Najlepsze gry prawnicze wszech czasów


Minęło DWADZIEŚCIA LAT, odkąd Ace Attorney został wypuszczony na świat (przynajmniej w Japonii – wersja angielska wyjdzie dopiero w 2005 roku, więc nie jesteś całkiem tak stare, jak ta wiadomość sprawia, że ​​czujesz). Dziesięć gier później seria zrodziła anime, film, musical i legiony fanów Edgewortha.

Na cześć ulubionego prawnika, Phoenixa Wrighta, który istnieje od dwóch dekad, zapytaliśmy was, kochanych czytelników: „Jaka jest najlepsza gra asa adwokata?” Dzięki Waszym głosom przygotowaliśmy tę listę, aby raz na zawsze rozwiązać sprawę.

Czy lubisz klasyki, takie jak oryginalna trylogia? Być może jesteś purystą i myślisz, że nie będzie lepiej niż w pierwszej grze? Czy jesteś bardziej fanem zaktualizowanej grafiki gier 3DS, takich jak Spirit of Justice i Dual Destinies? A może przeciwstawiasz się konwencjom, preferując spin-offy, takie jak Investigations i Professor Layton vs Phoenix Wright? (I oczywiście jest sekretna odpowiedź: ta sztuczka z duchem, tego samego reżysera, Shu Takumi, jest najlepszą grą Ace Attorney…)

Pamiętaj: poniższa kolejność jest aktualizowana w czasie rzeczywistym zgodnie z odpowiednią oceną użytkownika każdej gry w bazie danych gier Nintendo Life. Nawet gdy to czytasz, całkowicie możliwe jest wpłynięcie na poniższy ranking. Jeśli nie oceniłeś jeszcze swoich ulubionych, po prostu kliknij poniżej gwiazdkę gry, którą chcesz ocenić, i od razu przypisz wynik.

Oczywiście, my, pracownicy, mamy swoich faworytów, którzy bardzo różnią się między sobą, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak to działa w ocenach użytkowników i ogólnym rankingu. Sprawdźmy to!

Dochodzenia Ace Attorney: Miles Edgeworth (DS)Dochodzenia Ace Attorney: Miles Edgeworth (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 16 lutego 2010 (USA) / 19 lutego 2010 (Wielka Brytania/UE)

Phoenix i Apollo już wystarczająco długo trzymali się reflektorów, a teraz nadszedł ulubiony marud wszystkich, Miles Edgeworth, by chwycić mikrofon. W Investigations będziesz wykorzystywać mocne strony Edgewortha do rozwiązywania spraw, ale tym razem nie będziesz w sądzie – będziesz na ulicach, aktywnie badając miejsce zbrodni, świadków i potencjalnych sprawców.

Śledztwa są pełne rozdzierających serce historii i tragicznych wyników, wyznaczając bardzo dorosły, emocjonalnie głęboki nowy kierunek dla serii. Nie jest to ulubieniec wszystkich, ze względu na różnice w stosunku do oryginalnej serii, ale to te same różnice, które uwielbiają inni ludzie.

Apollo Justice: As Adwokat (DS)Apollo Justice: As Adwokat (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 12 lutego 2008 (USA)

Czwarta gra z serii Ace Attorney, Apollo Justice: As Adwokat stawia cię w sytuacji nowego tytularnego młodego prawnika i łagodnie restartuje serię z siedmioletnim przeskokiem, mnóstwem rodzinnych tajemnic i skandalem dotyczącym pewnego pana Phoenixa Wrighta. Jako wyraźne odejście od dotychczasowej historii skoncentrowanej na Phoenix, pierwsze pojawienie się Apolla dzieli, ale kilka niezwykle fajnych zwrotów akcji w sprawach, których broni, sprawia, że ​​ten eksperymentalny wpis jest niezapomniany.

Phoenix Wright: As Attorney - Duch Sprawiedliwości (eSklep 3DS)Phoenix Wright: As Attorney - Duch Sprawiedliwości (eSklep 3DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 8 września 2016 (USA) / 8 września 2016 (Wielka Brytania/UE)

Spirit of Justice jest tak samo genialny jak wcześniejsze eskapady Wrighta, z fenomenalnym pisaniem, satysfakcjonującą rozgrywką i mnóstwem nieodparcie sprytnych dramatów sądowych. Himalajska sceneria na dużej wysokości jest świeża i zabawna, i to znacznie więcej niż tylko dekoracja okienna; ekscytujące Seanse Wróżbiarskie są wspaniałym dodatkiem do tematu, nowe postacie zapadają w pamięć tak samo jak inne z serii, a zwyczaje Khura’ina zapewniają zarówno przyjemną wirtualną turystykę, jak i stałe źródło wstrząsu kulturowego w sali sądowej. Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim fanem, czy po raz pierwszy przestępcą, nie są wymagane żadne dalsze rozważania — to data sądu, której nie powinieneś przegapić.

