Najlepsze gry Pokemon, ranking od najgorszego do najlepszego


Pokemon niemal natychmiast szturmem podbił świat. Multimedialny moloch stał się znany z bogactwa kreskówek anime, przebojów filmowych, zabawek, gry karcianej, ubrań, przedmiotów kolekcjonerskich i oczywiście gier wideo. To nie jest złe jak na skromną, małą japońską grę RPG o łapaniu dzikich stworzeń. Rdzeniem Pokemona zawsze była główna seria RPG, która przyciągnęła entuzjastów fanów, a nawet zrodziła żywą scenę turniejową. Każda z tych gier RPG dodała nowe elementy i funkcje do długo działającej serii, ale niektóre były z pewnością bardziej wpływowe niż inne. Dokładnie przyjrzeliśmy się każdej głównej grze Pokemon i ustaliliśmy, które z nich są o wiele wyżej. Oto wszystkie najlepsze gry Pokemon, uszeregowane od niezbyt skutecznych do super skutecznych.

10. Pokemon czarno-biały 2

Pokemon czarno-biały 2

Wszystkie gry Pokemon luźno rozgrywają się we wspólnym wszechświecie, ale Black and White 2 to jedyna rzeczywista, kanoniczna kontynuacja serii. Ustawione dwa lata po Pokemon Black and White, te sequele obracają się wokół ponownego pojawienia się Team Plasma. Chociaż odbywało się w tym samym regionie, zawierało nowe miasta i obszary, które nie były dostępne w pierwszej grze, a także garść nowych mechanik. Obejmowały one turniej Pokemon World Tournament, w którym brali udział sławni trenerzy z historii serii oraz nową grę poboczną PokeStar Studio. Ale chociaż była to przyjemna kontynuacja już solidnej gry Pokemon, była nieco mniej nowatorska i nie reprezentowała zwykłego stopnia zmian, które widzimy w zupełnie nowej generacji Pokemonów.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Black and White 2.


9. Pokemon: Chodźmy

Pokemon: Chodźmy
Pokemon: Chodźmy

Ta gra na Switcha była czymś w rodzaju rozgrzewki, podczas gdy fani z niecierpliwością oczekiwali na zupełnie nową generację miecza i tarczy. Pokemon: Let’s Go wzorował się na klasycznym Pokemon Yellow, charakteryzującym się podobną perspektywą i systemem kumpli. Tym razem twoim kumplem może być Pikachu lub Eevee, w zależności od wersji, w którą grałeś. Struktura była zasadniczo przeróbką oryginalnego Pokemon Yellow, więc zawierała tę samą oryginalną kolekcję 151 potworów nowo renderowanych w stylu wysokiej wierności Switcha. Let’s Go było uroczym powrotem i miłym sposobem na pozostanie zajętym w oczekiwaniu na przybycie nowego pokolenia. Wprowadził również Pokemona wędrującego na otwartej przestrzeni – funkcję, która pozostała w Sword and Shield – i miał usprawniony system przechwytywania, który był bardzo podobny do Pokemon Go.

Zobacz naszą recenzję Pokemon: Let’s Go.


8. Pokemon czarno-biały

Pokemon czarno-biały
Pokemon czarno-biały

Pokemon Black and White był drugim nowym wpisem na Nintendo DS, po Diamond i Pearl, i zawierał nowe funkcje, takie jak zmiana pór roku, która otworzy nowe obszary i wpłynie na wygląd kilku Pokemonów. Możesz także wziąć udział w Potrójnych Bitwach z drużyną trzech Pokemonów, pozwalając na bardziej złożone taktyki walki, takie jak ruchy kombinowane. Mimo to była to piąta generacja serii powszechnie znanej jako bardzo iteracyjna, a DS otrzymał już nowe wpisy, więc niektórzy gracze i krytycy zaczynali męczyć się formułą.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Black and White.


7. Pokemon Diament i Perła

Pokemon Diament i Perła
Pokemon Diament i Perła

Pokemon Diamond i Pearl były innymi wpisami DS i zrobiły większy rozgłos na platformie dzięki wykorzystaniu nowego sprzętu. Podstawowe zmiany w rozgrywce w porównaniu z resztą serii były minimalne, polegające na dopracowaniu, takim jak dostosowanie typów ataków, oraz dodaniu mini-gry Pokemon Contests. Ale Diamond i Pearl są najbardziej godne uwagi z powodu pierwszego pojawienia się Global Trade Station, czyli GTS. Korzystając z połączenia Wi-Fi DS, gracze z całego świata mogli łączyć się i wymieniać schwytane potwory. Handel był podstawą tożsamości serii od samego początku i była to główna innowacja, która pomogła w zrealizowaniu pełnego potencjału tej koncepcji. Chociaż wczesne kroki online były niezgrabne i niewygodne według współczesnych standardów, pomogły utorować drogę Nintendo do kontynuowania iteracji z funkcjami handlu online. Te gry mają również otrzymać remake, zatytułowane Brilliant Diamond i Shining Pearl, na Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Diamond i Pearl.


