Natychmiastowy sukces premiery Overwatch 2 na Steam pomimo negatywnych recenzji

Premiera Overwatch 2 na Steamie zaczęła się niefortunnie, a tysiące graczy pozostawiło negatywne recenzje. Statystyki Steam ujawniają, że tylko 14% z ponad 25 000 recenzji użytkowników jest pozytywnych, dzięki czemu Overwatch 2 otrzymał ocenę „bardzo negatywną” na platformie Valve. Większość negatywnych recenzji koncentruje się na jednej rzeczy: monetyzacji. Blizzard był mocno krytykowany, gdy Overwatch 2 wystartował pod koniec 2022 roku, ponieważ zmusił swojego poprzednika premium do aktualizacji do bezpłatnej kontynuacji, przez co oryginalny Overwatch stał się niegrywalny.

Od tego czasu Overwatch 2 był świadkiem kilku kontrowersji, w tym anulowania długo oczekiwanego trybu PvE Hero – funkcji, która według graczy uzasadniała istnienie kontynuacji. Wczorajsza premiera Steam, która pojawiła się wraz z aktualizacją Invasion, była postrzegana jako pewny sposób na rozszerzenie bazy graczy Overwatch 2. Rzeczywiście, Blizzard powiedział, że teraz uważa Overwatch 2 za fazę wczesnego dostępu. I chociaż Overwatch 2 znalazł się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się gier na Steamie pod względem przychodów i osiągnął najwyższą liczbę 52 349 graczy jednocześnie, krytycy rzucili cień na to wydanie.

Jedna recenzja od użytkownika Steam, Ornge, podsumowuje ogólne wrażenie: „Overwatch 2 cię nie szanuje, to próba opróżnienia kieszeni, udając, że jest grą, którą kiedyś była”. Reakcja dotyczy darmowej gry Overwatch 2, z bohaterami zawartymi w przepustce bitewnej, samą przepustką bojową i nowym podejściem Blizzarda do kosmetyków, które są postrzegane jako negatywne zmiany w stosunku do oryginalnego Overwatch.

Rozczarowanie fanów i decyzja Blizzarda

Fani są również głęboko rozczarowani decyzją Blizzarda o odrzuceniu planowanego trybu Heroic PvE w Overwatch 2, pomimo dodania nowych misji wraz z aktualizacją Inwazja. W te nowe misje można grać tylko płacąc 15 USD za dedykowany pakiet, a wielu graczy Overwatch 2 twierdzi, że nie jest to warte swojej ceny. Blizzard niedawno powiedział dziennikarzom, że jest spokojny o spadek zaangażowania graczy w Overwatch 2, przypisując to naturalnemu przepływowi darmowej gry. Ale oczywiście wiele zależy od tej aktualizacji Inwazji, chociaż Blizzard ją bagatelizuje. Wszystkie oczy będą zwrócone na nadchodzący raport finansowy Activision Blizzard, w którym oczekuje się komentarza na temat sukcesu Overwatch 2. Musi wiedzieć o Inwazji Overwatch 2.

[image]

Źródło: www.ign.com