Profesor Layton kontra Phoenix Wright: As Attorney (3DS)Profesor Layton kontra Phoenix Wright: As Attorney (3DS)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Poziom 5

Data wydania: 29 sierpnia 2014 (USA) / 28 marca 2014 (Wielka Brytania/UE)

Profesor Layton vs. Phoenix Wright: As Adwokat zapewnia całkowicie czarujące, przyjemne doświadczenie, które zadowoli fanów obu serii; jest to zwrotnica, która, gdy jest doświadczona, wydaje się całkowicie naturalna. Poszczególne części są przyjemne i zabawne, jak zawsze, choć być może są nieco poniżej wyjątkowych standardów ich współczesnych, i istnieje poczucie, że można było zbadać więcej innowacji w rozgrywce, aby połączyć obie marki. Są to drobne skargi w wielkim planie długiej przygody, ale Level-5 i Capcom wykonali godną pochwały pracę. Efektem końcowym jest kolejny tytuł 3DS, który jest przykładem tego, co wyróżnia przenośny sprzęt Nintendo i oprogramowanie wspierające; zapewnia ciepłą, przystępną zabawę i rozrywkę na wiele godzin.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies (eSklep 3DS)Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies (eSklep 3DS)

Wydawca: Capcom

Data wydania: 24 października 2013 (USA) / 24 października 2013 (Wielka Brytania/UE)

Cudownie dowcipny jak zawsze, Phoenix Wright: As Attorney – Podwójne przeznaczenie to kolejny doskonały wpis do serii Ace Attorney. Pełni humoru i nowymi ekstrawaganckimi osobowościami fani Phoenix Wright znajdą wiele radości, głównie dzięki doskonałym umiejętnościom zespołu lokalizacji i pisania scenariuszy w Capcom. Kilka drobnych dodatków do rozgrywki nieco poprawia jakość śledztwa i sali sądowej, ale – jak w przypadku każdej powieści wizualnej – to fabuła, rozwój postaci i zapierające dech w piersiach zwroty akcji, za które naprawdę grasz, a ten sprawi, że będziesz krzyczeć „PRZECIW” dopóki młotek nie spadnie.

Również tutaj możesz bronić orki.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Sprawiedliwość dla wszystkich (DS)Phoenix Wright: Ace Attorney - Sprawiedliwość dla wszystkich (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 16 stycznia 2007 (USA) / 16 marca 2007 (Wielka Brytania/UE)

Druga w trylogii DS gier Ace Attorney (która pierwotnie pojawiła się na Game Boy Advance w Japonii), Phoenix Wright: Ace Attorney – Sprawiedliwość dla wszystkich bierze pałeczkę z pierwszej gry i po prostu biegnie z nią. Jedynym prawdziwym dodatkiem była nowa mechanika blokady psychicznej — gracz może odblokować te mentalne bariery, znajdując wskazówki dotyczące sekretu, który zawiera podczas przesłuchiwania świadków.

To jest środkowa część całej historii — takiej, która jest zebrana razem jako całość w Phoenix Wright: Trylogia Ace Attorney na 3DS i Switch — ale jako krótka i słodka powieść wizualna o sali sądowej, ten drugi rozdział jest nadal jednym z najlepszych.

Phoenix Wright: As Adwokat (DS)Phoenix Wright: As Adwokat (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 31 marca 2006 (USA) / 31 marca 2006 (Wielka Brytania/UE)

Pierwsza z trylogii GBA/DS, to gra dowcipu i humoru, która docenia inteligencję gracza i bardzo nagradza jego osiągnięcia. Jest pełen momentów, w których będziesz podziwiać swoje osiągnięcia lub wzdrygnąć się, gdy twoja sprawa zacznie spadać wokół ciebie, a te chwile sprawiają, że Phoenix Wright: As Adwokat taka przyjemność grania przez te wszystkie lata później. Nic nie przebije poczucia dumy i osiągnięcia, które otrzymujesz dzięki werdyktowi „Niewinny”, a seria Ace Attorney jest wystarczająco świetna, aby rozpoczęcie od początku było jedynym logicznym sposobem działania. Do sali sądowej z tobą!

The Great Ace Attorney Chronicles (Switch)The Great Ace Attorney Chronicles (Switch)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 27 lipca 2021 (USA) / 27 lipca 2021 (Wielka Brytania/UE)

The Great Ace Attorney Chronicles to dwie genialne gry w cenie jednej i nie tylko daje nam więcej tego, co kochamy, ale daje nam coś, co jest wizualnie, narracyjnie i historycznie głębsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jest trochę krzywej uczenia się, którą musisz opanować, aby spotkać się z grą tam, gdzie jest, ale szczerze mówiąc, nie mogliśmy prosić o lepszą wersję gry, której szukaliśmy od lat.

Phoenix Wright: Ace Attorney Trials and Tribulations (DS)Phoenix Wright: Ace Attorney Trials and Tribulations (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 23 października 2007 (USA) / 3 października 2008 (Wielka Brytania/UE)

Trzecia gra z serii Ace Attorney została pierwotnie wydana na GBA w Japonii, ale trafiła na zachód za pośrednictwem DS w 2007 roku (i od tego czasu seria zaszczyciła większość innych platform, o których chcesz wspomnieć). Zwieńczenie oryginalnej trylogii, Próby i udręki stawia cię z powrotem w roli dzielnego obrońcy na kolejną rundę zawiłych spraw i nadprzyrodzonych wybryków.

Jasne, możesz teraz grać w te gry na Switchu, ale powieści wizualne tytularnego adwokata dobrze sobie radzą na praktycznie każdej platformie (z wyjątkiem być może WiiWare, chociaż w dzisiejszych czasach będziesz miał pracę, aby zdobyć tę wersję) i jeśli jeśli masz ochotę przejrzeć je w DS, nie dostaniesz od nas sprzeciwu.


Zaskoczony wynikiem? Daj nam znać, jeśli uważasz, że coś przeoczyliśmy; nigdy nie jest za późno na dostosowanie rzeczy. Daj nam znać, co myślisz o powyższym rankingu, a poniżej podziel się komentarzem na temat swoich ulubionych.

Source : https://www.nintendolife.com/guides/best-ace-attorney-games-of-all-time