Niespodzianka! Fire Emblem Engage otrzyma serię mang


Obraz: Nintendo

W zaskakujących wiadomościach Nintendo ogłosiło mangową adaptację nowego wydania Switcha Fire Emblem Engage.

Jak podkreślił Siliconera, ta serializacja zadebiutuje w Shonen Jump w przyszłym miesiącu, 3 lutego, wraz z wydaniem prologu. Następnie rozdziały będą publikowane co miesiąc, a pierwszy ukaże się 3 marca.

Wydanie mangi będzie zawierało męską wersję Aleara, a mangaką stojącą za tą serią jest Kazurou Kyou – znany z takich seriali jak Himedoll!! oraz Host ślepej uliczki. Fani Fire Emblem w Japonii będą mogli sprawdzić tę nową serię mangi w Weekly Shonen Jump+ za darmo, a kolejne rozdziały będą dostępne bezpłatnie przez trzy tygodnie po premierze.

Ta manga nie będzie wymagać żadnej wiedzy o grze, ale jesteśmy pewni, że będzie to o wiele przyjemniejsze doświadczenie, jeśli grałeś w tę grę. Wydaje się to również świetnym dopasowaniem, biorąc pod uwagę, że główny projektant postaci w tytule jest znany ze swojej wcześniejszej pracy nad projektami VTuber.

To także nie pierwszy raz, kiedy widzieliśmy serię Nintendo zaadaptowaną do mangi. Gry takie jak Splatoon również zostały potraktowane w ten sam sposób. Poniżej znajduje się spojrzenie na niektóre sceny z prologu mangi Fire Emblem Engage:

Emblemat Ognia
Obraz: Nintendo
Emblemat Ognia
Obraz: Nintendo
Emblemat Ognia
Obraz: Nintendo

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/01/surprise-fire-emblem-engage-is-getting-a-manga-series