Najlepsze przytulne gry na Switchu


Co dokładnie tworzy grę przytulny? Czy jest to stan umysłu gracza podczas gry? Czy jest to trzymanie się określonej estetyki lub przekazów? Czy to włączenie ptaków? Cóż, możesz wybaczyć, że myślisz, że to ostatnia, ponieważ co najmniej dziesięć gier z tej listy dotyczy konkretnie ptaków, ale idea „przytulnej” gry jest nieco bardziej mglista.

To raczej a uczucie, naprawdę: gra, przy której można się zrelaksować, która może być wymagająca, ale nigdy nie karząca, z elementami przyjaźni, społeczności i życzliwości. Ale nie zawsze — niektóre „przytulne” gry (jak pewna gra o złej gęsi) polegają bardziej na tym, by pozwolić graczowi trochę poszaleć, ale zawsze w sposób łagodniejszy i mniej dotkliwy niż odrąbywanie ludziom głów w Dark Souls albo gra Wiedźmin.

Bez zbędnych ceregieli, oto jesteśmy: najlepsze, najbardziej przytulne gry na Nintendo Switch.

Rozpakowywanie (Przełącz e-sklep)

Wydawca: Skromne gry / Deweloper: Promień czarownicy

Data wydania: 2 listopada 2021 (USA) / 2 listopada 2021 (Wielka Brytania/UE)

Wielokrotnie nagradzana funkcja Rozpakowywanie wydaje się prosta: wyjmij rzeczy z pudeł i umieść je w domu, do którego właśnie się wprowadziłeś. Jednak interakcje z przedmiotami, które posiadasz, i pokojami, do których się rozpakowujesz, są zaskakujące — wybacz kalambur — poruszający. To urocze, małe doświadczenie, idealne na wyciszenie po długim dniu.

Pamiętaj, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli je klikniesz i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent od sprzedaży. Przeczytaj nasze Ujawnienie FTC, aby uzyskać więcej informacji.

Rozpakowywanie
Krótka wycieczka (przełącz sklep internetowy)

Krótka wycieczka (przełącz sklep internetowy)

Wydawca: Whippoorwill / Deweloper: Adam Robinson-Yu

Data wydania: 18 sierpnia 2020 (USA) / 18 sierpnia 2020 (Wielka Brytania/UE)

A Short Hike ma wiele cech świetnej, przytulnej gry indie: gadające zwierzęta, wiadomość o zatrzymaniu się, by powąchać róże i rodzaj ścieżki dźwiękowej, której chcesz słuchać w wannie. To jest po prostu oczywiste śliczny.

W przypadku gry, która nominalnie polega na „krótkiej wędrówce” w górę (aby uzyskać zasięg w telefonie), Krótka wędrówka staje się znacznie szybsza, niezależnie od tego, czy chodzi o znajdowanie tajemnic, pomaganie ludziom, czy po prostu odkrywanie świata na twoim w górę (i w dół, i znowu w górę).

W „Krótkiej wędrówce” można odkryć wiele radosnych, cudownych momentów, ale najlepszy ze wszystkich jest ten, kiedy zdajesz sobie sprawę, że podróż jest czasem ważniejsza niż cel.

Untitled Goose Game (Switch eShop)

Untitled Goose Game (Switch eShop)

Wydawca: Panika / Deweloper: Dom dom

Data wydania: 20 września 2019 (USA) / 20 września 2019 (Wielka Brytania/UE)

O czym myślisz, kiedy mówimy słowo „przytulny”? Czy to mała rodzinka świnek, ubrana w swetry z dzianiny? Może to antropomorficzny lis pijący herbatę? Cóż, wszyscy się mylicie. Najbardziej przytulną rzeczą jest okropna gęś terroryzująca wioskę, której towarzyszy chaotyczna ścieżka dźwiękowa klasycznego pianina.

Znasz już Untitled Goose Game, najprawdopodobniej odkąd poszło bardzo wirusowe, kiedy się ukazało, ale jeśli jeszcze w to nie grałeś, chodzi o niegrzeczną gęś, która uwielbia kraść rzeczy i głośno trąbić. To głupia, głupia zabawa, z mnóstwem cudownych momentów, które wyłaniają się z wybryków gęsi, takich jak spowodowanie upadku mężczyzny przez kradzież jego krzesła lub uwięzienie dziecka w budce telefonicznej.