6. Pokemon Słońce i Księżyc

Pokemon Słońce i Księżyc
Pokemon Słońce i Księżyc

Drugie wpisy Nintendo 3DS Pokemon wydawały się wyraźnie różnić od wielu ich poprzedników. Być może częściowo ze względu na nowe tropikalne otoczenie, luźno oparte na Hawajach, zwane Alola, środowisko i wygląd postaci znacznie różniły się od wszystkiego, co było wcześniej. Gra zawierała również kilka nowych funkcji, takich jak zwiększony poziom personalizacji postaci. Przyniosła także nowe alolanskie formy Pokemonów, regionalne warianty klasycznych faworytów, które zgodnie z tradycją ewoluowały inaczej w zależności od środowiska. Pomysł ten zostałby przeniesiony do późniejszego Miecza i Tarczy i jest to funkcja na tyle popularna, że ​​spodziewamy się, że będzie kontynuowana jeszcze dalej. Sun and Moon były również wyjątkowe, ponieważ zostały uzupełnione o parę ulepszonych edycji, Ultra Sun i Ultra Moon, zaledwie rok po ich pierwotnym wydaniu.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Sun and Moon.


5. Miecz i tarcza Pokemona

Miecz i tarcza Pokemona
Miecz i tarcza Pokemona

Najnowsze gry w kanonie Pokemonów na Nintendo Switch wprowadziły kilka istotnych zmian, niektóre bardziej popularne niż inne. Najbardziej kontrowersyjna zmiana nastąpiła, zanim gra została wydana, wraz z ogłoszeniem, że The Pokemon Company zerwie z tradycją i nie będzie już wspierać wszystkich wcześniejszych Pokemonów, ponieważ Pokedex rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Dodał jednak w sumie 81 nowych potworów, a także 13 wariantów regionalnych.

Sword and Shield wymienili Mega Ewolucje z poprzednich dwóch gier na nowy element powiększania Pokemona do rozmiaru kaiju za pomocą Gigantimaxing – co szło w parze z nową gigantyczną mechaniką bossa rajdowego. Gry wprowadziły również Wild Area, specjalne strefy w świecie gry, w których roi się od widocznych dzikich pokemonów wędrujących za darmo. W Dzikim Obszarze miałeś wolną kontrolę nad kamerą, aby zajmować się Pokemonami i angażować ich do woli w bitwach i przejęciach.

Pokemon Sword i Shield są również pierwszymi Pokemonami, które wprowadzają na dużą skalę rozszerzenia po premierze. Pakiety DLC Isle of Armor i The Crown Tundra pojawiły się odpowiednio latem i jesienią po wydaniu, i ponownie wprowadziły niektóre Pokemony, które zostały usunięte z początkowej gry, wraz z nowymi Pokemonami i wariantami.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Sword and Shield.

4. Pokemon Ruby i Sapphire

Pokemon Ruby i Sapphire
Pokemon Ruby i Sapphire

Game Boy Advance przyniósł trzecią generację gier Pokemon, Ruby i Sapphire. W tym momencie szablon został przygotowany na to, czym byłaby nowa gra Pokemon: kolejna ciężarówka potworów do zebrania, nowa historia i kilka nowych funkcji. Tym razem gry otrzymały aktualizację graficzną z wersji Game Boy, wraz z Double Battles, które używają dwóch Pokemonów na raz. Wersje te przyniosły również zdolności Pokemonów do dalszego dostosowywania strategicznego. Dodatkowo możesz połączyć się z maksymalnie czterema graczami jednocześnie zamiast tylko dwóch. Jednocześnie niektórzy gracze czuli, że seria zaczyna już znikać, a trudności z importowaniem Pokemonów z poprzednich generacji Game Boya wywołały pewne poruszenie wśród fanów.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Omega Ruby i Omega Sapphire.


3. Pokemon X i Y

Pokemon x i y
Pokemon x i y

Pierwsze wpisy na 3DS, Pokemon X i Y, zostały wydane w 2013 roku, ale przez długi czas pozostały popularne ze względu na ich czystą jakość, równowagę gry i bogactwo funkcji. Te wpisy były pierwszymi, które wykorzystywały prezentację w pełni 3D i wprowadziły nowy typ Pokemona Wróżki, aby pomóc zrównoważyć potężny typ Smoka. Ta generacja wprowadziła również nowe Mega Ewolucje, które pozwoliłyby w pełni rozwiniętym Pokemonom tymczasowo przybrać specjalną nową formę. Co więcej, gry wciąż obfitują w nową zawartość i funkcje poprawiające jakość życia, takie jak bitwy pod niebem, bitwy hordy i tryb podobny do Tamagotchi o nazwie Pokemon-Amie. Chociaż trzymali się tradycji, podobnie jak wiele innych gier Pokemon z tamtej epoki, X i Y były na tyle dobrze wykonane, że fani nie mieli nic przeciwko.

Zobacz naszą recenzję Pokemon X i Y.


