Najlepsze kontrolery PC w 2024 roku: porównanie i recenzje

Najlepsze kontrolery gier komputerowych w roku 2024

Wielu graczy twierdzi, że najlepszym wyborem będą gry na komputerze PC, ale w przypadku niektórych gier po prostu lepiej działa się z kontrolerem. Właśnie tam pojawiają się najlepsze kontrolery do gier PC, łączące surową moc komputera do gier z gamepadem, który może zapewnić bardziej wciągające wrażenia z gry.

Najlepsze kontrolery gier na PC:

1. Kontroler główny Xbox

Używanie kontrolera z komputerem może być także świetnym sposobem na przejście z konsoli na grę na komputerze. Jeśli dopiero przenosisz się z konsoli na komputer PC, wybranie jednego z najlepszych kontrolerów do gier na PC może ułatwić to przejście, dzięki czemu nie musisz od razu opanowywać najlepszych klawiatur i myszy do gier. Jeśli nadal nie jesteś przekonany do przejścia z klawiatury i myszy na gamepad, możesz zapoznać się z dostępnymi opcjami. Możesz być zaskoczony, jak dobrze te kontrolery do gier PC mogą uzupełniać istniejącą konfigurację gier PC.

2. Ulepszony kontroler przewodowy PowerA

Ulepszony kontroler przewodowy PowerA to solidna opcja, rezygnująca z łączności bezprzewodowej na rzecz niskiej ceny poniżej 40 dolarów, a często jest sprzedawany za znacznie niższą cenę. Oczywiście telefon do gier nie będzie wyposażony w Bluetooth do grania, ale odłączany port Micro USB doskonale współpracuje z komputerem od razu po wyjęciu z pudełka. A ponieważ jesteś przywiązany do komputera, nie musisz się martwić, że co kilka miesięcy znajdziesz baterie w szufladzie na śmieci.

3.Logitech F310

Jeśli jesteś zapalonym graczem na klawiaturze i myszy i rzadko wyobrażasz sobie korzystanie z gamepada, Logitech F310 jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ta opcja oferuje dwa joysticki, programowalne spusty i przyciski, pad kierunkowy, a także dziesięć przycisków, które można zaprogramować, aby dostosować gamepad do swoich potrzeb.

Jak wybrać najlepszy kontroler do gier na PC

Wybór najlepszego kontrolera do gier na PC może wydawać się trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę opcje dostępne na rynku. Jednak łatwiej jest dokonać właściwego wyboru, oceniając typ gracza, rodzaj gier, w które grasz i czy chcesz używać kontrolera na innych urządzeniach.

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest ergonomia i wygoda kontrolera. Ponieważ prawdopodobnie będziesz go używać podczas dłuższych sesji grania, niezwykle ważne jest, aby wybrać kontroler, który będzie dobrze leżał w Twoich rękach. Szukaj kontrolerów z dobrze rozmieszczonymi przyciskami, responsywnymi spustami i kształtem, który naturalnie dopasowuje się do dłoni.

Następnie zastanów się, w jakie gry będziesz grać. Różne gatunki mogą odnieść korzyści z konkretnych projektów kontrolerów. Na przykład, jeśli lubisz gry wyścigowe lub symulatory lotu, idealnym rozwiązaniem może być kontroler z drążkami analogowymi i precyzyjnymi wyzwalaczami. Z drugiej strony, jeśli grasz głównie w bijatyki lub gry platformowe, bardziej odpowiedni może być kontroler z dobrym D-padem i responsywnymi przyciskami akcji.

Źródło: www.ign.com