Najstraszniejsza gra na każdej konsoli domowej Nintendo


„Przyjazny dla rodziny” to termin często używany do opisania wszystkiego, czego Nintendo dotyka, ale wszyscy wiemy lepiej, prawda? Konsole słynnego japońskiego producenta kart były po kolana w martwych tak długo, jak istnieją.

Więc! W duchu tego najstraszniejszego sezonu wybraliśmy jedne z najlepszych horrorów z historii sprzętu Nintendo, aby zapewnić Ci radość z grania. Niezależnie od tego, czy chcesz śmiać się na SNES, czy zapalić gore na GameCube, mamy dla Ciebie grę…

Słodki dom (NES)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 15 grudnia 1989 (USA)

To prawda, że ​​można tu znaleźć kości gatunku survival horror, ale termin „Prototype Resident Evil” sprzedaje ambicje i osiągnięcia tej 32-letniej gry Famicom.

Rezydencja Mamiya to złożona sieć terroru, twoja pięcioosobowa drużyna, która jest słabo wyposażona, napotyka wszystko, od opętanych mebli po rozpaczliwe, nabazgrane krwią ostrzeżenia. Nadciągające widmo wiecznej śmierci nie tylko sprawia, że ​​niepokoisz się każdą kontuzją, ale także stale przypomina ci, że twoje działania mają realne, trwałe konsekwencje…

Wyróżnienia: Za każdym razem, gdy wkładasz NES nie do końca dobrze, a grafika się psuje, ale gra nadal próbuje działać w zepsutym, zniekształconym stanie. Nienawidzimy tego.

Także, Jezus: Kyoufu no Bio Monster — Pomyśl o klasycznym horrorze Obcy, gdyby była to gra przygodowa NES autorstwa wydawcy Dragon Quest.

Wieża zegarowa (SNES)Wieża zegarowa (SNES)

Wydawca: Rozrywka dla ludzi / Deweloper: Rozrywka dla ludzi

Data wydania: 14 września 1995 (Japonia)

W tej przerażającej przygodzie typu „wskaż i kliknij”, osierocona nastolatka Jennifer próbuje przetrwać nieustanny pościg Bobby’ego, który łamie nożycami, a także odkryć mroczną prawdę stojącą za morderczą rodziną Barrowsów. Sprytnie rozmieszczenie kilku kluczowych pokoi jest nieco losowe na początku każdej nowej gry, dzięki czemu nawet weterani nie będą wiedzieć dokładnie, gdzie za każdym razem biegać, a Bobby ma okropny zwyczaj pojawiania się w najgorszym możliwym momencie.

W Wieży Zegarowej jest prawie tyle zakończeń, ile jest sposobów na śmierć, zachowując grę w swoim Super Famicomie, a także koszmary długo po Halloween.

Wyróżnienie: Laplace no Ma — Poznaj nawiedzoną posiadłość przy klaustrofobicznym świetle lamp w tej przerażającej, ale stylowej przygodzie w stylu RPG, której akcja toczy się w Massachusetts z lat 20. XX wieku.

Resident Evil 2 (N64)Resident Evil 2 (N64)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Angel Studios

Data wydania: 31 października 1999 (USA) / 9 lutego 2000 (Wielka Brytania/UE)

Spryskana zombie podróż Claire i Leona przez pozostałości Raccoon City to doskonale dostrojony kawałek perfekcyjnego survival horroru w każdym formacie, a cudowna praca potrzebna, aby w jakiś sposób zmieścić dwie płyty CD-ROM z filmami FMV i prerenderowanymi tłami na jednym wózku tylko sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Udaje mu się nawet mieć kilka dodatków – w tym notatki wiążące historię z tym, co było w tym czasie, nadchodziło N64 prequel Resident Evil 0, gry, która ostatecznie przeniesie się na GameCube.

Wyróżnienie: The Legend of Zelda: Ocarina of Time — powiemy tylko jedno słowo: ReDead.

Eternal Darkness: Sanity's Requiem (GCN)Eternal Darkness: Sanity's Requiem (GCN)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Rycerze Krzemu

Data wydania: 24 czerwca 2002 (USA) / 1 listopada 2002 (Wielka Brytania/UE)

Przyjdź po morderstwo, tajemnicę i starożytne horrory knujące przeciwko nam w wielu okresach, pozostań przy innowacyjnych efektach dla zdrowia psychicznego. Od subtelnego „Czy ja naprawdę tylko zobacz..?” zmienia się w dziwactwo, które zagina rzeczywistość, w jawne udawanie, że wymazujesz swoje cenne pliki zapisu, niezapomniany tytuł GameCube Silicon Knights gra z graczami w sposób rzadko spotykany wcześniej lub później.