2. Pokemon czerwony, niebieski i żółty

Pokemon niebieski, czerwony i żółty
Pokemon niebieski, czerwony i żółty

Oryginalne gry, które zapoczątkowały światowy fenomen. Te klasyki Game Boya nie mają części dopasowania i wykończenia, które pojawiły się w późniejszych iteracjach serii, ale nadal trzymają się niesamowicie dobrze. Wszystkie główne elementy, które sprawiają, że gra Pokemon jest świetna, są tutaj obecne, w tym długa opowieść o łapaniu potworów, urocza muzyka chiptune, rywalizująca postać depcząca po piętach i oczywiście istnienie rzadkich i trudnych do znalezienia legendarnych pokemon. Te gry wyznaczają szablon dla wszystkiego, co miało nastąpić, i zawierały jedne z najbardziej kultowych projektów Pokemonów wszech czasów, takie jak Charizard, Pikachu i Gengar.

Pokemon Red i Blue zostały wydane jako pierwsze, zachęcając do aspektu handlu między grami, który nadal jest podstawą serii. Pokemon Yellow pojawił się zaledwie rok później w Ameryce, wykorzystując ogromną popularność Pokemona dzięki ulepszonej wersji, która oddała bezpośredni hołd popularnej serii kreskówek anime. W kolorze żółtym, zamiast wybierać swojego startera Pokemona, dostajesz Pikachu, tak jak Ash w telewizji (chociaż możesz zdobyć trzy startery później). Podobnie jak w anime, twój starter Pikachu pozostaje swoim uroczym małym ja i nigdy nie ewoluuje w Raichu. Niektóre z trenerów zostały również dodane lub zmieniono ich wygląd, aby bardziej przypominać serię anime.

Zobacz naszą recenzję Pokemon Red / Blue / Yellow.


1. Pokemon Gold, Silver i Crystal

Pokemon Złoto i Srebro
Pokemon Złoto i Srebro

Pomiędzy skromnymi początkami serii a uczuciem deja vu, które pojawiło się w wielu jego kontynuacjach, Pokemon Gold i Silver były drugim wysiłkiem, który trafił w słodkie miejsce dla wielu fanów. Wydane w Game Boy Color, te sequele przywróciły wszystkie oryginalne Pokemony z Red i Blue z nowym ulepszonym wyglądem, dodając kolejne 100 nowych kieszonkowych potworów do zebrania. Podobnie jak Red i Blue, była ona w dużym stopniu zależna od mechaniki handlu, przy czym Gold i Silver oferowały nieco inne kolekcje, aby zachęcić chętnych trenerów do nawiązania kontaktu ze swoją społecznością i przyjaciółmi.

Jednak z dala od prostego bieżnikowania, Pokemon Gold i Silver wprowadziły do ​​serii prawie tyle nowych mechanik i funkcji, co oryginał. Obejmowały one cykl dnia i nocy oraz kalendarz tygodniowy, więc niektóre Pokemony pojawiały się tylko w określonych porach dnia lub w określone dni tygodnia. Pokemon zyskał możliwość trzymania przedmiotów, które przywracały zdrowie lub poprawiały pasywne statystyki. Gold i Silver wprowadziły nowe „Błyszczące” Pokemony, niezwykle rzadkie warianty ze specjalnym kolorem i ulepszonymi statystykami. Dodali także nie jeden, ale dwa nowe typy pokemonów: Steel i Dark, aby przeciwdziałać odpowiednio Poison i Psychic Pokemon. I wprowadzili hodowlę Pokemonów, która pozwoliła graczom sparować swoje ulubione potwory, aby wyprodukować nowe jajko, z którego wyklułoby się Pokemon, który odziedziczył premie do statystyk od swoich rodziców.

Pokemon Gold i Silver pozostają jedną z najbardziej bogatych w treść iteracji w serii. Oprócz ośmiu sal gimnastycznych w regionie Johto, Gold i Silver zabrały graczy z powrotem do oryginalnego ustawienia Kanto, aby uzyskać drugi zestaw odznak, skutecznie sprawiając, że wrażenia z gry są jak dwie gry w jednej.

Pokemon Gold i Silver są nadal uważane przez wielu fanów za znak rozpoznawczy serii. Podobnie jak Red and Blue, Gold i Silver otrzymały ulepszoną wersję o nazwie Pokemon Crystal. Było to w większości podobne do Gold i Silver, choć miało kilka godnych uwagi dodatków. Pozwoliło graczom po raz pierwszy wybrać płeć swojej postaci, dodało nowe animacje początku bitwy i wprowadziło Wieżę Bitewną do walki z Pokemonami. Gold i Silver otrzymały również uznane przez krytyków remake, Heartgold i Soulsilver, na Nintendo DS w 2009 roku.

Zobacz naszą recenzję Pokemon HeartGold i SoulSilver.Source : https://www.gamespot.com/articles/best-pokemon-games-ranked-from-worst-to-best/1100-6496272/?ftag=CAD-01-10abi2f