Najlepsze gry typu spin-off i crossover na Switchu


Wiesz, że osiągnąłeś sukces, gdy Twoja gra odniosła taki sukces, że doczekała się spin-offu — i wiele największych gier w branży właśnie to zrobiło, od crossoverów Musou i alternatywnych światów gier sportowych po gry rytmiczne i strategiczne . I wiesz co? Zwykle są całkiem nieźle.

Sporządziliśmy listę najlepszych z najlepszych — 8/10 i wyżej w przestrzeni spin-offów, które są dobre zarówno dla nowicjuszy w serii, jak i starych wyjadaczy.

Jeśli zastanawiasz się nad naszym procesem decydowania, co liczy się jako spin-off — na przykład, dlaczego nie mamy Mario Kart 8 na tej liście? Albo Personę 5? — liczymy gry, które są pierwszym lub drugim spin-offem popularnej serii, a najlepszą liczymy tylko wtedy, gdy są dwie (jak River City Girls nad River City Girls 2).

Jeśli uważasz, że przegapiliśmy klejnot lub jeśli chcesz spierać się o to, czy gry takie jak Super Mario Maker liczą się jako spin-off, przejdź do komentarzy!

Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer z The Legend of Zelda (Switch eShop)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Gry Przygotuj się

Data wydania: 13 czerwca 2019 (USA) / 13 czerwca 2019 (Wielka Brytania/UE)

Z menu otwierającego, które używa nie porywająca światowa muzyka Zelda, ale subtelny motyw z Okaryna Czasuekranu tytułowego, wiesz, że wyruszysz w wyjątkową podróż. Kadencja Hyrule (nie będziemy zawracać sobie głowy jego śmiesznie długim oficjalnym pseudonimem) bierze muzykę, którą wszyscy znamy i kochamy, i remiksuje ją z samą rozgrywką, wszywając te melodie w tkaninę Hyrule w sposób, który wydaje się całkowicie naturalny, ale także energetyczny i świeży .

Pamiętaj, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli je klikniesz i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent od sprzedaży. Przeczytaj nasze Ujawnienie FTC, aby uzyskać więcej informacji.

Cadence of Hyrule - Crypt of the NecroDancer z The Legend of Zelda
Persona 5 Strikers (Przełącznik)

Persona 5 Strikers (Przełącznik)

Wydawca: SEGA / Deweloper: P-Studio

Data wydania: 23 lutego 2021 (USA) / 23 lutego 2021 (Wielka Brytania/UE)

Jeśli spodziewałeś się, że crossover Atlus / Koei Tecmo będzie prosty Musou styl spin-off, a Wojownicy dynastii-eskowy wysiłek z fantazją Osoba skóra pospiesznie nałożona na wierzch, czeka cię mała niespodzianka. Tak naprawdę mamy tu zręczną i ekscytującą grę RPG akcji, w której udaje się zachować wiele charakterystycznych dla serii Persona rozmów, postaci i koleżeństwa, jednocześnie z powodzeniem łącząc ją z walką hack-and-slash, która jest nieco bardziej strategiczna i zróżnicowana niż spodziewaliśmy się, że tak będzie.

Persona 5 Strikers
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Switch eShop)

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Switch eShop)

Wydawca: CD Projekt Red / Deweloper: CD Projekt Red

Data wydania: 28 stycznia 2020 (USA) / 28 stycznia 2020 (Wielka Brytania/UE)

Thronebreaker jest mniej spin-offem, a bardziej krzyżowym zapylaniem pomysłów między głównymi grami Wiedźmina, Gwintem i innymi turowymi grami RPG. Zamiast podążać za wyczynami współczesnego człowieka popkultury Geralta z Rivii, gra koncentruje się wokół Meve, królowej Lyrii i Rivii, która stoi w obliczu nieuchronnej inwazji z podżegającego do wojny regionu Nilfgaardu. Ponieważ Wiedźmin ponownie wzbudził zainteresowanie rozległym światem fantasy Andrzeja Sapkowskiego, terminowe przybycie tego portu na Switcha stanowi doskonałą okazję, aby zobaczyć, jak inna wojownicza monarchini radzi sobie z atakiem wojny i intrygami politycznymi.

Opowieści Monster Hunter 2: Wings of Ruin (przełącznik)

Opowieści Monster Hunter 2: Wings of Ruin (przełącznik)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 9 lipca 2021 (USA) / 9 lipca 2021 (Wielka Brytania/UE)

Monster Hunter to seria z wieloletnią tradycją nieprzeniknioną dla zwykłych graczy po raz pierwszy, z systemami nakładanymi na systemy i trudną walką. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin może być kontynuacją, ale warto od razu powiedzieć, że nie musisz grać w debiut tego spin-offu, aby przejść do nowej wersji — jest to mile widziana brama dla nowicjuszy.

Wings of Ruin jest pełne uroku i oferuje głębię, która może pochłonąć zaangażowanych lub dać się porwać tym, którzy chcą po prostu doświadczyć tej historii. Jako połączenie Monster Hunter z tradycyjnym podejściem do RPG, jest to znakomity wysiłek i oferuje rodzaj mięsistego doświadczenia, które zajmie większość graczy tygodniami.

