Najlepsze gry serwisowe na żywo w 2021 r.


Żyjemy w epoce, w której niektóre gry po prostu trwają, a mapy drogowe po premierze reklamują miesiące lub lata przyszłych treści. Nienawidź ich lub kochaj, gry na żywo są tutaj, aby pozostać (to rodzaj ich całego gówna). W 2021 r. pięć gier z obsługą na żywo wyróżniało się spośród pozostałych, wprowadzając znaczne ulepszenia do istniejącej formuły lub znajdując nowe sposoby na opowiadanie coraz to nowych historii.

Poniżej wymieniamy te pięć gier i szczegółowo opisujemy, co w nich tak zrobiło na nas w tym roku. Te gry nie są wymienione w kolejności od najlepszych do gorszych i odwrotnie; po prostu ułożyliśmy je w kolejności alfabetycznej. Wszystkie są wspaniałymi przykładami tego, jak gry na żywo mogą być utrzymywane w czasie, a każdy z nich osiąga doskonałość na swój własny sposób. Od Apex Legends firmy Respawn Entertainment po Bungie’s Destiny 2 i nie tylko, są to najlepsze gry serwisowe GameSpot w 2021 roku.

Legendy Apex

Apex Legends nadal było dominującą siłą w przestrzeni battle royale w 2021 roku. W tym roku deweloper Respawn wydał cztery nowe sezony, cztery nowe grywalne postacie, cztery nowe bronie, nowy tryb, nowe mapy i cały szereg poprawek równoważących i zmiany. Co więcej, Apex Legends w końcu trafiło na Switcha – zdecydowanie nie jest to idealny sposób na grę, ale działa. Nowy tryb, Arenas, jest z pewnością punktem kulminacyjnym roku Apex Legends, rozszerzając grę poza przestrzeń battle royale o doskonały tryb przypominający Valorant.

W 2021 roku firma Respawn podwoiła się, promując własną społeczność, tworząc intrygującą nową drogę do tego, jak gry z obsługą na żywo mogą opowiadać historię. Deweloper zatrudnił członków społeczności, aby uzupełnić historie Apex Legends tradycyjnymi komiksami, animowanymi komiksami i animowanymi filmami 3D. W wielu przypadkach ci artyści tworzyli pierwsze spojrzenia i maniery istniejących wcześniej, ale niewidzianych postaci. Jasne, Respawn miał przewodnią rękę w każdej historii, ale większość artystów miała ostatnie zdanie na temat tego, co stworzyli, dzięki czemu Apex Legends jest jedną z niewielu gier na żywo, w których fani mają również twórczą własność nad aspektami narracji.

Przeznaczenie 2

Brak podpisu

343 Industries mogło w pełni wejść na arenę usług na żywo w 2021 roku z Halo Infinite, ale pierwotni twórcy Halo, Bungie, nadal trzymają się mocno na arenie strzelanek w stylu areny dzięki Destiny 2. Destiny 2 miało niesamowity rok – powrót najazdu na Kryptę Szkła, nowe wydarzenia, najlepsze opowiadanie historii w grze i tak wiele zmian w balansie, że mamy nieprzerwany strumień wiadomości o samych łatkach.

2021 był rokiem PvP w Destiny 2. Strona PvE Destiny 2 jest zawsze aktualizowana, więc tak niesamowite, jak aktualizacje, które miały miejsce w tym roku, jest to zapłata za to, co Bungie spędziła na konfigurowaniu przez lata. Tego samego nie można powiedzieć o PvP, w porównaniu z którym nie otrzymuje się aż tak dużo regularnej miłości. Zmieniło się to w 2021 roku, kiedy Bungie wdrożyło nowy system, aby jeszcze bardziej zrównoważyć skład zespołu w Tyglu, gdy ludzie będą kolejkować solo. Próby Ozyrysa zostały również ponownie uruchomione z mnóstwem imponujących ulepszeń, dzięki którym tryb oparty na umiejętnościach będzie mniej wykluczający i bardziej dostępny dla nowych graczy. Nawet w roku, w którym Destiny 2 miało wiele fajnych rewelacji związanych z kampanią PvE, nie należy przeoczyć strony PvP.

Final Fantasy XIV Online

Brak podpisu

Czy wiesz, że doceniona przez krytyków gra MMORPG Final Fantasy XIV ma bezpłatną wersję próbną i zawiera całość A Realm Reborn oraz wielokrotnie nagradzany dodatek Heavensward do poziomu 60 za darmo bez ograniczeń czasu gry?

