Najlepsze gry Resident Evil, rankingowe


Kiedy myślisz o „survival horror”, seria Resident Evil prawdopodobnie przychodzi na myśl jako pierwsza. Prawdopodobnie zrodziła gatunek w całości, nie tylko ustanawiając niektóre z jego konwencji z oryginalną grą, ale także zasiewając nasiona wszechświata pełnego wiedzy, który ma jedną z najbardziej wściekłych fanów w grach wideo. Mimo to jednak nie wszystkie gry Resident Evil są sobie równe, a przez lata było kilka śmierdzących, ale podsumowaliśmy 10 najlepszych gier Resident Evil.

W przypadku tej listy żadna gra Resident Evil nie była niedostępna, a zauważysz, że kilka „głównych” wpisów nie przeszło na korzyść gier, które balansują na terytorium spin-off. Dotyczyło to tylko niewielkiej liczby gier, ale posiadanie numeru w tytule gry niekoniecznie gwarantowało, że jest dobry.

10. Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil: Revelations 2

Wraz z powrotem bardziej tradycyjnego horroru w nadchodzącym Resident Evil 7, Capcom zdecydował się pójść inną drogą z Resident Evil: Revelations 2. Ta epizodyczna gra przylgnęła do perspektywy trzeciej osoby swojego poprzednika, ale wzmocniła film B ser, nawet przywracając głupka Barry’ego Burtona jako grywalną postać u boku Claire Redfield. Pełna akcji, ale wciąż zakorzeniona w survival horrorze i klasycznym kinie obozowym, Resident Evil: Revelations 2 może nie popychać gatunku do przodu ani nie próbować wymyślać serii na nowo, ale rozumie, co sprawiło, że jest tak ukochana w pierwszej kolejności. Po prostu nie możesz pokonać tych jednolinijek Barry’ego.

Zobacz nasze recenzje odcinków Resident Evil: Revelations 2.

9. Resident Evil 0

Resident Evil 0
Resident Evil 0

Prequel serii, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z Resident Evil i Resident Evil 2, odpowiednio nazwany Resident Evil 0, pierwotnie wprowadzony na rynek jako ekskluzywny GameCube, zanim stał się szerzej dostępny później. To inny rodzaj horroru niż większość innych gier – może z wyjątkiem oryginału – ponieważ zagrożenie zombie nie jest jeszcze szeroko rozpowszechnione ani nawet publiczne. Wraz z oficer Rebeccą Chambers masz także okazję wcielić się w wyjątkową postać w grze wideo – więźniarkę z celi śmierci – podczas odkrywania mrocznej tajemnicy.

Zobacz nasze recenzje Resident Evil 0.

8. Resident Evil 5

Resident Evil 5
Resident Evil 5

Z pewnością kontrowersyjna gra, która z pewnością wskazywała na kryzys tożsamości, który zobaczymy bardziej otwarcie w przyszłości, Resident Evil 5 porzuca prawie cały horror dla prostej akcji. Bardzo różni się od innych gier do tego momentu – w tym Resident Evil 4 – z jaśniejszym otoczeniem, całą masą siły ognia do dyspozycji Chrisa, masywnymi stałymi fragmentami i ulepszonym Albertem Weskerem, który jest zasadniczo agentem Smithem z The Matryca. Czy to przerażające? Nie. Czy to tak samo swędzi, jak inne gry? Nie. Czy udaje mu się dostarczyć ekscytującej jazdy akcji, która oferuje satysfakcjonujące zakończenie jednego z najdłużej działających wątków fabularnych serii? Z całą pewnością.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil 5.

7. Resident Evil: Rewelacje

Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations

Czy jedna z najlepszych gier Resident Evil wszechczasów może być ekskluzywna dla 3DS? No tak, przynajmniej na krótki czas. Resident Evil: Revelations pogodziło zorientowaną na akcję rozgrywkę z poprzednich dwóch gier i powolny, pełen napięcia horror z oryginałów. Ustawiona w dużej mierze na statku wycieczkowym wypełnionym zainfekowanymi stworzeniami, które chcą rozerwać kończynę Jill Valentine na kończynę, gra działała całkiem dobrze na 3DS, zwłaszcza z akcesorium Circle Pad Pro do walki z dwoma drążkami, i służyła jako świetna strona- historia, która pomoże wypełnić to, co robiła Jill między Resident Evil 4 i 5. W końcu trafiła w formacie HD do wszystkiego, od PC po Xbox, a nawet Nintendo Switch kilka lat później.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil: Revelations.

6. Resident Evil Kod: Weronika

Resident Evil Kod: Weronika
Resident Evil Kod: Weronika

Nie nosił nazwy Resident Evil 3, ale był to raczej wysiłek marketingowy, aby skierować graczy do innej gry wyłącznie na PlayStation. Nie popełnij błędu — Resident Evil Code: Veronica to prawdziwa trzecia gra z serii, w której ponownie zagłębia się w konfrontację między Chrisem Redfieldem i Albertem Weskerem, a także widzi powrót Claire Redfield z Resident Evil 2. W tym czasie została wydana na Dreamcast (później pojawił się na PS2, GameCube i innych konsolach) i zawierał wizualizacje, które nie były możliwe na starszym PlayStation, aczkolwiek ze stylem rozgrywki, który już zaczynał działać. Jeśli wolisz zobaczyć fabułę, ale w innym gatunku, gra Resident Evil: The Darkside Chronicles na Wii posiada ją mocno.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil Code: Veronica.