Wyróżnienie: Resident Evil — pamiętasz korytarz dla psów? Wszyscy pamiętają psi korytarz z wersji Resident Evil na PlayStation. I dlatego w remake’u tylko szyby pękają, ale nie pękają, za pierwszym razem. To twoje wczesne ostrzeżenie, by zapomnieć o wszystkim, co myślałeś, że wiesz o rezydencji Spencerów.

Silent Hill: Strzaskane Wspomnienia (Wii)Silent Hill: Strzaskane Wspomnienia (Wii)

Wydawca: Konami / Deweloper: Climax Rozrywka

Data wydania: 8 grudnia 2009 (USA) / 26 lutego 2010 (Wielka Brytania/UE)

To alternatywne podejście do wydarzeń związanych z poszukiwaniami przez Harry’ego jego córki w Silent Hill to kolejna gra grozy, która wciągnie gracza w mrożące krew w żyłach doświadczenie, i jako takie odpowiedzi, których udzielasz Kaufmannowi i twojemu zachowaniu w trakcie gry, wpływają na wszystko. od stroju postaci po pokręconą formę, potwory, przed którymi musisz uciekać, zabierają.

Ta niekanoniczna wersja słynnej serii Konami tworzy zaskakująco osobistą historię grozy, której odkrywcze zakończenie doskonale łączy poszukiwania Harry’ego w poszukiwaniu jego córki z twoimi własnymi próbami odkrycia prawdy.

Wyróżnienie: Powrót do Domu Umarłych 2 i 3 — będziesz tak zajęty uśmiechaniem się z niekończącego się zapasu godnych memów dialogów, że opadniesz czujność na tyle, aby wypełniający ekran koniec potworności poziomu rzucił się prosto w twoją stronę i po prostu nie możesz trafić w słaby punkt, ponieważ podnosi topór wielkości samochodu nad twoją głową i zanim pojawi się szansa-

Lone Survivor: The Director's Cut (Wii U eShop)Lone Survivor: The Director's Cut (Wii U eShop)

Wydawca: Krzywa cyfrowa / Deweloper: Gry Superpłaskie

Data wydania: 16 października 2014 (USA) / 16 października 2014 (Wielka Brytania/UE)

Mocne uchwycenie rzeczywistości jest całkowicie opcjonalne — i niekoniecznie bardzo pomocne — w tej plastycznej postapokaliptycznej przygodzie 2D. Zbieraj jedzenie, staraj się dobrze przespać noc, jeśli możesz, i staraj się ukryć w cieniu przed na wpół uformowanymi mięsistymi kształtami, które wędrują wszędzie, gdziekolwiek jesteś.

Czy „Ty” w końcu popadnie w szaleństwo i poczucie winy, uwolni się od koszmarów, czy po prostu przetańczy całą noc?

Wyróżnienie: Project Zero: Maiden of the Black Water — możemy zobaczyć martwych ludzi, czy tego chcemy, czy nie — i zdecydowanie nie chcemy, aby którykolwiek z wielu martwych ludzi z Project Zero sięgał po naszą Camera Obscura swoimi upiornymi palcami .

Sunless Sea: Edycja Zubmariner (Switch eShop)Sunless Sea: Edycja Zubmariner (Switch eShop)

Wydawca: Digerati

Data wydania: 23 kwietnia 2020 (USA)

Nie ma nic strasznego w małej łódce na ciemnozielonym zee” to szczęśliwa mała myśl, która nie przetrwa kontaktu z doskonałym pisarstwem Sunless Sea.

Jest to gra, w której ludzkie dusze są dostarczane przez skrzynię, niemożliwe dzieci ze śniegu, krwi i zębów powoli topią się podczas podróży, a twoją dziwną i często przeklętą załogę można traktować jak wszystko, od kochanka po posiłek zależy w takim samym stopniu od twojego nastroju, jak okrutnych kaprysów nieodgadnionych sił kosmicznych. SŁOŃCE. SŁOŃCE. SŁOŃCE. SŁOŃCE.

Tak przerażające, że Nintendo Life przestraszyło się i nie odważyło się go zrecenzować. [Ouch! – Ed]

Wyróżnienie: Alien Isolation — Niezwykła dbałość o szczegóły planu sci-fi z końca lat siedemdziesiątych sprawia, że ​​improwizowane próby przetrwania Amandy Ripley przypominają osobistą wycieczkę po miejscu, którego większość z nas ma nadzieję, że nigdy, przenigdy nie odwiedzimy. Genialny port przełącznika i wszystko.

To były nasze typy, ale jakie są twoje? A co z urządzeniami przenośnymi? Jakie horrory Nintendo wydasz na Halloween?

Source : https://www.nintendolife.com/features/the-scariest-game-on-every-nintendo-home-console