Najlepsze premiery Nintendo końca generacji: niezbędne perełki.

Nintendo Switch: najważniejsze elementy końca generacji

Nintendo Switch, ta niezbędna konsola do gier wideo, wykazuje oznaki zmęczenia. Oczy wszystkich zwrócone są w przyszłość, z możliwością ogłoszenia nowego sprzętu przed kwietniem przyszłego roku. Może to oznaczać, że kolejne gry będą zarezerwowane na premierę kolejnej konsoli. Nie oznacza to jednak, że podróż Switcha dobiega końca. Rzeczywiście, Nintendo jest przyzwyczajone do wypuszczania wysokiej jakości gier pod koniec życia konsoli, a przy ponad 140 milionach sprzedanych Switchów wciąż istnieje duży potencjał do wykorzystania, czy to w grach własnych, czy zewnętrznych.

Więcej dowiemy się po czerwcowej emisji Nintendo Direct, ale w międzyczasie przyjrzyjmy się niektórym grom z końca generacji, które należą do najlepszych na swoich konsolach.

Metroid: Powrót Samusa (3DS)

Wydana we wrześniu 2017 r., sześć miesięcy po premierze Switcha, gra Metroid: Samus Returns została doceniona za jakość. Ten remake oryginalnej gry Metroid II na Game Boy unowocześnił mechanikę gry, zachowując jednocześnie istotę serii. Rozumiemy, dlaczego Nintendo kontynuowało współpracę z twórcą gry Metroid Dread.

Donkey Kong Country 3: Podwójne kłopoty Dixie Konga! (SNES)

Wydany w listopadzie 1996 roku Donkey Kong Country 3 doprowadził trylogię DKC do satysfakcjonującego zakończenia na SNES. Nawet jeśli nie osiąga wyżyn drugiej części, ta gra oferuje przyjemną i nieliniową przygodę, z piękną grafiką i różnorodną mechaniką gry.

Super Mario RPG: Legenda Siedmiu Gwiazd (SNES)

Wydana w maju 1996 roku gra Super Mario RPG jest samą w sobie genialną grą, która zapoczątkowała serię gier RPG Mario. Ten oryginalny tytuł Square zainspirował wiele innych gier i pozostaje koniecznością dla fanów serii.

WarioWare Gold (3DS)

Dostępny w Stanach Zjednoczonych w sierpniu 2018 r., ponad rok po premierze Switcha, WarioWare Gold oferuje wyjątkową kompilację minigier. Wykorzystując unikalne funkcje konsoli, ta gra zapewnia graczom różnorodne i zabawne doświadczenia.

Dzień złego futra Conkera (N64)

Wydany w 2001 roku Conker’s Bad Fur Day to kultowy tytuł N64. Ta oryginalna i niecodzienna gra wyróżnia się na tle innych platformówek tamtych czasów swoim humorem dla dorosłych i solidną mechaniką gry. Pełnoprawne wrażenia na konsoli pod koniec jej życia.

Mega Man 5 (NES)

Wydana w grudniu 1992 roku Mega Man 5 to gra, która wnosi do serii ciekawe nowe funkcje, pomimo mieszanych recenzji w porównaniu do swoich poprzedników. Dzięki oryginalnym poziomom i zróżnicowanej mechanice rozgrywki, tytuł ten pozostaje solidnym dodatkiem do biblioteki NES.

Przygoda Kirby’ego (NES)

Wydana w maju 1993 roku Kirby’s Adventure jest niezbędną grą platformową na NES-ie. Dzięki kolorowej grafice i dobrze zaprojektowanym poziomom ta gra pozostaje punktem odniesienia w świecie Kirby i ogólnie gier retro.

Emblemat Ognia: Tracja 776 (SNES)

Wydana w 1999 roku gra Fire Emblem: Thracia 776 to wymagająca, ale satysfakcjonująca gra. Dzięki złożonej mechanice gry i wciągającej historii tytuł ten pozostawił ślad w umysłach graczy, pomimo późnej premiery na konsoli pod koniec swojego życia.

Źródło: www.nintendolife.com