Niewłaściwe zachowanie w Helldivers 2: Rozwiązanie jest już w zasięgu wzroku

Zamierzamy rozwiązać powracający problem w Helldivers 2: złośliwi gracze wyrzucają innych członków drużyny z lobby tuż przed otrzymaniem nagród. Ale nie martw się, programista Arrowhead ma rozwiązanie.

Rozwiązanie aktualnie opracowywane

Zapytany o możliwość „zatrzymania 50% zebranych próbek” przez graczy, jeśli zostaną wyrzuceni przez złośliwego lidera lobby po wezwaniu statku, menedżer społeczności Twinbeard zauważył, że „rozwiązanie” jest w przygotowaniu.

„Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem, które załagodzi problemy związane z banem przez złośliwego lidera lobby, jak ktoś to elegancko ujął kiedyś” – odpowiedział Twinbeard w społeczności gry na Discordzie. „W tej chwili nie jest znana data premiery, ale nadejdzie. »

Ciekawe inspiracje

Inspiracją dla tej sugestii wydaje się być Deep Rock Galactic, który gwarantuje także graczowi otrzymanie 25% doświadczenia i materiałów zgromadzonych w misjach, nawet jeśli zostaną one wykluczone.

Inne sugestie obejmują wdrożenie systemu reputacji, w którym społeczność Helldivers 2 rozdaje nagrody za reputację na koniec gier, umożliwiając kojarzenie dobrych obywateli i trolli i przeszkadzających w wspólnej zabawie.

Alarmujące liczby

Mimo że Helldivers 2 może być najlepiej sprzedającą się grą w historii PlayStation, liczba graczy w ostatnim czasie spada. Liczby Steam pokazują stały spadek od lutego, kiedy gra została wydana.

W lutym, wkrótce po premierze, na Steamie grało jednocześnie 458 709 graczy. Dla porównania, szczyt w ciągu ostatnich 30 dni wynosi 166 305, co oznacza spadek o 64%.

Głównym wyjaśnieniem tego może być niesławny problem z PSN, który zaczął się na początku tego miesiąca. Rzeczywiście, Sony ogłosiło, że gracze na Steamie wkrótce będą musieli połączyć konto PlayStation Network (PSN), aby kontynuować grę, co doprowadziło do fali negatywnych recenzji ze strony rozczarowanej społeczności, zmuszając Sony do wycofania się ze swoich planów.

Źródło: www.eurogamer.net