Niesamowity ! WipEout, klasyk Psygnosis, dostępny na małym Playdate bez kolorów i tekstur!

Miniaturowy żółty Playdate ma już mnóstwo dziwnych gier – ale oto jeszcze dziwniejsza oferta, o której myśleliśmy, że nigdy nie zobaczymy: WipEout.

Zaskakująca wersja WipEout

Tak, to WipEout, ten, który słynie z PlayStation. Tyle, że nie do końca.

Na początek ta wersja klasycznej gry wyścigowej w stylu retro firmy Psygnosis opiera się na przepisanym kodzie, który krąży po Internecie od co najmniej ostatniego roku na komputery PC, Mac i Linux. Ta wersja została napisana na podstawie ujawnionego kodu źródłowego oryginalnego WipEouta, opublikowanego w Internecie przez Forest of Illusion w 2002 roku.

Oczywiście ta wersja WipEout jest zaprojektowana do działania na Playdate – co oznacza, że ​​jest czarno-biała i nie ma żadnych tekstur (w tej chwili, choć najwyraźniej nad tym pracujemy).

Reakcje i kontrowersje

Obecnie toczą się dyskusje na serwerze Discord Playdate Squad. Trwają niektóre testy. Przyjdź i weź udział.

Jeśli chodzi o kwestie prawne dotyczące wcześniej przepisanego kodu WipEout, jego autor Dominic Szablewski zauważył wcześniej, że firma Sony „wykazała brak zainteresowania oryginalnym” WipEoutem i nazwała obecną oryginalną wersję „porzuconym oprogramowaniem”.

Christian Donlan opisał Playdate jako „fascynującą łamigłówkę samą w sobie” w recenzji konsoli Playdate opublikowanej przez Eurogamer. „Teraz, kiedy to zobaczyłem, chcę więcej”. »

Zniknięcie zapasów

W zeszłym miesiącu zgłoszono zaginięcie w Las Vegas zapasów konsol Playdate o wartości 400 000 dolarów.

Źródło: www.eurogamer.net