Szczerze mówiąc, Untitled Goose Game wyróżnia się humorem: jest to rodzaj gry, która polega na delikatnych figlach i jest bardzo, bardzo irytująca, ale nikt tak naprawdę nie zostaje zraniony ani nie staje się prawdziwym obiektem żartów.

Gra w gęś bez tytułu
Yoku's Island Express (Switch eShop)

Yoku's Island Express (Switch eShop)

Wydawca: Drużyna 17 / Deweloper: Villa Gorilla

Data wydania: 29 maja 2018 (USA) / 29 maja 2018 (Wielka Brytania/UE)

Błędy w pinballu mogą brzmieć bardziej jak praca dla odkurzacza niż gra wideo, ale wysłuchaj nas: Yoku’s Island Express to jeden z najbardziej ukrytych klejnotów na Nintendo Switch. Jesteś małym chrząszczem i musisz dostarczać pocztę; czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż rzucanie się po mapie w grze platformowej typu pinball-puzzle?

Po drodze dowiesz się o mieszkańcach wyspy, ich różnych tajemnicach, a co najważniejsze, przekonasz się, że rozmiar nie zna granic, jeśli masz wystarczająco duże serce, aby sprostać temu zadaniu.

Podczas tworzenia tej gry nie ucierpiały żadne błędy.

Trochę w lewo (przełącz sklep internetowy)

Trochę w lewo (przełącz sklep internetowy)

Wydawca: Tryb tajny / Deweloper: Piekło Maxa

Data wydania: 9 listopada 2022 (USA) / 9 listopada 2022 (Wielka Brytania/UE)

Podobnie jak Rozpakowywanie, ale z własnym akcentem, A Little To The Left polega na przestawianiu przedmiotów w twoim domu tak więc. Oznacza to układanie papierów w kolejności rozmiaru, książek w kolejności wysokości i idealne ustawienie wkładów z grami. Sprawienie, by wszystko wyglądało ładnie i uporządkowanie, daje satysfakcję, a ALTTL zapewnia to uczucie.

Animal Crossing: New Horizons (przełącznik)

Animal Crossing: New Horizons (przełącznik)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo

Data wydania: 20 marca 2020 (USA) / 20 marca 2020 (Wielka Brytania/UE)

W bardzo szczególnie nieprzyjaznym okresie naszego życia — na początku globalnej pandemii — ukazało się Animal Crossing: New Horizons, które uspokoiło wiele naszych zmartwień swoją wakacyjną wyspą w cukierkowym kolorze, przyjazną zwierzętom.

Jasne, możesz grać w ACNH na wiele różnych sposobów, z których wiele jest stresujących — na przykład próba zebrania wszystkich mebli, terraformacja wioski lub odwiedzanie bezludnej wyspy po bezludnej wyspie, aby spróbować znaleźć Marshalla, ponieważ go POTRZEBUJESZ na twojej wyspie… ale ostatecznie jest to gra polegająca na relaksie, nawiązywaniu przyjaźni, dekorowaniu domów i umieszczaniu kwiatów w uroczym ogródku, który zaprojektowałeś.

Dzięki funkcjom współpracy robi się jeszcze bardziej przytulnie, ponieważ możesz zapraszać ludzi na swoją wyspę, aby handlować, pochwalić się swoimi projektami lub po prostu spędzać czas w uroczym muzeum. Gdyby tylko życie było takie proste.

Alba: Dzika przygoda (Switch eShop)

Alba: Dzika przygoda (Switch eShop)

Wydawca: PiD / Deweloper: Ustwo Gry

Data wydania: 9 czerwca 2021 (USA) / 9 czerwca 2021 (Wielka Brytania/UE)

Twórcy Monument Valley przedstawiają Alba: A Wildlife Adventure, uroczą, małą grę polegającą na obserwowaniu ptaków, rozpoznawaniu zwierząt i myciu wiewiórek, której celem jest ratowanie dzikiej przyrody w uroczym, małym, pastelowym miasteczku.

