnie skorzystać na tych aktualizacjach, Luigi’s Mansion 2 znajduje się na mniej istotnym poziomie w skali istotnych remasterów.

Nintendo w poszukiwaniu cyfrowej ewolucji

Nintendo stosunkowo nieśmiało podeszło do narzędzi sieciowych. Można to wytłumaczyć faktem, że firma niekoniecznie przewidziała ewolucję swojej infrastruktury cyfrowej wraz z premierą 3DS. Remastery gier na Wii U i 3DS mogą być próbą uwolnienia tych gier od ich pierwotnych ograniczeń i dostosowania ich do funkcji, które ewoluowały. Istnieją jednak pozytywne oznaki wskazujące, że Nintendo jest na dobrej drodze do uczenia się i ewolucji wraz z wprowadzeniem ujednoliconego konta Nintendo, co wskazuje na lepsze przejście na przyszłe konsole.

Wezwanie do innowacji cyfrowych od Nintendo

Potrzeba bardziej nowoczesnego podejścia Nintendo do kolekcji cyfrowych staje się coraz bardziej paląca. O ile konkurencja oferuje rozwiązania w zakresie kompatybilności wstecznej i bardziej płynną integrację tytułów historycznych, o tyle Nintendo mogłoby skorzystać na znacznej ewolucji w tym obszarze, aby jeszcze bardziej zaspokoić oczekiwania graczy. Stawka dla Nintendo jest wysoka, a jej przyszłość będzie zależeć od zdolności do zaspokojenia zmieniającego się popytu.

Źródło: www.gamespot.com