Nexon nakazał zapłacić prawie 9 milionów dolarów za oszukańcze praktyki w zakresie skrzynek z łupami.

Nexon ukarał grzywną w wysokości 9 milionów dolarów za oszukańcze praktyki w zakresie skrzynek z łupami

Twórca MapleStory, Nexon, został ukarany surową grzywną przez Koreańską Komisję ds. Uczciwego Handlu za zwodnicze praktyki w zakresie skrzynek z łupami. Według Korea Times i Business Korea firma Nexon została ukarana grzywną w wysokości około 8,85 miliona dolarów (około 11,6 miliarda wonów) za rzekome obniżanie szans na zdobycie niektórych elementów w skrzynkach z łupami, zwanych kostkami, umożliwiających ulepszanie wyposażenia graczy, zwanych kostkami, bez informowania graczy. Według „Korea Times” jest to największa jak dotąd taka kara.

Zwodnicze praktyki Nexona

W wyroku skazującym stwierdzono, że Nexon stosował te praktyki od ponad 10 lat, począwszy od 2010 r., włączając w to potajemne zmniejszanie szans na zdobycie niektórych przedmiotów w skrzynkach z łupami niemal do zera. Ustalenia najwyraźniej opierały się na dokumentach wewnętrznych uzyskanych od firmy Nexon. „Nexon setki razy ogłaszał zmiany w grach w latach 2010–2021, ale pomijał informacje o korekcie kursów” – stwierdziło KTFC w oświadczeniu. Dodała: „Naszym zdaniem firma chciała zwabić klientów, podając im fałszywe informacje i stosując oszukańcze środki. »

Ewolucja skrzynek z łupami

W ostatnich latach skrzynki z łupami stały się mniej popularne ze względu na silną reakcję fanów. Zamiast tego programiści chętniej preferują model karnetu bojowego, którego pionierem były gry takie jak Dota 2 i Fortnite. Skrzynki z łupami są jednak nadal powszechne w grach mobilnych i grach sportowych i stanowią drażliwy temat dla organów regulacyjnych.

W szczególności Nexon stał się znany ze swoich agresywnych praktyk monetyzacji. W ubiegłym roku IGN doniósł o kontrowersjach wokół aktualizacji „New Age” MapleStory, która utrudniła graczom w niektórych regionach zdobycie kluczowej waluty, a ceny niektórych przedmiotów zostały zawyżone. Aktualizacja wywołała protesty na dużą skalę w społeczności.

Reakcja Nexona

MapleStory to darmowa gra MMO 2D wydana po raz pierwszy w 2003 roku. Według doniesień wygenerowała około 418 milionów dolarów (550 miliardów wonów) ze sprzedaży skrzynek z łupami w latach 2010–2021. Korea Times donosi, że Nexon przeprosił w swoim oświadczeniu ale złoży odwołanie od tej decyzji. IGN skontaktował się z przedstawicielami firmy Nexon w celu uzyskania pełnego oświadczenia.

Źródło: www.ign.com