Opowieści łowców potworów 2: Skrzydła ruiny
Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin + Arkusz naklejek + Dwustronny plakat + Ściereczka z mikrofibry (Nintendo Switch)
Hyrule Warriors: Age of Calamity (przełącznik)

Hyrule Warriors: Age of Calamity (przełącznik)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Koei Tecmo

Data wydania: 20 listopada 2020 (USA) / 20 listopada 2020 (Wielka Brytania/UE)

Znasz motyw Gerudo Valley z Okaryna Czasu? To świetna melodia – prawdopodobnie pięć najlepszych utworów Zeldy – i taka, która z pewnością sprawi, że krew zacznie ci bić szybciej. Hyrule Warriors: Wiek nieszczęściagra Warriors o smaku Zeldy, jest wszystko Gerudo Valley, porywający numer, który rozpali Cię do dalszej podróży. Age of Calamity bardzo skutecznie łączy w sobie wiele elementów The Legend of Zelda: Breath of the Wild i zapewnia satysfakcjonujący, skoncentrowany na walce spin-off z całą masą treści.

NieR:Automata The End of YoRHa Edition (Switch)

NieR:Automata The End of YoRHa Edition (Switch)

Wydawca: Square Enixa / Deweloper: Gry Platynowe

Data wydania: 6 października 2022 (USA) / 6 października 2022 (Wielka Brytania/UE)

NieR:Automaty jest być może opowieścią o potędze przekazu ustnego. Kontynuacja w IP (która sama była spin-offem Drakengard) z oddanymi, ale skromnymi zwolennikami według standardów Square Enix, z czasem stała się znaczącym sukcesem sprzedażowym, ponieważ pierwsi fani przekonali neutralnych, że nadeszło coś wyjątkowego.

I mieli rację — NieR: Automata to wspaniały kawałek opowieści science-fiction opakowany w znakomitą przygodową grę RPG akcji. Podobnie jak jego poprzednicy, NieR:Automata nieustannie zmienia Twoje oczekiwania podczas gry. W przeważającej części gra akcji 3D, z hojną dawką pomysłów RPG, wciąż cię zaskakuje i wprowadza nowe zwroty akcji. Czasami dzieje się tak w opowiadaniu historii, ale także w rozgrywce; nie zepsujemy niczego poza sekcją otwierającą, ale masz elementy strzelanki, rozwiązywania zagadek i nie tylko.

NieR:Automata Edycja End of YoRHa
Mario + Rabbids Kingdom Battle (przełącznik)

Mario + Rabbids Kingdom Battle (przełącznik)

Wydawca: Ubisoft / Deweloper: Ubisoft

Data wydania: 29 sierpnia 2017 (USA) / 29 sierpnia 2017 (Wielka Brytania/UE)

Kiedy Mario + Rabbids Bitwa o królestwo został ujawniony światu za pośrednictwem wyciekającego zdjęcia „Kórlika Peach” robiącego selfie, można śmiało powiedzieć, że nie wszyscy zareagowali z radością. Wydawało się to przerażającą sztuką fanowską, zwłaszcza gdy kolejna grafika pokazała Mario i firmę celującą z broni we wrogów; jednak, gdy gra została ujawniona, wiele brwi uniosło się i stało się jasne, że Ubisoft podjął ambitną misję połączenia Mario, Kórlików i taktycznych bitew turowych – i co więcej, udało im się.

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore (przełączanie)

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore (przełączanie)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Atlus

Data wydania: 17 stycznia 2020 (USA) / 17 stycznia 2020 (Wielka Brytania/UE)

Pomimo oryginalnego roboczego tytułu gry Godło ognia Shin Megami Tensei X, Tokyo Mirage Sessions #FE Encore to znacznie bardziej gra Shin Megami niż Fire Emblem. Włączenie tych postaci z Fire Emblem i okazjonalnego wybuchu znanego motywu Fire Emblem to prawie tyle, ile gra reprezentuje serie Nintendo i Intelligent Systems, podczas gdy jest tu znacznie więcej linków do gier Atlus, nie tylko całego systemu walki.

Jednak Tokyo Mirage Sessions #FE Encore jest nadal jedną z najbardziej kolorowych, przystępnych i wręcz ujmujących gier RPG, jakie znajdziesz na Switchu. Jego nowy rozdział fabularny, utwory muzyczne i asysty postaci są w pewnym stopniu lepsze od oryginału, ale nie na tyle, aby znacząco wpłynąć na jego ogólną jakość. Na szczęście to, co tam było, było już fantastyczne, co oznacza, że ​​ci, którzy przegapili to za pierwszym razem, naprawdę nie mają powodu, by teraz nie utknąć.

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore
Dragon Quest Builders 2 (przełącznik)

Dragon Quest Builders 2 (przełącznik)

Wydawca: Square Enixa / Deweloper: Square Enixa

Data wydania: 12 lipca 2019 (USA) / 12 lipca 2019 (Wielka Brytania/UE)

Chociaż Minecraft formuła została powtórzona do piekła iz powrotem, Square Enix zdołało zaoferować ciekawe podejście do klasycznego piaskownicy z Konstruktorzy Dragon Quest. Cała blokowa estetyka i otwarte rzemiosło były obecne i uwzględnione, ale wszystkie te rzeczy zostały ujęte w szerszy łuk narracyjny, który zawierał wiele pułapek RPG z piętrowej serii Square.

Pokonanie Minecrafta we własnej grze wymaga zaskakującego wysiłku, ale twierdzimy, że Dragon Quest Builders 2 pod wieloma względami przewyższa swoją inspirację pod względem zabawy i powtarzalności. Połączenie konwencji JRPG z otwartymi i kreatywnymi uczuciami rozgrywki w piaskownicy okazuje się przebiegać znacznie płynniej, niż można by się spodziewać, zwłaszcza teraz, gdy Square Enix wydaje się wiedzieć, co robi z tą podserią.

Konstruktorzy Dragon Quest 2

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/best-spin-off-and-crossover-games-on-switch