New World Fast Travel and Mobility Guide: Jak szybciej poruszać się po Aeternum


Jak można się spodziewać po MMO, gracze mają dużo do zrobienia w Nowym Świecie Amazona. W Aeternum nie ma jednak wierzchowców ani torów lotu, co oznacza, że ​​gracze będą musieli podróżować pieszo niemal wszędzie, dokąd chcą. Może to zająć więcej niż trochę czasu, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, w jakie gracze mogą przyspieszyć proces podróży. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jak działa szybka podróż w Nowym Świecie, a także o innych sposobach na poprawę szybkości i mobilności podczas poruszania się po Aeternum.

Szybka podróż

W Nowym Świecie możesz szybko podróżować od osady do osady za opłatą. Kapliczki Ducha, które są rozsiane po pustkowiach Aeternum, również mogą być szybko przemieszczane. Ale jest kilka zastrzeżeń. Oto jak działa szybka podróż w Nowym Świecie:

  • Musisz wcześniej odwiedzić osadę lub Świątynię Ducha, do której podróżujesz w trybie szybkiej podróży.
  • Aby szybko podróżować do innej lokacji, musisz znajdować się w Kaplicy Ducha lub w osadzie.
  • Szybkie podróżowanie wykorzystuje specjalny zasób zwany Merkuriuszem, który można również wykorzystać do wytwarzania. Ten zasób nie jest zbyt obfity na wczesnych etapach gry. Koszt szybkiej podróży w Azoth różni się w zależności od wagi ekwipunku twojej postaci, przebytej odległości i tego, czy twoja frakcja kontroluje osadę, do której szybko podróżujesz.

Szybka podróż z porzuceniem szybko wyczerpie twoje zapasy w Azoth, więc najlepiej jest podróżować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne (lub po prostu nie możesz znieść myśli o chodzeniu przez kolejne 20 minut).

Wycofanie karczmy

Podobnie jak w przypadku szybkiej podróży, raz na godzinę możesz wracać do swojej domowej gospody. Aby zarejestrować gospodę jako miejsce wycofania, wystarczy porozmawiać z karczmarzem w dowolnej osadzie, do której chcesz wrócić i zarejestrować się jako gość. Powrót do karczmy może być użyty w dowolnym miejscu, dopóki nie ma czasu odnowienia. Rzucenie zaklęcia przywołania zajmuje jednak trochę czasu, więc najlepiej nie używać go, gdy znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

Umierający

Brak podpisu

Brzmi to sprzecznie z intuicją, ale czasami po prostu śmierć może być sposobem na szybszą nawigację w Aeternum. Normalnie, jeśli umrzesz na pustyni, odrodzisz się w swoim obozie. Jeśli jednak ten obóz jest oddalony o ponad 500 metrów, zamiast tego będziesz mógł odrodzić się w najbliższym mieście. Może to być przydatne w pewnych okolicznościach, chociaż najlepiej nie używać tej metody zbyt często. Umieranie w Nowym Świecie niszczy wytrzymałość wszystkich przedmiotów w twoich torbach (z wyjątkiem narzędzi do zbierania zasobów), a robienie tego zbyt często oznacza, że ​​będziesz musiał wydawać pieniądze i naprawiać części, aby naprawić swój sprzęt. Na początku nie jest to zbyt drogie, ale gdy zdobywasz kolejne poziomy i zdobywasz lepsze przedmioty, koszt rośnie.

Specjalizacje broni szybkości ruchu

Brak podpisu

Nie jest to dokładnie odpowiednik wierzchowca, ale istnieje kilka umiejętności zwiększających prędkość ruchu, które można znaleźć w drzewkach umiejętności biegłości w posługiwaniu się bronią w różnych rodzajach broni. Większość z nich nie jest szczególnie przydatna do zwykłego biegania z miejsca na miejsce, ale szczególnie dwie wyróżniają się dla tych, którzy szukają jakiejkolwiek przewagi. Pierwszą z nich jest umiejętność pasywna Hustle muszkietu, którą można znaleźć w drzewku umiejętności Traper. Ta umiejętność zapewnia graczom 10% premię do szybkości na trzy sekundy po wykonaniu rzutu lub uniku. To niewiele, ale może się przydać i wymaga jedynie zainwestowania trzech punktów umiejętności.

Główną bronią poprawiającą ruch w grze, którą prawie każdy gracz będzie chciał mieć w swojej torbie, jest topór. Umiejętność Berserk Weapon Mastery w połączeniu z pasywną umiejętnością On the Hunt daje ci 20% premii do szybkości na 12 sekund. Wymagając tylko dwóch punktów umiejętności, będzie to główny sposób na zwiększenie prędkości podróży podczas biegania z miejsca na miejsce. Jest również niezwykle przydatny zarówno w PvE, jak i PvP do ucieczki przed wrogimi mobami lub graczami.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Source : https://www.gamespot.com/articles/new-world-fast-travel-and-mobility-guide-how-to-navigate-aeternum-more-quickly/1100-6496755/?ftag=CAD-01-10abi2f