5. Mieszkaniec zła

Resident Evil HD Remaster
Resident Evil HD Remaster

Pierwsza gra Resident Evil była rewolucyjna, nie tylko pod względem skutecznego przygotowania gruntu pod gry survival-horror do dziś, ale także ze względu na to, co nie robić. Resident Evil nie potrzebował ogromnych armii zombie, rozpadających się drapaczy chmur ani bandy potężnych, gigantycznych potworów, by wzbudzić strach. Zamiast tego przyjęło podejście „mniej znaczy więcej” do horroru, powoli dostarczając jego przerażeń i zwrotów akcji, aby uczynić to, co bardziej uderzające. To lekcja, którą niektóre inne gry, w tym Resident Evil 3 zaledwie kilka lat później, nie zrozumiały i chociaż oryginalne sterowanie w stylu czołgu Resident Evil nie zestarzało się zbyt dobrze, remake i kolejna oferta remasteru HD znacznie ulepszone efekty wizualne.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil.

4. Resident Evil Village

Resident Evil Village
Resident Evil Village

Kontynuacja Resident Evil 7 z bezczelnym małym „VIII” ukrytym w logo, Resident Evil Village odgrywa rolę kampowa w reakcjach obu bohaterów, Ethana Wintersa na wszystko wokół niego, oraz z listą złoczyńców w grze. Mimo to nadal zawiera jeden z najbardziej przerażających momentów w każdej grze Resident Evil – a właściwie w każdej grze – a kilku sojuszników, których spotykasz po drodze, jest często równie interesujących. Resident Evil Village wydaje się mieć zamiar nawiązania dalszych połączeń z resztą serii, co czasami jest na niekorzyść, ale europejska sceneria gry Resident Evil 4 i zróżnicowane podejście do horroru sprawiają, że jest to warte zachodu. I tak, to nawet jeśli nie obejmowało Wysokiej Wampirskiej Damy.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil Village.

3. Resident Evil 7

Resident Evil 7
Resident Evil 7

Po tym, jak bombastyczny i nieskoncentrowany Resident Evil 6 próbował – i w większości nie powiódł się – w pełni przekształcić serię w przebój na poziomie Call of Duty, Capcom wrócił do deski kreślarskiej z kontynuacją. Jednak Resident Evil 7 nie był tylko hołdem złożonym oryginałowi. Zamiast tego ponury, pełen napięcia horror został połączony z nową perspektywą pierwszoosobową, ograniczając twoją świadomość ekologiczną, aby każdy cios przerażający był trudniejszy. Umieszczenie prawie całej gry w jednej rezydencji również nie było ograniczające, ponieważ wiele zagadek, nieoczekiwanych obszarów i przerażających spotkań z rodziną Bakerów pomogło uczynić ją jedną z najlepszych lokalizacji w historii horrorów.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil Village.

2. Resident Evil 4

Resident Evil 4
Resident Evil 4

Gra, która zmieniła wszystko… ponownie, Resident Evil 4 przekształciła serię z kontrolowanej przez czołgi, powolnej, przetrwałej przeszłości w bardziej zorientowaną na akcję i kinową przygodę. Nie pozbawiło to strachu, a podróż Leona do odległej hiszpańskiej wioski oferuje przerażających wrogów nie będących zombie, a nawet kilku przerażających sojuszników. Zamiast tego po prostu dostosował ruch z chwili do chwili i strzelanie do atmosfery, którą Capcom doskonalił od lat, mimo że działał dobrze jako samodzielna gra lub punkt wejścia dla nowicjuszy. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że Resident Evil 4 został wyreżyserowany przez Shinjiego Mikamiego, który również wyreżyserował oryginalną grę.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil 4.

1. Resident Evil 2 (obie wersje)

Resident Evil 2
Resident Evil 2

Oryginalna gra Resident Evil jest jedną z najważniejszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały – nie da się temu zaprzeczyć – ale była to druga gra, która zmieniła ją z ważnej odskoczni dla branży w jedną z największych serii gier wideo. czas. Wychodząc poza rezydencję pierwszego Resident Evil dla większego Raccoon City, Resident Evil 2 dał nam znacznie więcej informacji na temat tego, kto był odpowiedzialny za wybuch epidemii i jak manipulacyjna i potężna była Umbrella Corporation. Jego remake 2019 to wersja do gry teraz, oferująca znacznie ulepszone sterowanie walką z perspektywy trzeciej osoby, opowiadając w dużej mierze tę samą historię zarówno dla Leona, jak i Claire. Pomimo lepszej akcji, nie porzuca przerażeń – w większości zrobił to Resident Evil 3 z 2020 roku.

Zobacz naszą recenzję Resident Evil 2.Source : https://www.gamespot.com/articles/the-best-resident-evil-games-ranked/1100-6496785/?ftag=CAD-01-10abi2f