Nie porzuciliśmy pracy, by robić dzieci z Silentown


Cześć! Tu Nils z Daedalic Entertainment, wydawcy Dzieci Silentown, jestem tu dzisiaj, aby opowiedzieć historię o tym, jak ten pomysł przekształcił się w dzisiejszą grę – jako pełnoprawny tytuł stworzony przez niewielką grupę ludzi w czasie wolnym od ich pełnoetatowej pracy programistycznej i tworzenia treści YouTube. Pierwotnie opracowany jako animowany film krótkometrażowy, Elf Games i Francesca z Luna2 Studio współpracowali, aby wprowadzić Dzieci Silentown w interaktywne medium. Pasja, którą emanuje ten zespół, jest zaraźliwa i wlewa się w projekt powoli, ale systematycznie przez lata. Obejrzyj film Making Of poniżej, aby usłyszeć bezpośrednio od zespołu. Nawet Jack, punk, nie może się doczekać, aby podzielić się nim ze wszystkimi! Poznaj go i zespół w filmie Making Of umieszczonym na górze tego posta.

Piero, programista zespołu, mówi, że „my w Elf Games wykorzystaliśmy cztery lata naszego wolnego czasu na tworzenie Dzieci Silentown. Jest to gra, o której niektórzy mówią, że jest niesamowicie piękną grą przygodową typu „wskaż i kliknij”, ale przekonaj się sam. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Ale nie jesteśmy pełnoetatowymi programistami: zamiast tego Elf Games tworzy gry wideo po godzinach pracy, ponieważ ich członkowie są już zajęci swoją firmą programistyczną.

Dzieci Silentown jest z pewnością przygodówką typu „wskaż i kliknij”, jednak zespół nie powiedziałby, że jest to gra konwencjonalna. Większość tradycyjnych gier typu „wskaż i kliknij” koncentruje się na znajdowaniu przedmiotów i łączeniu ich we właściwym czasie. Elf Games oczywiście wzięło te elementy, ale także połączyło je z elementami z innych klasycznych gier przygodowych. Inspirację czerpali np Jeden strzał oraz Opowieść o ptakach, w szczególności widok z kamery, który pozwala na większą eksplorację i strukturę przypominającą zadania w niektórych częściach. Co więcej, gra zawiera mechanikę opartą na utworach, które bezpośrednio łączą się z fabułą. Za pomocą piosenek gracz odblokowuje sytuacje i zagadki. Każda z tych piosenek jest powiązana z tematyczną minigrą, która urozmaica rozgrywkę.

Krótka wersja tego, jak Dzieci Silentown zaczęło wyglądać tak: pod koniec 2018 roku Francesca, znana na YouTube jako Fraffrog, pokazała Fabioli i Piero oryginalny film krótkometrażowy, który stworzyła na swój kanał, ale nigdy nie opublikowała. Zapytała ich, co o tym myślą, a oni zachwyceni powiedzieli jej, że idealnie nadawałby się do gry wideo.

Dzieci Silentown to gra o Lucy, dziewczynie mieszkającej w miasteczku otoczonym lasem zamieszkałym przez potwory. Na podstawie tak prostej koncepcji zespół próbował stworzyć historię, która mogłaby żyć na wielu poziomach. Chcieli stworzyć historię, w której każdy kawałek mógłby być dodatkowym elementem układanki, którą gracz ma, aby pomóc im odkryć, jak powstało miasto i las.

Zrzut ekranu

„Gry wideo to silna pasja, w której czujemy, że możemy połączyć nasze umiejętności i kreatywność. Spędziliśmy ostatnie cztery lata tworząc ten projekt w wolnym czasie, głównie w weekendy, więc rozwój był powolny, ale stały. Nie jest łatwo poświęcić się tak długiemu projektowi, ale naprawdę wierzyliśmy, że uda nam się go urzeczywistnić” – wspomina Francesca.

Tak to się zaczęło i, podobnie jak w przypadku wielu projektów, pierwotnym planem było stworzenie małego, prostego projektu. Ale sytuacja zmieniła się bardzo szybko. Po opublikowaniu krótkiego demo i zdumieniu, jak dobrze zostało przyjęte, zdecydowaliśmy, że warto zrobić z tego większy projekt, na tyle, by naprawdę rzucić światło na postacie i historię świata Silentown.

To logiczne, że rozwój Dzieci Silentown byłoby również nieco niezwykłe, podobnie jak jego pierwotna koncepcja. Zespół ciężko pracował, aby nie tylko zrealizować naszą wizję fabuły, ale także rozwinąć grę w coś większego, niż pierwotnie planowaliśmy. Tak jest w przypadku wielu ludzi, którzy mają dziś wiele zajęć lub hobby, w które się angażują Dzieci Silentown, którymi z radością dzielimy się ze światem. Mamy nadzieję, że wszyscy widzicie, jaka to była praca pełna miłości, i granie w nią sprawia wam tyle radości, ile nam sprawiało jej tworzenie.

Dzieci Silentown jest już dostępny na Xbox One i Xbox Series X|S!

Dzieci Silentown

Xbox Live

Dzieci Silentown

Daedalska rozrywka


1

19,99 USD

„Towarzysz Lucy i jej przyjaciołom w tej ponurej, pięknie ręcznie rysowanej grze przygodowej. Lucy boi się lasu, tak jak każde inne dziecko: każdej nocy odbijające się echem ryki pozbawiają ją snu. Nawet jej sny nie są bezpiecznym miejscem gdzie mogłaby się bawić. Znikanie ludzi nie jest niczym niezwykłym w wiosce, ale tym razem Lucy jest na tyle dorosła, że ​​może przeprowadzić śledztwo na własną rękę. A przynajmniej tak jej się wydaje. Children of Silentown to gra przygodowa typu „wskaż i kliknij”, opowiadająca tajemniczą i ujmującą historię. Zbadaj miasto i jego niebezpieczne otoczenie, poznaj jego dziwacznych mieszkańców, rozwiązuj zagadki i opanuj minigry. Towarzysz Lucy w jej przygodzie, aby dotrzeć do sedna tego, co nawiedza dziwne Silentown… jeśli się odważysz.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/01/18/we-didnt-quit-our-jobs-to-make-children-of-silentown/