Najlepsze gry typu roguelike, roguelite i run-based na Nintendo Switch


Jeśli chodzi o współczesne gry wideo, niewiele jest terminów bardziej polaryzujących niż „roguelike”. Ten dzielący deskryptor przyciąga niektórych graczy jak ćmy do płomienia, podczas gdy inni biegną milę na sam jego szept.

W dzisiejszych czasach często wydaje się, że jest to „roguelike” – co odnosi się do dungeon crawlera Łobuz z 1980–jest dołączany do każdej innej wydanej gry niezależnej. Etykieta stała się tak wszechobecna, że ​​teraz stoi obok „Metroidvanii” jako coraz bardziej niejasny (choć bardzo przydatny) skrót dla gier o określonej mechanice; w tym przypadku gry z elementami losowymi, do których podchodzi się w jednym „przebiegu”. Stale zdobywasz sprzęt i umiejętności po drodze, aż albo ukończysz grę (tak!) lub umrzeć, zanim zostaniesz odesłany na początek, pozbawiony łupu, aby spróbować ponownie.

Nawet jeśli to słowo cię zniechęca, zakres gatunków oferujących mechanikę roguelike lub lżejszy „roguelite” stał się tak szeroki, że jest mało prawdopodobne, abyś nienawidził każdego z nich. Wiele gier wykorzystuje podstawową strukturę opartą na biegach, ale pozwala odblokować pewne wyposażenie lub umiejętności, które utrzymują się w kolejnych biegach, co skutkuje mniej brutalnym doświadczeniem, jeśli nie masz czasu (lub ochoty), aby po prostu jest dobrze.

Poniżej znajdziesz nasze typy — w dowolnej kolejności — najlepszych gier run-based na Switcha; roguelike, roguelite, roguelike i wszystkie ich odmiany. Ta obszerna lista może ulec zmianie i ewolucji w przyszłości, więc poinformuj nas o swoich przemyśleniach i sugestiach w zwykłym miejscu, a z czasem będziemy ją doskonalić i tonować.

Martwe komórki (przełącznik)

Wydawca: Ruch bliźniaczy / Deweloper: Ruch bliźniaczy

Data wydania: 7 sierpnia 2018 (USA) / 7 sierpnia 2018 (Wielka Brytania/UE)

Martwe komórki to mistrzowska klasa w doskonałym stylu roguelike, łącząca nieprzerwane, intensywne sekwencje akcji, wspaniałe widoki oraz uzależniającą pętlę odblokowań i nagród, tworząc piękne wrażenia, bez których żaden właściciel Switcha nie będzie chciał się obejść. Dostępne są tu dziesiątki, jeśli nie setki godzin treści i chociaż od czasu do czasu może wkraść się pewne poczucie powtórzenia, to niezwykłe, jak świeże Dead Cells mogą przetrwać te wszystkie godziny. Ta gra to świetna zabawa, pełna wizualnego splendoru i pełna rzeczy do zrobienia; nie przegap tego, to trzeba kupić.

Należy pamiętać, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz je i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent ze sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze Oświadczenie FTC.

Ironcast (Przełącz eShop)Ironcast (Przełącz eShop)

Wydawca: Ripstone / Deweloper: Dreadbit

Data wydania: 10 sierpnia 2017 (USA) / 10 sierpnia 2017 (Wielka Brytania/UE)

Układanka typu „dopasuj trzy”, która potrafi żonglować wieloma elementami różnych gatunków, Odlew żelazny to dogłębna i wciągająca gra; wyjątkowo innowacyjny i frustrująco uzależniający. Połączone tutaj różne mechaniki tworzą grę, którą można odtwarzać w nieskończoność, ale nie za cenę powtarzalności lub nudy. Jeśli szukasz gry, która może być dobrą zabawą, ale można w nią wygodnie grać w krótkich seriach, zrób sobie przysługę i wypróbuj tę grę.

Wejdź do Gungeon (Przełącz eShop)Wejdź do Gungeon (Przełącz eShop)

Wydawca: Dewolwer cyfrowy / Deweloper: Rzut uników

Data wydania: 14 grudnia 2017 (USA) / 18 grudnia 2017 (Wielka Brytania/UE)

Wejdź do Gungeonu to genialnie dotykowy, nieskończenie powtarzalny roguelike typu twin-stick, który znajduje się w czołówce najlepszych gier niezależnych na Nintendo Switch. Dzięki satysfakcjonującej walce, losowym poziomom i nieskończonym dostawom pomysłowej broni, przedmiotów i sekretów gra jest zawsze czystą przyjemnością. Kolejny nowoczesny klasyk indie znalazł naturalny dom na konsoli Nintendo.

Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda (Switch eShop)Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda (Switch eShop)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Gry Przygotuj się

Data wydania: 13 czerwca 2019 (USA) / 13 czerwca 2019 (Wielka Brytania/UE)

Brace Yourself Games stworzyło wyjątkową grę roguelite Zelda, która w jakiś sposób idealnie pasuje do reszty rodziny. Transfuzja z Krypta Nekrotancerki daje stary szablon top-down świeży spin, ale nadal udaje mu się poczuć się jak Zelda. Nintendo zyskało fantastyczny wpis do serii, który przypomina świętowanie. Kadencja Hyrule to nie tylko genialna gra, to genialna Zelda gra – taka, której nie będziesz chciał przegapić.

Yōdanji (Przełącz eSklep)Yōdanji (Przełącz eSklep)

Wydawca: KEMCO / Deweloper: KEMCO

Data wydania: 7 grudnia 2017 (USA) / 7 grudnia 2017 (Wielka Brytania/UE)

Rozmiar kęsa, ale bardzo trudny do żucia, Yōdanji to diabelsko podstępny roguelike z zabawnym motywem, wciągającą rozgrywką opartą na celach i ogromną wartością powtórek. Kluczem do tego ostatniego jest 21 postaci do odblokowania, a każdy yokai zasadniczo działa jako jego własna, unikalna klasa, a odkrywanie i próba opanowania mechaniki każdego potwora to czysta radość ze starej szkoły. Jego anachroniczna prezentacja nie będzie dla wszystkich, a niezgrabne elementy sterujące powodują czasem mylące czołganie, ale każdy, kto szuka dobrej zabawy z dużą ilością osobowości, dostanie tutaj więcej, niż są warte jego pieniądze.

Najmroczniejszy loch (Switch eShop)Najmroczniejszy loch (Switch eShop)

Wydawca: Red Hook Studios / Deweloper: Red Hook Studios

Data wydania: 18 stycznia 2018 (USA) / 18 stycznia 2018 (Wielka Brytania/UE)

Najmroczniejszy Loch zawsze była grą RPG, która znajduje sposoby na uczynienie życia niewygodnym dla gracza, a ta wersja Switcha dodaje do tej listy kilka problemów z użytecznością. Pozostaje jednak zniechęcająco głębokim, całkowicie absorbującym dungeon crawlerem, który pochłonie cię na wiele godzin.

Nieodkryte (Przełącz eShop)Nieodkryte (Przełącz eShop)

Wydawca: Digerati / Deweloper: Studio gier Nephilim

Data wydania: 9 sierpnia 2018 (USA) / 9 sierpnia 2018 (Wielka Brytania/UE)

Chociaż jego zbyt uproszczony styl artystyczny nie pozostanie długo w pamięci, NiezbadaneNiezwykłe podejście do równoważenia walki i generowania map z pewnością to zrobi. Nie ma tu wiele historii do opowiedzenia, ale jak każdy wielki dungeon crawler, prawdziwą przygodą jest ta, którą sam piszesz. Z dużymi możliwościami tworzenia broni i mnóstwem stałych korzyści, które można odblokować, aby pomóc zneutralizować żądło jego wiecznej śmierci, Unexplored: Unlocked Edition oferuje niebezpieczeństwo i radość w równym stopniu.

Slay the Spire (Przełącz eShop)Slay the Spire (Przełącz eShop)

Wydawca: Skromny pakiet / Deweloper: Megakrytyczne

Data wydania: 6 czerwca 2019 (USA) / 6 czerwca 2019 (Wielka Brytania/UE)

Zabij iglicę to nieskończenie wciągająca gra typu roguelike, która idealnie pasuje do Switcha; pięknie zbalansowana gra, która pojawiła się na systemie Nintendo ze wszystkimi korzyściami przedłużonego okresu wczesnego dostępu na PC. Połączenie zaciekłych bitew, zabawnych przypadkowych spotkań i wybór trzech imponująco różnych postaci graczy sprawia, że ​​każdy bieg na szczyt jest nerwowym i całkowicie absorbującym wydarzeniem. Niezwykle pomysłowe zestawy kart łączą się majestatycznie w niezwykle destrukcyjne kombinacje, a opcje ataku i obrony doskonale się łączą, umożliwiając graczom wykorzystanie informacji dostarczanych przez doskonale przejrzysty system intencji do niekończących się strategii przeciwko hordom paskudnych potworów, które stoją między nimi a zwycięstwem.