Tytułowa Alba bierze udział w „inicjatywie sprzątania wyspy”, która obejmuje ratowanie stworzeń, zbieranie śmieci i dosłownie sprzątanie kałuż toksycznej mazi. Jest też wielu mieszkańców miasta, z którymi można porozmawiać, w tym twoi dziadkowie, u których będziesz mieszkać. Alba może też robić zdjęcia widzianym zwierzętom, więc tak jak w prawdziwym życiu, Twój telefon będzie wypchany zdjęciami maleńkich, okrągłych brzóz.

Deweloper UsTwo Games nazywa Albę „chillectathon” i tego można się spodziewać: pomimo dość złowrogiego przesłania dotyczącego środowiska, jest to bardzo spokojna i relaksująca gra.

Captain Toad: Treasure Tracker (przełącznik)

Captain Toad: Treasure Tracker (przełącznik)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo

Data wydania: 13 lipca 2018 (USA) / 13 lipca 2018 (Wielka Brytania/UE)

Nie staramy się brzmieć na zadowolonego z siebie ani nic takiego, ale lubiliśmy Ropuchy na długo przed tym, jak to było modne. Lata dokuczania nam za wybranie małego grzybka w Mario Kart 64 i nigdy nie przestaliśmy w to wierzyć. Teraz, gdy najlepszy Ropuch ze wszystkich — Kapitan Ropuch — ma swoją własną grę, czujemy się usprawiedliwieni.

Captain Toad: Treasure Tracker to zgrabna mała gra logiczna, która jest po prostu niepotrzebnie ładny, z winietami 3D, które można obracać, aby znaleźć sekrety i rozwiązania. Na Nintendo Switch jest jeszcze więcej łamigłówek do rozwiązania, a także chaos Ropuch w trybie wieloosobowym, jeśli masz na to ochotę.

Co z tym, że Ropuchy są znacznie mniejsze i bardzo bardziej okrągły niż nasz zwykły bohater w kształcie Mario, wszystko w Treasure Tracker jest przynajmniej 200% ładniejszy. Czego nie kochać?

Kapitan Ropucha: Poszukiwacz skarbów
Stardew Valley (Switch eShop)

Stardew Valley (Switch eShop)

Wydawca: zaniepokojonamałpa / Deweloper: zaniepokojonamałpa

Data wydania: 5 października 2017 (USA) / 5 października 2017 (Wielka Brytania/UE)

Kto z nas nie marzył o tym, żeby rzucić to wszystko i pójść do pracy na farmie? Pomyśl o tym: zamiast e-maili dostajesz świeże truskawki. Zamiast terminów chodzi o płodozmian. I zamiast korzystać z jakiejś okropnej aplikacji randkowej, codziennie dajesz komuś jajko, dopóki cię nie pokocha.

W Stardew Valley chodzi o powolne życie, ale nie daj się zwieść myśleniu, że to łatwe — można znaleźć mnóstwo głębi, w tym dosłowny głębi kopalni, które są pełne niebezpieczeństw, pułapek, potworów i SKARBÓW.

Ponadto możesz naprawdę zaangażować się w uczynienie swojej farmy tak wydajną, jak to tylko możliwe… lub po prostu zmienić ją w raj dla świń, jeśli chcesz. To zależy od Ciebie!

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana (Switch eShop)

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana (Switch eShop)

Wydawca: Gry Skybound / Deweloper: Manavoid Rozrywka

Data wydania: 5 października 2021 (USA) / 5 października 2021 (Wielka Brytania/UE)

Rainbow Billy: The Curse of the Leviathan może mieć przerażający tytuł, ale gra rzuca światło na uniwersalne pytania dotyczące tożsamości, samopoznania, dobrego samopoczucia psychicznego i akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy. Rainbow Billy występuje w roli „bohatera dnia codziennego”, Billy’ego — który jest zwykłym dzieciakiem, który chce wywrzeć pozytywny wpływ, przywracając światu radość i kolory oraz pomagając przyjaciołom znaleźć odwagę, by być prawdziwym sobą.

Gra ma zainspirować graczy, że wszyscy możemy być codziennymi bohaterami i że pozytywne zmiany zaczynają się od tego, że jesteśmy w stanie pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Gry takie jak Animal Crossing są zakorzenione w zdrowej atmosferze, ale wartości Rainbow Billy, takie jak empatia, współczucie, integracja i przyjaźń, są obecne w każdej części gry, od fabuły i grafiki, aż po mechanikę.

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/best-cozy-games-on-switch