Nieistniejący model MOBA firmy Epic powraca pod nowym właścicielem


Po tym, jak sukces Fortnite przyćmił Paragona, Epic zamknął serwery MOBA zaledwie dwa lata po wydaniu wersji beta gry. Teraz, dzięki darmowym zasobom z gry na Unreal Marketplace i umowie dotyczącej znaku towarowego z firmą Epic, Paragon powraca cztery lata później, choć pod nowym tytułem i nowym właścicielem.

Jak zauważył PC Gamer, Paragon: The Overprime to przeróbka Paragon, nad którą pracuje południowokoreańskie studio Netmarble. Ten darmowy tytuł jest obecnie w otwartej wersji beta do 21 listopada. W niedalekiej przyszłości trafi do Steam i Epic Games Store, ale nie jest jasne, kiedy ukaże się pełna gra.

Według strony Epic Games Store firmy Paragon: The Overprime, po wydaniu będzie ona działać jako gra na żywo, a z czasem będą dodawani nowi bohaterowie.

„Zapraszamy Cię do Prime, gdzie kosmiczna opera symfonii bohaterów odbija się echem w całym wszechświecie” – czytamy w sloganie gry.

Firma Epic udostępniła za darmo aktywa Paragon o wartości 12 milionów dolarów na Unreal Marketplace, gdy serwery Paragon zostały zamknięte. Kilka innych gier wykorzystało jego zasoby od czasu ich premiery w 2018 roku, chociaż jest to pierwszy raz, kiedy firma Epic udzieliła pozwolenia studiu na przyjęcie marki Paragon.

Epic początkowo zamknął serwery Paragon w 2018 roku, wkrótce po spowolnieniu jego rozwoju, aby skupić się na Fortnite. Przed jego upadkiem nazwaliśmy Paragona „równymi częściami, które są uderzająco piękne i ekscytujące do oglądania” w naszej zapowiedzi z 2016 roku.

Amelia Zollner jest niezależną pisarką w IGN, która kocha wszystko, co niezależne i Nintendo. Poza IGN przyczynili się do tworzenia witryn takich jak Polygon i Rock Paper Shotgun. Znajdź je na Twitterze: @ameliazollner.

Źródło : https://www.ign.com/articles/epics-defunct-moba-paragon-is-back-under-new-ownership