Najnowsze wydania gier: Spelunky 2, Elden Ring, Blue Prince

Najnowsze gry, w które graliśmy w tym tygodniu!

Spelunky 2, PC

Wróciliśmy do Spelunky 2 i staramy się spędzić więcej czasu w każdym obszarze z osobna. W tym tygodniu utknąłem w Tidepool i pozostawia to dziwnie melancholijne uczucie. Teraz cofam się w czasie i znajduję się w Volcanie, która jest chyba moją ulubioną lokacją w całej grze.

Elden Ring na PS5

To wszystko, wróciłem tam. Dwa Palce nie chcą mnie puścić. Wszystko zaczęło się od koncertu Elden Ring, na którym niedawno byłem. To nie było tylko podsumowanie kluczowych momentów w historii i bossów, ale przewodnik po różnych rodzajach broni i zaklęć – z których wielu sam nie doświadczyłem. Znalazłem fajny twinblade i musiałem go wypróbować. I tak rozpoczęła się nowa część gry, chociaż planowałem tylko krótkie zanurzenie. Zdecydowałem się na Poleblade Eleanory, podwójne ostrze, które zadaje obrażenia od krwawienia i ognia, gdy kręcę się i skaczę jak Darth Maul. W porównaniu do mojej poprzedniej rozgrywki, w której zdecydowałem się na magię czystej inteligencji rzucającą kamieniami w wrogów, podwójne ostrze eliminuje absolutnie wszystko. Nie mogę się doczekać, co o tym pomyśli Malenia, ale na razie wygląda niesamowicie.

Niebieski Książę, PC

Gra w Blue Prince przypomina mi tajemnicę, której doświadczyłem dawno temu. Blue Prince upiera się przy fantazji, że krewny zostawił ci ogromną rezydencję z 45 pokojami, którą możesz zatrzymać, jeśli znajdziesz sekretny 46. pokój. Eksplorujesz pokój po pokoju, a kiedy dojdziesz do drzwi, spośród losowego wyboru wybierasz, który pokój chcesz zbudować po drugiej stronie. Sypialnia? Korytarz? Prywatne obserwatorium?

Źródło: www.eurogamer.net