Najlepszy czas na zakup PlayStation 5 w 2024 roku

Najlepszy czas na zakup PlayStation 5 w roku 2024 i później

PlayStation 5 to jeden z najlepszych systemów do gier, jakie można kupić w 2024 roku, ale konsola nie jest tania. Zaczynając od 399 dolarów, PS5 to zakup, który musisz zaplanować. Jeśli chcesz grać w takie tytuły jak Final Fantasy VII Rebirth i Stellar Blade, musisz posiadać ten system. Poza grami, PS5 doskonale nadaje się również do przesyłania strumieniowego treści 4K do telewizora. Na szczęście zniżki i pakiety na konsole PlayStation 5 można znaleźć przez cały rok, jeśli wiesz, kiedy szukać. Poniżej zebraliśmy najlepsze momenty, w których można kupić PlayStation 5 w roku 2024 i później. Od wakacji po wydarzenia sprzedażowe – jest wiele możliwości zdobycia konsoli. Każdy sprzedawca oferuje inne oferty i rabaty, ale my wyróżniliśmy wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę. Najlepszy moment na zakup konsoli PlayStation 5 to okres wyprzedaży lub sprzedaży w zestawie z bezpłatną grą, więc pamiętaj o tych datach, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Czarny piątek i Cyberponiedziałek

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym wyborem na zakup PlayStation 5 w promocji jest Czarny Piątek lub Cyberponiedziałek. Coroczne święto przypada tuż po Święcie Dziękczynienia w listopadzie, a Czarny Piątek 2024 jest obecnie zaplanowany na 29 listopada. To wydarzenie dotyczy przede wszystkim ofert w sklepach, w których biorą udział najwięksi sprzedawcy detaliczni, tacy jak Walmart, Best Buy i Target. Niektóre z najlepszych ofert na PlayStation 5 będą dostępne w sklepach wyłącznie w Czarny Piątek.

Drugim ważnym wydarzeniem sprzedażowym obok Czarnego Piątku jest Cyberponiedziałek. Wydarzenie to odbywa się corocznie w poniedziałek po Czarnym Piątku, czyli w poniedziałek 2 grudnia tego roku. Cyberponiedziałek skupia się na elektronice i jest dostępny wyłącznie online. Podobnie jak w zeszłym roku, tego dnia spodziewamy się dużych ofert na PlayStation 5. Obecnie wyprzedaż trwa od kilku tygodni przed Czarnym Piątkiem do kilku tygodni po nim, co ostatecznie obejmuje cały sezon świąteczny. Duże pakiety PlayStation 5 są zwykle dostępne do zakupu mniej więcej o tej porze roku, więc możesz spodziewać się dużych rabatów obok dziesiątek przecenionych gier. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem na konsole PlayStation 5 i gry, Czarny piątek to zdecydowanie najlepszy czas w roku na zakup konsoli.

Dzień Amazona

Prime Day to także świetna okazja, aby kupić PlayStation 5. Ponieważ wyprzedaż przypada na drugi tydzień lipca, wszelkie rabaty na PlayStation 5 wynikające ze sprzedaży z okazji Dnia Niepodległości prawdopodobnie będą nadal dostępne w Prime Day. Oprócz tego w ramach tej wyprzedaży wiele gier na PS5 będzie prawdopodobnie oferowanych po niskich cenach, dzięki czemu będzie można kupić więcej gier.

Inni sprzedawcy poza Amazonem również będą organizować wyprzedaże w okolicach Prime Day, co tylko zwiększa szanse na dostępność oferty na Playstation 5. Czasami oznacza to przedłużoną wyprzedaż 4 lipca lub niespodziewaną wyprzedaż weekendową. Jeśli nie spieszysz się z zakupem PS5, Prime Day 2024 to świetny moment, aby go kupić.

Wokół najważniejszych wydań

Sony ma tendencję do tworzenia pakietów konsolowych dla niektórych swoich głównych wydań. Dotyczy to również ekskluzywnych gier innych firm, takich jak Final Fantasy XVI. Sony ma tendencję do obniżania cen tych pakietów PlayStation 5 w przypadku premier głównych tytułów, ponieważ zachęca to klientów do zakupu systemu i wypróbowania nowej gry. Ponadto zestawy PS5 można znaleźć w promocji po ich wydaniu będzie niedostępny przez kilka miesięcy, ponieważ Sony chce wyprzedać zapasy pakietu. W zeszłym roku największy dostępny pakiet zawierał kopię Spider-Mana 2.

Całe lato

Kolejnym dobrym momentem na zakup PlayStation 5 jest lato. Po ważnych wydarzeniach związanych z grami, takich jak Summer Game Fest, Sony i inne firmy zazwyczaj organizują wydarzenia sprzedażowe, aby uczcić lato. Obejmuje to oferty na gry, akcesoria, kontrolery i konsole, w tym PlayStation 5. Letnie wyprzedaże na PlayStation zwykle rozpoczynają się w okolicach lipca i trwają do sierpnia, co sprawia, że ​​jest to również świetny czas na kupowanie gier wideo.

Późne lato to także dobry czas, ponieważ sprzedawcy detaliczni zaczynają przygotowywać się do sezonu jesiennego. Zapasy starszych modeli konsol zostały wyprzedane, co toruje drogę nowym pakietom. Konsole PlayStation 5 i inne produkty będą prawdopodobnie dostępne w tym czasie ze zniżką.

PlayStation 5 Pro już na horyzoncie

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem PlayStation 5, miejcie na uwadze, że obecnie jesteśmy już prawie w połowie żywotności konsoli. Obecnie konsole wytrzymują zwykle od sześciu do ośmiu lat. PlayStation 5 ukazało się w listopadzie 2020 roku, co oznacza, że ​​mamy już ponad trzy lata do cyklu tej generacji. Warto też odnotować, że na horyzoncie może pojawić się nowa konsola PlayStation 5.

Oczekuje się, że PlayStation 5 Pro, nowa konsola z lepszymi możliwościami sprzętowymi, zadebiutuje gdzieś w okresie świątecznym 2024 roku. Jeśli interesuje Was konsola tej wielkości, najlepiej będzie poczekać do premiery tego urządzenia. Jednocześnie oczekiwanie na PS5 Pro prawdopodobnie zaowocuje jeszcze większymi przecenami na PlayStation 5. Sony mogłoby nawet obniżyć cenę standardowej konsoli. Ogólnie rzecz biorąc, to nadal sprawia, że ​​Czarny Piątek jest najlepszą porą roku na zakup PlayStation 5, ponieważ PS5 Pro będzie można kupić.

Źródło: www.ign.com