Naughty Dog pracuje nad kilkoma solowymi projektami, ogłasza Neil Druckmann

Według szefa studia Naughty Dog pracuje nad kilkoma solowymi projektami. Chcą zdywersyfikować swój katalog gier, nie skupiając się już wyłącznie na serii The Last of Us.

Nadchodzące projekty Naughty Dog

W rozmowie z „Los Angeles Times” szef studia nie zdradził, nad jakimi projektami pracuje, ale zasugerował, że Naughty Dog nie chce w przyszłości być znane wyłącznie z The Last of Us. Oznacza to odejście od udanej serii postapokaliptycznej zapoczątkowanej w 2013 roku.

Naughty Dog jest najbardziej znane z tworzenia serii Uncharted, ale zostało to odłożone na bok wraz z Uncharted 4: A Thief’s End w 2016 roku, a rok później mniejszym The Lost Legacy. Od premiery The Last of Us: Part 2 w 2020 roku studio wydało jedynie remastery, remake’i i kolekcje, ale potwierdziło, że kolejny duży tytuł ukaże się w marcu 2023 roku.

Niezmienione zasady gry

Przyszłe gry Naughty Dog będą kierować się tymi samymi zasadami, co ich poprzednie. Studio skupia się na doświadczeniach bogatych w historię i postacie, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje. Każda historia jest zakotwiczona w głównym temacie filozoficznym, który napędza wszystko inne.

Pomimo tych stwierdzeń okaże się, czy którykolwiek z tych przyszłych projektów będzie dotyczył serii The Last of Us, czy też będzie to zupełnie nowa własność intelektualna. Czas nam pokaże.

Źródło: www.ign.com