Niezbędna lekcja z Super Mario Bros. Wonder Direct

Zanurz się w królestwie cudów z Super Mario Bros. Wspaniały! Nintendo podczas swojej prezentacji ujawniło kilka nowych informacji i mamy już jasny obraz tego, jak będzie wyglądać ta platformówka 2D. Dowiedz się wszystkiego, czego dowiedzieliśmy się z Super Mario Bros. WonderDirect.

Epicka przygoda

Historia zaczyna się, gdy książę Florian, władca Królestwa Kwiatów, widzi, jak Bowser kradnie jego zamek. Po połączeniu się ze wspaniałym kwiatem, Król Koopas jest w stanie przelecieć nad tą nową krainą, zaludniając ją swoimi chaotycznymi sługami. Jak zawsze Mario i jego przyjaciele muszą uratować sytuację, ale tym razem towarzyszy mu więcej towarzyszy niż zwykle. Oprócz Luigiego są tam także Peach i dwie ropuchy, Toadette i Daisy. W przeciwieństwie do niektórych poprzednich gier, każda postać ma te same umiejętności, co oznacza, że ​​Peach nie może unosić się w powietrzu, a Luigi skacze tak wysoko jak Mario.

Postacie dla wszystkich graczy

Dla młodszych lub mniej doświadczonych graczy możliwa jest także gra jako Yoshi lub Nabbit, ten ostatni powraca od czasów New Super Luigi U. Żadna z tych postaci nie otrzymuje obrażeń od wrogów, co jest bardzo przydatne dla tych, którzy chcą grać mniej trudność. Yoshi zachowują swoją kultową zdolność podwójnego skoku i połykania wrogów, a nawet mogą na nich dosiadać inni gracze.

Królestwo pełne cudów

Królestwo Kwiatów składa się z siedmiu światów: Płaskowyżu Rocky Pipe, Mellow Peaks, Sparkling Falls, Petal Isles i trzech innych, których nazwy nie zostały jeszcze ujawnione. Mapa porusza się jak klasyczna mapa Mario, wymagając podążania określonymi ścieżkami, aby dostać się do określonych poziomów, ale są też sekcje, po których możesz swobodnie się poruszać i pokonywać poziomy w dowolnej kolejności. Pojawi się również menu kursu umożliwiające łatwy dostęp do poziomów, na wypadek gdybyś nie miał ochoty za każdym razem się przemieszczać.

Nowe moce i przemiany

Po wejściu na jeden z poziomów będziesz mógł skorzystać z kilku nowych wzmocnień. Moc Słonia pozwala ci używać trąby jako broni, łatwiej niszczyć cegły, pokonywać duże doły i przechowywać wodę do późniejszego wykorzystania. Widzieliśmy także moc Bańki, która pozwala tworzyć bańki do ataku lub poruszania się, a także wzmocnienie wiertła, które może zadać obrażenia wrogom nad tobą i pozwolić ci kopać w ziemi lub suficie.

Oprócz tradycyjnych wzmocnień istnieją inne sposoby na nadanie postaciom nowych umiejętności. Najbardziej uderzającym przykładem są Cudowne Kwiaty, które wywołują spektakularne przemiany wizualne i artystyczne na poziomach. Widzieliśmy, jak rury warp zaczynają się poruszać, pojawiają się hordy wrogów, a postacie zamieniają się w balony lub kolczaste kule. Po zebraniu Cudownego Ziarna poziom powraca do normy. Nasiona te można następnie wykorzystać do odblokowania nowych poziomów.

Inne nowe umiejętności pochodzą z odznak, czyli przedmiotów, które można wyposażyć i modyfikują Twój styl gry. Przykładami są czapka ze spadochronem, kopnięcie delfina, które dodaje ci siły pod wodą, czy pnącze, którego możesz się trzymać. Możesz wyposażyć się tylko w jeden na raz i będziesz musiał je odblokować w miarę postępów w grze, ale wydaje się, że jest to subtelny sposób na znaczącą zmianę wrażeń z rozgrywki.

Zabawny tryb wieloosobowy

Na koniec prezentacja dała nam przegląd opcji gry wieloosobowej w Super Mario Bros. Zastanawiać się. Lokalnie możesz grać z maksymalnie czterema graczami, ale zamiast zamieniać się w bąbelki, gdy umierają, jak w poprzednich grach, stają się duchami. Jeśli innemu graczowi uda się do nich dotrzeć przed zakończeniem odliczania, odrodzą się bez utraty życia. Jeśli włączysz grę online, będziesz mógł widzieć innych graczy jako cienie, grając jednocześnie na tych samych poziomach co ty. Mogą także przywrócić ducha do życia, dotykając cię ręcznie lub umieszczając plakat na poziomie. Plakaty to zasadniczo oznakowania przedstawiające postacie i można je kupić w sklepie Poplin.

Jeśli chcesz grać online ze znajomymi, na niektórych poziomach będziesz mógł także ścigać się między sobą. Uderzając w działający blok z cieniami na tym samym poziomie, możesz uruchomić licznik czasu, aby zobaczyć, kto pierwszy dotrze do końca – choć czasami wymaga to również pokonania bossa lub zebrania Cudownego Ziarna.

To wszystko, czego dowiedzieliśmy się o Super Mario Bros. Ciekawe, ale na tym prezentacja się nie zakończyła. Odkryliśmy także konsolę Switch OLED z motywem Mario, która ukaże się kilka tygodni przed grą. Mimo że w tej grze nie będzie już pojawiał się Charles Martinet jako kultowy głos Nintendo, nie możemy powstrzymać się od ekscytacji. zanurzając się w królestwie kwiatów.

Co sądzisz o tej prezentacji? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: www.gameinformer.com