Neil Druckmann z The Last of Us mówi, że rozważyliby zmianę Belli Ramsey tylko wtedy, gdyby chciała odejść


Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera drobne spoilery dotyczące seriali HBO The Last of Us i The Last of Us Part II.

Pierwszy sezon HBO The Last of Us oficjalnie się zakończył, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby przejść do sezonu 2.

The niezwykle udany serial HBO został odnowiony na drugi sezon, który będzie zaadaptować historię z The Last of Us Part II studia Naughty Dog. Jak wiedzą fani gry, akcja The Last of Us Part II toczy się pięć lat po części I, prowadząc do jakaś dyskusja wokół, gdyby serial rozstał się z Bellą Ramsey i przekształcił rolę Ellie na czas przeskoku.

Przemawiając na konferencji prasowej przed finałem sezonu, producent wykonawczy i współprezes Naughty Dog, Neil Druckmann, rozwiał te obawy, mówiąc, że on i showrunner Craig Mazin chcą zrobić drugi sezon z Ramseyem na czele.

„Kiedy tworzyliśmy grę, czułem, że mieliśmy niesamowite szczęście” – powiedział Druckmann. „To było jak błyskawica w butelce, że znaleźliśmy Ashley Johnson. Nie mogę sobie wyobrazić, że ta wersja Ellie byłaby kimś innym. A potem jakimś cudem znów dostaliśmy błyskawicę w butelce z Bellą.

„Mamy ogromne szczęście, że mamy Bellę i rzeczy, które widzieliście przez cały ten sezon. Jedynym sposobem, w jaki kiedykolwiek rozważylibyśmy zmianę Belli, byłoby powiedzenie:„ Nie chcę już z wami pracować”. Nawet wtedy nie jestem pewien, czy byśmy jej to przyznali. Nadal możemy zmusić ją do powrotu do sezonu 2 ”.

Mazin podzielał entuzjazm Druckmana dla Ellie Ramseya, a także zwrócił uwagę, że „[Ramsey]ma teraz 19 lat, co – nawiasem mówiąc – jest wiekiem Ellie w The Last of Us Part II”.

Struktura i fabuła sezonu 2 są teraz trochę tajemnicą. Mazin wcześniej powiedział, że część II jest „na pewno więcej niż sezon w telewizji” co sugeruje, że mogliby podzielić sequel na co najmniej dwa sezony. Ponadto nieliniową oś czasu narracji w Części II można przedstawić na wiele sposobów.

Sezon 1 również rutynowo zmieniał rytmy fabularne z gry, w szczególności drastycznie wstrząsając historią miłosną Billa i Franka. Mazin stawia podobne oczekiwania co do sezonu 2, mówiąc, że niektóre momenty mogą być „radykalnie” inne niż to, czego doświadczyli gracze w The Last of Us Part II.

„[Season 2] będzie inny, tak jak ten sezon był inny” – powiedział Mazin. „Czasami będzie radykalnie inny, a czasem [won’t] zupełnie inaczej, ale będzie inaczej. To będzie jego własna sprawa. To nie będzie dokładnie tak, jak w grze. To będzie show, które Neil i ja chcemy zrobić, ale robimy to z Bellą.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą recenzją finału sezonu The Last of Us, którą nazwaliśmy „niesamowicie wierną adaptacją największych zakończeń jednej z gier wideo, nawet jeśli nie ma takiego samego uderzenia jak oryginał”.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN zajmującym się grami wideo i wiadomościami rozrywkowymi. Ma ponad sześcioletnie doświadczenie w branży gier, zdobyte w IGN, Nintendo Wire, Switch Player Magazine i Lifewire. Znajdź go na Twitterze @LoganJPlant.Źródło : https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-neil-druckmann-says-theyd-only-consider-recasting-bella-ramsey-if-she-wanted-to-leave