Z całą powagą, Final Fantasy XIV jest w dzisiejszych czasach po prostu niezmiennie dobrą grą. Nic więc dziwnego, że nadal przyciąga nowych graczy i odnawia niemal religijny wigor, jakim obdarzają go dotychczasowi gracze. W 2021 roku Final Fantasy XIV nadal wyróżniało się mocnymi stronami swojej wspaniałej fabuły i satysfakcjonującej rozgrywki. Przede wszystkim sukces Final Fantasy XIV Online można zmierzyć wprowadzeniem rozszerzenia Endwalker, w którym kolejki w kolejce były tak długie i denerwujące, że trzeba było czekać, że obecni fani zaczęli żartobliwie prosić ludzi o zaprzestanie rozpowszechniania informacji o tym, jak tak dobra gra ma bezpłatną wersję próbną w nadziei, że baza graczy nie będzie się powiększać przed kolejną ekspansją.

Fortnite

Brak podpisu

Fortnite ma ciekawą narrację w tle swojej bitwy królewskiej, co jest naprawdę szaloną rzeczą, jeśli chodzi o pisanie o grze, która rozpoczęła się jako doświadczenie PvE, w którym budowałeś forty, aby przygotować się na ataki zombie w nocy. Przez większość roku 2021 Fortnite rozwijał się w całym rozdziale 2, zanim przeszedł ogromny remont w ostatnim miesiącu roku wraz z początkiem rozdziału 3. Rozdział 3 dodał całą gamę nowych treści, z których mogą korzystać gracze, w tym zupełnie nową mapę , nowe mechanizmy rozgrywki, takie jak przesuwanie, oraz mnóstwo nowych kosmetycznych skórek (takich jak Spider-Man!).

Fortnite to gra zbudowana na barkach innych, implementująca udane pętle rozgrywki i mechanikę z innych gier, aby się poprawić. Rok 2021 nie okazał się inny, choć czasami Fortnite trochę przekroczył i uderzył, wręcz kopiując z gier znacznie mniejszych niż on, jak Among Us (chociaż Epic Games ostatecznie ogłosiło plany współpracy z deweloperem Innersloth). Fortnite jest znacznie lepszym doświadczeniem, gdy Epic Games dąży do własnych unikalnych pomysłów, których widzieliśmy wiele w 2021 roku, takich jak nowatorski sposób wstrzykiwania swojej gry Battle Royale misjami fabularnymi. Wirtualne koncerty eksplodowały, gdy kolejne lato dzieci było trzymane w domu z powodu pandemii COVID, i (choć trzeba przyznać, że w znacznie mniej udany sposób) Fortnite poruszył także inne tematy w swoim metawersie, takie jak odkrywanie spuścizny Martina Luthera Kinga, Jr. Fortnite jest bardzo szybko stał się światem samym w sobie i nigdy nie było to bardziej widoczne niż w 2021 roku.

Morze złodziei

Brak podpisu

Sea of ​​​​Thieves zbliża się do końca czwartego roku, gdy zbliża się 2021 rok, a rok przyniósł wiele spadków zawartości i korekt balansu. Najbardziej znanym ze wszystkich jest A Pirate’s Life, Piraci z Karaibów powiązana z tym deweloperem Rare, w jakiś sposób ukrywana i ukrywana aż do premiery. Patrząc wstecz, ma to sens — Piraci z Karaibów to tematycznie idealny crossover do gry takiej jak Sea of ​​Thieves. Co zaskakujące, A Pirate’s Life ujawniło, że Sea of ​​Thieves jest w stanie oferować tradycyjnie zawartość dla jednego gracza. Nie jest to bezproblemowa integracja, ale doświadczenie całkiem dobrze wpasowuje się w otwarty świat PvPvE Sea of ​​Thieves i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie wrażenia z fabuły przyniesie gra.

W 2021 r. rozpoczął się także sezon 5 Sea of ​​Thieves. Wprawdzie nowy sezon rozpoczął się pod koniec roku (sezon rozpoczął się 2 grudnia), ale sezon 5 zdołał zrobić furorę w Sea of ​​Thieves. Może to zabrzmieć głupio, ale sezon 5 wprowadził mechanikę zakopywania skarbów, umożliwiającą ukrycie łupów przed przyjaciółmi i wrogami. A jeśli czujesz się hojny, możesz opublikować mapę, która prowadzi do twojego skarbu, na tablice zadań w Seaposts i Outposts. Gry na żywo, które umożliwiają graczom oddanie się społeczności, którą kochają, zawsze będą miały specjalne miejsce w naszych sercach, a my uwielbiamy to, że Sea of ​​Thieves pozwala nam zbierać nasze nadmierne łupy i tworzyć nowe przygody dla przyjaciół i nieznajomych . To już nie tylko rzadkie robienie przygód w Sea of ​​Thieves – to także gracze.Source : https://www.gamespot.com/articles/best-live-service-games-of-2021/1100-6498912/?ftag=CAD-01-10abi2f