Najlepsze karty przechwytujące dla Nintendo Switch

Najlepsze karty przechwytujące dla Nintendo Switch:

Nintendo Switch cieszy się niesamowitą popularnością – od 2016 roku sprzedano prawie 140 milionów konsol, ale pozostaje w tyle, jeśli chodzi o streaming. W przeciwieństwie do PlayStation 5 i Xbox Series S|X, Nintendo Switch nie ma żadnego natywnego rozwiązania do przesyłania strumieniowego, co oznacza, że ​​zewnętrzna karta przechwytująca jest niezbędnym akcesorium dla streamerów.

Najlepsze karty przechwytujące dla Nintendo Switch:

1. AVerMedia GC513 Przenośny odtwarzacz na żywo 2

Można używać bez komputera. Do zasilania wykorzystuje złącze Micro-USB. AVerMedia GC513 Live Gamer Portable 2 jest idealny dla każdego, kto chce nagrać znacznie więcej niż ograniczone 30 sekund rozgrywki na Switchu. Posiada technologię transferu z zerowym opóźnieniem, umożliwiającą nagrywanie rozgrywki w rozdzielczości 1080p/60fps bez opóźnień i obsługuje transfer w rozdzielczości 4K/60fps, chociaż jest to w zasadzie bezużyteczne w przypadku Nintendo Switch. Ta kompatybilność z rozdzielczością 4K jest dostępna nie tylko na Switchu, ta karta przechwytująca jest również kompatybilna z PS5, Xbox Series X i komputerem do gier.

2. Elgato HD60

Elgato HD60 Jest to mała, łatwa w transporcie karta przechwytująca z dodatkowymi funkcjami, takimi jak kodowanie HEVC i nagrywanie retrospekcji.

3. Karta przechwytywania wideo Newhope

Jeśli szukasz najtańszej, ale niezawodnej opcji przesyłania strumieniowego na Nintendo Switch, karta przechwytująca Newhope będzie dobrym wyborem. Chociaż do przesyłania strumieniowego wymaga rozdzielacza HDMI, oferuje jakość wideo do 3840 × 2160 przy 30 Hz na wejściu i 1920 × 1080 przy 60 Hz.

4. Razer Ripsaw HD

Razer Ripsaw HD to świetna opcja, ponieważ ma wejście i wyjście audio 3,5 mm, co pozwala na łatwe podłączenie mikrofonu bez dodatkowych opóźnień.

5. Karta przechwytująca Asus TUF CU4K30

Asus TUF CU4k30 jest niezwykle elastyczny, może nagrywać w rozdzielczości do 4K przy 120 kl./s, a także oferuje wbudowane gniazda audio i jest kompatybilny z wieloma urządzeniami bez konieczności posiadania własnego oprogramowania.

Często zadawane pytania

Czy karty przechwytujące działają z Nintendo Switch?

Karty przechwytujące zazwyczaj współpracują z Nintendo Switch, pełniąc rolę pośrednika między konsolą a telewizorem.

Czy możliwe jest przesyłanie strumieniowe z Nintendo Switch bez karty przechwytującej?

Nie, w przypadku przesyłania strumieniowego lub nagrywania dłuższego niż kilka sekund wymagana jest zewnętrzna karta przechwytująca.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do przechwytywania wideo dla Switcha?

Najlepszym oprogramowaniem do przechwytywania wideo dla Switcha jest OBS Studio, bezpłatne oprogramowanie do przesyłania strumieniowego typu open source do przesyłania strumieniowego na różne platformy.

Jak podłączyć kartę przechwytującą do Nintendo Switch?

Gdy Switch znajduje się w trybie dokowania, podłącz kabel HDMI od wejścia karty przechwytującej do konsoli, a następnie inny kabel HDMI od wyjścia do telewizora. Następnie podłącz urządzenie do komputera przez USB i użyj oprogramowania do przesyłania strumieniowego, aby nagrywać i przesyłać strumieniowo filmy.

Źródło: www.ign.com