Nintendo dominuje w nominacjach do Game Awards 2023

Nintendo dominuje w nominacjach do The Game Awards 2023

Dziś rano Geoff Keighley ogłosił nominacje do nagród The Game Awards 2023, w tym do nagrody Gry Roku, w której zarówno The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, jak i Super Mario Bros. Wonder są w biegu.
Ale być może jeszcze bardziej imponujące jest to, że Nintendo zdobyło w tym roku najwięcej nominacji ze wszystkich wydawców, zdobywając imponującą liczbę 15 nominacji. Przeanalizujmy to bliżej…

Nazwane gry od Nintendo

Oczywiście dwa wielkie tytuły w kategorii GOTY — obie gry są nominowane w pięciu kategoriach każda, w tym za najlepszą reżyserię artystyczną i najlepszą reżyserię gry. Zelda jest także nominowana w kategoriach Najlepsza muzyka i Najlepsza gra akcji/przygodowa, a Mario walczy o najlepszą rodzinę Gra i najlepsza gra wieloosobowa.

Jeśli chodzi o inne gry, Pikmin 4 ma dwie nominacje, jedną w kategorii Najlepsza gra rodzinna i jedna w kategorii Najlepsza gra symulacyjna/strategiczna. W tej drugiej kategorii Nintendo ma w planach także Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp i Fire Emblem Engage.

Najnowsza nominacja Nintendo nie pochodzi z gry wideo, ale raczej z filmu. I tak, film Super Mario Bros. autorstwa Illumination jest nominowany w kategorii Najlepsza Adaptacja. To dość zróżnicowany rok dla Nintendo, co znajduje odzwierciedlenie w nominacjach.

Poprzednie wyniki Nintendo

Nintendo zawsze radziło sobie dobrze, jeśli chodzi o nominacje, ale nie zawsze znajdowało się w czołówce, co czyni tegoroczną galę Game Awards szczególnie godną uwagi. W 2022 roku Nintendo otrzymało 11 nominacji, a najczęściej nominowanym tytułem było Xenoblade Chronicles 3. W 2021 roku Nintendo zdobyło 7 nominacji, a najczęściej nominowaną grą był Metroid Dread.

Nintendo ostatni raz było najczęściej nominowanym wydawcą w 2019 roku, kiedy to otrzymało także 15 nominacji do nagród. Super Smash Bros. Ultimate był wówczas głównym konkurentem, a wspierały go Fire Emblem: Three Houses i Link’s Awakening.

Czy jesteście zadowoleni z nominacji do Game Awards? Czy są jakieś gry Nintendo, które Twoim zdaniem zostały odrzucone? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com