Jasne, w końcu zobaczysz każdego wroga i przypadkowe spotkanie i tak, jest tu kilka problemów z liczbą klatek na sekundę, ale ogólnie jest to jeden dungeon crawler, który będzie długo żył w naszych pamięciach systemowych.

Everspace - Stellar Edition (Przełącz eShop)Everspace - Stellar Edition (Przełącz eShop)

Wydawca: Gry Rockfish / Deweloper: Gry Rockfish

Data wydania: 11 grudnia 2018 (USA) / 11 grudnia 2018 (Wielka Brytania/UE)

Przypominając nam, ile byśmy kocham zobaczyć FTL na Switchu, Everspace udaje mu się wyrzeźbić dla siebie imponującą tożsamość, gdy przeskakujesz między sektorami, stale zwiększając swój arsenał i poziom umiejętności. Z satysfakcjonującą walką w kosmosie, wciągającą pętlą rdzenia roguelite, a nawet odrobiną lekkiego, zabawnego pisania po drodze, działa wspaniale – jeśli nie bezbłędnie – na konsoli Nintendo. Świetnie się z tym bawiliśmy, a ten port wykonuje świetną robotę, zachowując pełne wrażenia na urządzeniu podręcznym.

Łowcy księżyca (Switch eShop)Łowcy księżyca (Switch eShop)

Wydawca: Gry Kitfox / Deweloper: Gry Kitfox

Data wydania: 26 października 2017 (USA) / 26 października 2017 (Wielka Brytania/UE)

Łowcy Księżyca to cudowna gra RPG typu roguelike, zupełnie niepodobna do niczego innego dostępnego na Switchu, oferująca wciągającą przygodę o niewielkich rozmiarach, która jest niezwykle grywalna i można się nią cieszyć zarówno w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi. Chociaż są pewne problemy z łatwym poziomem trudności i czasami ohydnymi czasami wczytywania, nadal dajemy mocną rekomendację. Łowcy Księżyca oferują wiele ze stosunkowo niewielką ilością treści i prawdopodobnie będziesz wracał do tego od dłuższego czasu.

NeuroVoider (Przełącz eSklep)NeuroVoider (Przełącz eSklep)

Wydawca: Podłącz cyfrowy / Deweloper: Latający dąb

Data wydania: 7 września 2017 (USA) / 7 września 2017 (Wielka Brytania/UE)

NeuroVoiderPrezentacja to futurystyczne arcydzieło sztuki pikselowej, a ścieżka dźwiękowa synth techno jest zróżnicowana, napięta, nastrojowa i nieustannie ekscytująca. Porażka nigdy nie staje się nudna i niezależnie od tego, czy roguelike, -lite lub gry generowane proceduralnie pływają Twoją przysłowiową łodzią, wciągająca, wybuchowa rozgrywka NeuroVoidera i wibrująca szykowna estetyka cyborga prawdopodobnie Cię przekonają. Pomimo zaznaczania wielu popularnych gatunków, szalona akcja, satysfakcjonująco ścisła kontrola i szeroki zakres dostosowywania części i broni sprawiają, że trudno jest odłożyć.

Choć pomysł na strzelankę RPG typu roguelike może brzmieć trochę jak mish mash, NeuroVoider jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem, jeśli chcesz zainwestować czas w personalizację lub po prostu przejść w stylu arcade, wszystkie działa plazmowe i promienie laserowe płoną.

Wiązanie Izaaka: Afterbirth+ (Przełącznik)Wiązanie Izaaka: Afterbirth+ (Przełącznik)

Wydawca: Nicalis / Deweloper: Edmund McMillen

Data wydania: 17 marca 2017 (USA) / 7 września 2017 (Wielka Brytania/UE)

Po pojawieniu się na całej masie innych platform, Wiązanie Izaaka: poród+ wydaje się idealnie pasować do Switcha. Jest to gra, którą możesz wybrać i grać przez 15-20 minut za każdym razem, zapisać lub zrzut ekranu swoje ulubione nasiona lub zanurzyć się w codziennych wyzwaniach. Konfiguracje sterowania Switcha i prosta kooperacja na kanapie tylko osładzają transakcję. Ta gra wydaje się być mieszanką oldschoolowej mechaniki i nowego myślenia; to hołd złożony wyzwaniu i stylowi starych tytułów, jednocześnie prezentujący się stylistycznie jako coś bardziej współczesnego. Jeśli szukasz gry, która za każdym razem będzie inna, nie szukaj dalej.

Source : https://www.nintendolife.com/guides/best-nintendo-switch-roguelikes-roguelites-and-run-based-games