Nintendo i Arad Productions ogłaszają rozpoczęcie prac nad filmem Legend of Zelda.

Nintendo i Arad Productions Inc. ogłaszają prace nad aktorskim filmem Legend of Zelda

Nintendo i Arad Productions Inc. ogłosiły rozpoczęcie prac nad aktorskim filmem Legend of Zelda. Twórca legendarnej Zeldy, Shigeru Miyamoto, powróci do roli producenta po The Super Mario Bros. Film, który ukazał się na początku tego roku. W roli producenta dołączy do niego Avi Arad, który wyprodukował takie filmy jak Spider-Man 2 w 2004 r., Iron Man w 2008 r. i Spider-Man: Across the Spider-Verse w 2023 r.

Za reżyserię filmu odpowiada Wes Ball, który wyreżyserował filmy „Więzień labiryntu” oraz „Królestwo planety małp”. Film będzie współfinansowany przez Nintendo i Sony Pictures Entertainment, z czego ponad 50% przez Nintendo, a dystrybucją kinową zajmie się Sony Pictures Entertainment.

Bezpośrednie zaangażowanie Nintendo w produkcję

Oświadczenie to następuje po ogromnym sukcesie filmu Super Mario Bros. od Nintendo i Universal, który wygenerował ponad 1,3 miliarda dolarów światowych przychodów ze sprzedaży biletów. Miyamoto potwierdził również, że Nintendo Pictures aktywnie pracuje nad tworzeniem nowej zawartości, w tym filmowych adaptacji swoich marek. Świadczy to o bezpośrednim zaangażowaniu Nintendo w produkcję aktorskiego filmu Legend of Zelda.

W tej chwili nie są dostępne żadne dodatkowe informacje, w tym okno premiery aktorskiego filmu Legend of Zelda. Produkcja jest w toku i jej sfinalizowanie zajmie trochę czasu.

Źródło: www.gameinformer.com