Najwyraźniej EA anulowało grę MMO o Harrym PotterzeElectronic Arts prawie stworzyło Harry Potter MMO, ale zdecydowało się anulować projekt ze względu na „zmiany” w wydawcy i najwyraźniej brak wiary w popularność marki Harry Potter.

Ta informacja pochodzi od Kim Salzer, byłego dyrektora marketingu produktów w EA (2000-2003). Podczas niedawnego wywiadu z The Real Brandolorian Salzer została poproszona o komentarz na temat anulowanych projektów i wspomniała o grze o Harrym Potterze.

„Dla mnie duża, ponieważ byłam w nią tak osobiście zaangażowana i jest to tak ogromny adres IP, który przetrwał, jest grą online dla wielu graczy Harry’ego Pottera” – powiedział Salzer (przez Polygon).

Gra o Harrym Potterze miałaby korzystać z modelu „offline/online”, w którym gracze otrzymywaliby nagrody rzeczowe, które byłyby najwyraźniej zgodne z ich osiągnięciami w grze.

Gra weszła w fazę rozwoju beta, powiedział Salzer, ale EA w końcu wycofało wtyczkę. „EA przechodziło w tym czasie pewne zmiany, a oni po prostu nie wiedzieli lub nie wierzyli w to, że ta własność intelektualna będzie miała okres trwałości dłuższy niż rok lub dwa” – wyjaśnił Salzer.

EA była dawnym właścicielem praw do licencji na grę o Harrym Potterze i wyprodukowała wiele gier o Harrym Potterze, zanim licencja została przeniesiona do Warner Bros., która teraz produkuje gry o Harrym Potterze za pośrednictwem swojej wytwórni Portkey. Następna duża gra o Harrym Potterze to Hogwarts Legacy 2022, gra z otwartym światem, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z filmów.

Seria filmów jest kontynuowana, a Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a ukażą się w 2022 roku. Poza tym 1 stycznia HBO Max pojawi się na retrospektywie Harry’ego Pottera, aby uczcić 20. rocznicę serii filmowej.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/ea-canceled-a-harry-potter-mmo-apparently/1100-6499248/?ftag=CAD-01-10abi2f