Niektórzy gracze Pokemon Scarlet i Violet proszą o zwrot pieniędzyWydanie Pokemon Scarlet i Violet było nękane błędami, od dziwnych usterek graficznych, przez przydatne exploity, po bardziej frustrujący zestaw awarii gier i problemów z wydajnością. W połączeniu ze skargami na projekt gry, niektórzy fani postanowili ubiegać się o zwrot pieniędzy za swoje kopie Pokemon Scarlet i Pokemon Violet.

Wkrótce po uruchomieniu gry w subreddicie Pokemon zaczęły pojawiać się wątki, w których gracze opisywali swoje próby ubiegania się o zwrot pieniędzy od obsługi klienta Nintendo. Podczas gdy Nintendo eShop ma płaską politykę, która uniemożliwia zwrot pieniędzy z powodu zmiany zdania, przypadkowego zakupu lub dlatego, że graczom nie podoba się gra, honoruje zwroty za wadliwe produkty.

Gracze muszą przejść przez obsługę klienta, aby poprosić o zwrot pieniędzy, gdzie porozmawiają z przedstawicielem Nintendo, aby przedstawić swoją sprawę. Większość użytkowników Reddita, którzy pisali o udanych zwrotach, twierdzi, że wykorzystali problemy z wydajnością i awarie gry, aby argumentować, że gra jest wadliwa i wymaga zwrotu pieniędzy. Użytkownik u / Hotdog_Daddy twierdził nawet, że „przedstawiciel powiedział mi, że biorąc pod uwagę sytuację dotyczącą stanu Pokemona S / V, podniesie moją sprawę, aby upewnić się, że zwrot pieniędzy został zatwierdzony”.

Do tej pory gracze zgłosili pomyślne zwroty pieniędzy w wielu regionach, a niektóre kraje mają silne przepisy dotyczące ochrony konsumentów, które uprawniają klientów do zwrotu pieniędzy w przypadku, gdy produkt jest wadliwy lub inny niż reklamowany. Jednak nie wszystkim osobom ubiegającym się o zwrot pieniędzy udało się odnieść sukces, a inni twierdzą, że proces przyjmowania ich do zwrotu pieniędzy był celowo uciążliwy.

Nintendo nie wydało obecnie żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie zwrotu pieniędzy za Pokemony. Chociaż skargi na problemy z wydajnością były powszechne, jest mało prawdopodobne, że Pokemon Violet i Scarlet osiągną ten sam poziom powszechnego zwrotu pieniędzy, który skłonił Cyberpunk 2077 do zaoferowania bezwarunkowego okna zwrotu pieniędzy po premierze. Pomimo problemów, Pokemon Violet i Scarlet sprzedały ogromną liczbę jednostek od czasu premiery, ustanawiając rekordy nie tylko w serii Pokemon, ale ogólnie w grach Nintendo.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło : https://www.gamespot.com/articles/some-pokemon-scarlet-and-violet-players-are-asking-for-refunds/1100-6509485/?ftag=CAD-01-10abi2f